30.10.2010 Dubinka (Baske)

Letové dni 2010
Brano-TO
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ut Aug 25, 2009 11:22 pm
Bydlisko: Tesáre

30.10.2010 Dubinka (Baske)

Príspevok od užívateľa Brano-TO »

Dnes to bolo iba pre tvrdých a nekompromisných.
Po postavení krídel sa hora hrozivo rozhučala a hučala a hučala a... Mišové krídlo sa bez opýtania začalo vznášať. Len vďaka pohotovosti jeho majiteľa sme ho nemuseli hľadať v Trenčianskych Tepliciach. Pomocníci by sa určite zišli, ale medvede neprišli a srnky nechceli. Tak sme vypustili Miša, Joža z Moraviec a seba. Mišo zaletel nad skalu a neopadol ani metrík. Bojoval so živlom ale nie dlho. Po tom, čo sa mu podarilo vyklesať, radšej pristál, aby nám oznámil, že je to rozbite. Jožo pekne odštartoval, nastúpal na Dubinke a letel nad skalu. Vzlietol som aj ja, ale nepovažoval som za potrebné naberať výšku. Dopredu to nešlo a tak som vytiahol šnúru a poriadne pritiahol. To sa však nedalo riadiť. Cítil som sa ako v mlynci na rogalá a vyzeralo to že nedoletím ani na lúku. V jednej chvíli mi niečo treslo po ľavej strane a krídlo sa doslova postavilo do vertikálnej polohy a vtedy som stratil všetky ilúzie o pohodovom lietaní. Nad lúkou ďalší šok. Nefúkal tu sľubovaný juh, ale východ a tak bolo treba pristávať dolu kopcom ku Slatinke. Tesne pred pristátím som to stočil, odtlačil a bol na zemi. S Mišom sme konštatovali, že som letel v rotore protiľahlého kopčeka a ľutovali Joža ktorý sa stále vznášal dobrých 500m nad nami. Po pol hodine pristál aj on a preto si zaslúži obdiv. Mišo obsadil druhé miesto
a ja som absolvoval najrýchlejší zlaťák z Dubinky.

skutak
Príspevky: 174
Dátum registrácie: Št Júl 03, 2008 12:25 am
Bydlisko: K priehrade 788/14 Banovce nad bebravou
Kontaktovať užívateľa:

Re: 30.10.2010 Dubinka (Baske)

Príspevok od užívateľa skutak »

Braňo :lol: sorry

Gratulujem :D :D

Brano-TO
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ut Aug 25, 2009 11:22 pm
Bydlisko: Tesáre

Re: 30.10.2010 Dubinka (Baske)

Príspevok od užívateľa Brano-TO »

Karty sa nám trošku zamiešali. Budúca sezóna bude isto veľmi zaujímavá :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Indian
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Po Okt 22, 2007 8:10 pm
Bydlisko: Banovce n. B.
Kontaktovať užívateľa:

Re: 30.10.2010 Dubinka (Baske)

Príspevok od užívateľa Indian »

Este tu sezonu neukoncujte, jdneho roku som este na cihoci 14 decembra svahoval a este stale mame dunegliding, vlekanie a MZK, teda moje je momentalne v rozobratom stave.

Napísať odpoveď