10.10.2010 Budimír

Letové dni 2010
raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

10.10.2010 Budimír

Príspevok od užívateľa raf3 »

Dnes sme sa Lacom (inštuktor) a Michalom (syn inštruktora) vybrali za zážitkami na Budimír.
Stretávame sa na kopci o 15.00. Vietor do 7m/s na kopci čistý sever. ( potom ...... )
Majo s tými šarkanmi si mal stopercentnú pravdu! :lol:
Laco sa rozhodol, že ma začne preškoľovať na Atlasa a Michala začne zaúčať do tajov rogalizmu.
Po vybalení a rozložení krídla ZK1-A (A znamená ATLAS :) ) sa Laco obliekol do postroja a s prilbou od MPíkov sa rozbehol z polovice kopca.
Po pristáti Laco preniesol krídlo na vedľajší kopec a začal školiť Michala.
Po dvoch štartoch som bol na rade ja.
Keďže som podstatne starší a podstatne ťažší ako Michal, dostal som povolenie štartovať od cesty.
Prvý pokus nuž, Laco nebol spokojný, ale ja som bol, lebo som bol už na zemi! :lol:
Druhý pokus som rozbehol na hranici svojich síl (myslím to vážne!) a už som cítil trávu medzi zubami keď som s posledných síl odtlačil hrazdu a opäť som sa dostal do vzduchu a letel a letel......
Opäť pristátie, opäť na zemi, celý, bez škrabanca. (Raz dávno to Juraj nazval boj o život)
Na ďalší pokus som už nenabral odvahu..... :lol:
Na "pristávačke" už nacvičoval len Michal a išlo mu to naozaj dobre. Zabalili sme to o 17.00.
Obom ďakujem, že ma "vytiahli" na kopec. Podľa mňa vydarené poobedie.
Ale nech povie LACO! :D

Laco dohaduje s TWR Košice dostupy.....
Obrázok

Predletová príprava
Obrázok

ZK1-A
Obrázok

Laco letí ......skúša pravú trapézu, ľavú trapézu ..... zatiaľ žiadne stupáky ...
Obrázok

Michal a predletová kontrola ....
Obrázok

Pripravený!
Obrázok

Hotovo! Balíme! :D
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: 10.10.2010 Budimír

Príspevok od užívateľa eduardo »

Krasny den. Super!! Laco ani si sa nepochvalil ze vychovavas noveho, nadejneho rogalistu, resp. ze sa Misko (alebo uz Miso?) rozhodol ist v tvojich slapajach.

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: 10.10.2010 Budimír

Príspevok od užívateľa Laco »

Poviem pravdu, trochu som to riskol... ale Miskov abstak nas vyhnal na kopec s vierou, ze tam bude aj ten konik...
Samozrejme pri vetre okolo 7m/s a pravidelnych rotoroch od spodnych stromov to nebolo to prave orechove.
Za vsetko hovori uz to, ze na zalet dna som pre istotu obliekol postroj. Miska som samozrejme dnes zhora nepustil, (ved mam iba jeho), o Rada som sa az tak nebal :shock: .
Rado si aspon vyskusal, ako sa startuje, ked sa minimalka posuva smerom hore... druhy start uz mal vcelku pod kontrolou.
Misko pri svojej vahe "vzlietol" aj zo spodnej tretiny kopca, na svoj druhy vycvikovy den to ustal celkom dobre (ako som spominal, ved je moj 8) )

Napísať odpoveď