10.10. Kohut

Letové dni 2010
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

10.10. Kohut

Príspevok od užívateľa jaro »

My traja, ja, Niro, gašpi. V pohode na kopci do 13tej S-SV do 2 m. pred1tou nastupuje Noro, chvilu vpravo šmatra ale zavera mu to v peknych zatačkach a ide hore. Za chvilu Gašpi pekný štart v slabom vetre, nad stromami sa dvíhal hadam aj 10 minut. Ja som cakal na interval spredu. Ked prisel super start proti 1 m. Tie krídla su úžasné. Potom ale nič pri stromoch, chvílu nad salašom niečo davalo ale tocit termiku 5 m nad lúkov ma preslo po chvílke, letim na moje miesto v zavetrí smerom na Pečovsku n. Ves. Nič, potom trochu pri panelarni, pozde som sa zbadal. Pristavam na oračinu normalne skoro podla knihy. A už len sledujem gašpiho a Nora. Večer je už zima, nabuduce preletové pokusy vypustím, čakanie na zvos je namáhavé.

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 10.10. Kohut

Príspevok od užívateľa Norbert »

Podla gipka som sa dvihal 50m pod startom. Nebolo mi vtedy vsetko jedno...

Skoda ze Jaro sa nechytil. Bol by to este krajsi KPL hatrick.(pisem to spravne?)

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: 10.10. Kohut

Príspevok od užívateľa pegas »

Noro, neviem-neviem, či sa dá veriť tvojmu gps-ku. Ale ukazuje, že najhoršie si sa mal po preskoku na svah - potom ti to išlo už iba hore. Tak sme to videli aj zo štartu - prvé foto.
Ja som sa musel trápiť 6 minút a postupne som sklesal 30m, kým som "vylosoval" svoj stupák.

Mne to vydalo na 1 a 3/4 hodiny. Vo vzduchu som odlietal aspoň 20km cik-cak trať, ale OLC (sviňa jedna) mi priznalo iba FAI trojuholník 11km. :D Termicky to bolo výraznejšie ako včera. Na váriu mi chvíľami revalo 4m/s. Nechcel som ísť na prelet, tak som skúšal iba miestne. Pumpovalo to na striedačku v rôznych miestach, ale najlepšie to bolo v kotli západne od kríža - tam dokonca fúkal SV - inak to bol všade iba SSZ.
Dnes som letel iba s koncovým laminátom na ľavej strane. Napíšem inde.
Noro po štarte smerom na svah
Noro po štarte smerom na svah
lentikuláry nad Šarišom
lentikuláry nad Šarišom
štart z východu
štart z východu
Ja mám na tie ihriská nejaké šťastie. Všimnite si tú vyváženosť proporcií ihriska v Pečovskej Novej Vsi. Ani Picasso by to nenakreslil lepšie.
Ja mám na tie ihriská nejaké šťastie. Všimnite si tú vyváženosť proporcií ihriska v Pečovskej Novej Vsi. Ani Picasso by to nenakreslil lepšie.
Miestne stádo ovcí usporiadalo generálny štrajk na protest proti nečinnosti paraglajdistov. Podoba s poslednými akciami KOZ je čisto náhodná ;-)
Miestne stádo ovcí usporiadalo generálny štrajk na protest proti nečinnosti paraglajdistov. Podoba s poslednými akciami KOZ je čisto náhodná ;-)
Štart od severu. Všimnite si tie ryhy, ktoré do svahu vyryli Kelti na pokyn mimozemských civilizácií. Alebo, že by za to mohli komunisti a kolektivizácia družstiev po 48-mom?
Štart od severu. Všimnite si tie ryhy, ktoré do svahu vyryli Kelti na pokyn mimozemských civilizácií. Alebo, že by za to mohli komunisti a kolektivizácia družstiev po 48-mom?

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: 10.10. Kohut

Príspevok od užívateľa eduardo »

Gaspi zeby som tu fotku znova poslal?

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: 10.10. Kohut

Príspevok od užívateľa pegas »

Edo nieee. Oni by potom určite vypátrali, aké zločiny sa skrývajú za jednoduchým faktom, že čiary na ihrisku sú krivé. A ešte by som zistil, že ešte stále pravidelne čítam Nový Čas. :D

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: 10.10. Kohut

Príspevok od užívateľa eduardo »

Gaspi neskoroooooo. Dam ti vediet v ktory den to vijde. :lol:

Napísať odpoveď