24.10.Kapusanak

Letové dni 2010
Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

24.10.Kapusanak

Príspevok od užívateľa Michal »

Dnes ma Norbert u mna 100 bodov za start. :)

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: 24.10.Kapusanak

Príspevok od užívateľa pegas »

Čo zase vyviedol. Nenapínaj.

Užívateľov profilový obrázok
Ivan
Príspevky: 613
Dátum registrácie: Pi Apr 18, 2008 8:17 am
Bydlisko: Kosice

Re: 24.10.Kapusanak

Príspevok od užívateľa Ivan »

podla toho co som pocul, (nevidel som bol som obrateny chrbtom) pustiliho a on uletel ako balonik. (nestartoval) :lol:
Laminar 13 R ...

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 24.10.Kapusanak

Príspevok od užívateľa Norbert »

Nic som nevyviedol.Bol to neplanovany start :mrgreen:
Ked sa mi smykli nohy a podfuklo ma, chlapci ma pustili (aspon som krical aby ma pustili) a inak ako na Monte Cuccu. Pritiahnut a letiet. Asi budem davat kolieska prec ked pojdem na Kapusanak. Je tam s tym vzdy problem.

Po starte som letel do lava na koniec hrebienku a naspet a uz som mal 250 nad startom.
Krical som na start ze fuka ako besne ale kedze fukalo ako besne tak ma nepoculi.
Mraky tahali ako salene. Daleko v priestore som nasiel miesta kde sa dalo drzat do 400m nad start.
Zmokol som 1.krat. Lietal som zatial v pohode.
Prvych 20 minut to bola svahovacka s trocha silnejsim vetrom.Potom som videl prehanku iducu od Presova a rozhodol som sa ze idem pristatku hlavnej ceste. Ked som bol nad startom vyrazil som do predu. A nic...Akurat som zase zmokol a to uz o dost viac ako predtym. Inak som stal na mieste. Uz to nebol laminar ale bordel z prehanky. Rozhodol som sa ze pristanem na zapad od startu.
Doletel som na velku luku a zistujem ze vietor je silnejsi ako predtym a musel som zacat lietat podstatne rychlejsie. Rovnym letom asi 5km/h proti vetru som vystupal 100m. Dalsich 20 minut som sa pooooomalicky prebijal dopredu ako je vidiet mojom tracklogu.(vyskovo je posunuty o 100m vyssie-nenastavoval som pred startom). Popri tomto prebijani sa dopredu som letel asi 60km/h. Proti vetru 3-10 km/h. Zmokol som 3.krat.
Nakoniec som pristal pekne na nohy do protivetra asi 6m/s asi 400m od cesty a z kridla mi stekala voda. Bol som taky stastny ze som za zemi :roll:

http://www.xcontest.org/world/en/flight ... 2010/10:15

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 24.10.Kapusanak

Príspevok od užívateľa sidewinder »


raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: 24.10.Kapusanak

Príspevok od užívateľa raf3 »

Ivan napísal:podla toho co som pocul, (nevidel som bol som obrateny chrbtom) pustiliho a on uletel ako balonik. (nestartoval) :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: 24.10.Kapusanak

Príspevok od užívateľa pegas »

Hotový dobrodruh. Noro, nie si na to už trochu starý? K tým kolieskam - naozaj ti ich netreba. Stačí pretočiť cez nábežku na chrbát, a ide to aj bez koliesok ... aaale, veď to poznáš :wink:

Mňa by zaujímali iné veselé príhody z natáčania - ako sa ti pristávalo? V tom fučáku museli byť nad zemou poriadne rotory.
sidewinder napísal:... Napriklad tato hovori za vsetko ...
No tak tú si asi sejvnem :D :D

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: 24.10.Kapusanak

Príspevok od užívateľa Laco »

No, ten Norov "nestart" sme videli vsetci zo svojho pohladu :wink: Ale zvladol to.
V podstate predpovedany vyskovy profil vetra sa potvrdil. Na starte cca 10m/s ma az tak nestrasilo, skor tych 16m/s predpovedanych v 900m. A podla toho ako Noro stal na mieste a mraky nad nim isli taaak, asi predpoved vysla.
A skutocne odvazny bol Miso, lebo on startoval dobrovolne.
Takze Noro s Michalom su zatial top v nominacii "DRSON 2010" :mrgreen:
My ostatni sme to napokon zbalili, aj ked este vzdy bola sanca ustanovit rychlostny rekord : Kapusiansky hrad - Bardejov 8)

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 24.10.Kapusanak

Príspevok od užívateľa jaro »

:shock: kto to hovoril že Noro nevie štartovať? tak to ukázal. :)

Chlapci mate moje body za drsoňa, kapusany sa v takomto vetre nelietaju. ja mam moj rekord startu v 91om pri 12 m/s.

Ale som sa dobre pobavil pri telefonate ako dobre to dopadlo. :D

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 24.10.Kapusanak

Príspevok od užívateľa Norbert »

Co sa tyka pristatia. Vecsi bordel zacal asi 100m nad zemou a skoncil takych 10 m nad zemou a stale som musel letiet velmi rychlo kedze som mal premocene kridlo a pri spomaleni to stale niekam padalo a zacal som cuvat. Samotne pristatie super.

Ale aj Miso moze vyjadrit svoje pocity zo vcerajska nie len zacat vlakno tym ze upozorni na mna...

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 24.10.Kapusanak

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Ja som sa za tento vikend dost vela naucil.
V prvom rade skalopevne sa drzat toho co mi povie moja hlava.. ked som pozrel pocasie na sobotu a nedelu, povedal som si na dubine tutovka oba dni. tak isto mi hlava vyhodnotila, ze haj bude mrtvy a kapus. silny, ale nechal som sa stiahnut davom a tak dopadli pre mna oba dni ako dopadli. :-)

A druha vec (teraz mi vsetci skocia do vlasov) vcera to bolo dost na hrane, ja som ani nerozkladal a velmi rychlo som si povedal, ze kaslat nato. Proste vadilo mi to, ze skupina si nepovie kaslime nato dneska je to na hrane a nestoji to zato, ale silou mocou sa hlada sposob ako dokazat, ze je to fasa a "by sa dalo" aj ke to je len 30 s za celi den.

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 24.10.Kapusanak

Príspevok od užívateľa Norbert »

So sobotou mas pravdu. Ked som Ti telefonoval bol som prekvapeny ze idete na Haj. Isiel by som na rozne miesta ale rozhodne nie na Haj.
Co sa tyka nedele ja som chcel ist tiez na Dubinu. Boli by sme v klude rozlozili. A bez nosenia.
Neviem ako by to tam bolo s vetrom ale asi nie horsie ako na KH.

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: 24.10.Kapusanak

Príspevok od užívateľa Michal »

Na starte vietor v norme, problem bol smer. Vid prvy usek letu z hradu na zapany svah. Tam par osmiciek , trochu to hupalo, tak dopredu. Na urovni pristavacky pod JRD Finitce ma to zastavilo. Kolty (hrazda) proklete nizko. Ze to neslo dopredu mi nevadilo, ale ze to na rovine , pri rychlosti 60+ neslo dole ma zacalo znervoznovat. Rozopol som postroj a s vypatim sil pozvolne klesam. Na pristati sa nepreklapam. Drbnem to rovno na brucho. Volam na start ze dnes somarina. Cestou v aute hlasia: na zapadnom a strednom Slovensku si davajte pozor na silny vietor. Pousmejeme sa . A vychod nic :?: :)

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 24.10.Kapusanak

Príspevok od užívateľa jaro »

Mišo mal by si viac písať, je to dobre čitatelné. Majo maš velku pravdu a je to preto lebo sme postihnutý krízou a šetrime na nespravnych miestach. Velakrát lepší kopec rieši situáciu alebo kopec dalej podobne. V nedelu na Gemeri bolo polooblečno ale od 13tej začalo mrholiť. Neviem ako v PP tam to mohlo byť horšie.
V sobotu večer som cestoval zo zahrady cez Hranovnicu a Muran na Gemer. O 17:30 sa na Dubine ešte dalo lietať, fukal stale vietor, teplota 3 st. Telgart na kopci statočne fúkal pri 5 st. Dole na doline, po 19tej, už bolo 7 st.

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: 24.10.Kapusanak

Príspevok od užívateľa Laco »

Ja sa chcem ospravedlnit a aj podakovat... Tiez som videl Dubinu ako lepsi variant, ale z casovych dovodov som nemohol. Aj preto som isiel vlastnym autom, ze ked Kapusany nebudu, tak sa otocim domov, a zvysok pojde dalej na Dubinu. Akurat ze ked sme dosli na Kapus, este to bolo dobre. Dokonca aj Noro bol zo zaciatku (svojho letu) spokojny. Takze Kapusiansky hrad by bol dobra volba, keby sme tam prisli o hodinu skor... :(

(Po boji je kazdy nadplukovnik...)

Napísať odpoveď