31.10. Bučie na dušičky

Letové dni 2010
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

31.10. Bučie na dušičky

Príspevok od užívateľa jaro »

Prežil som to a lietal 1:52. Report za chvilu, idem dačo vypiť a zjesť.
http://www.xcontest.org/world/en/flight ... 2010/12:18" onclick="window.open(this.href);return false;

Teda: rano som sa znašal ako lačný sr... . Čakal som ale vietor tak som mal čas, Dubina padla a konečne som sa vybral na materský kopec. Cesta na chatu bola zrenovovana, vyčistené parkovisko, rigoly, cesta, vypada že bude dobra lyžovačka.
PO zjazdovke mokro a zbytky snehu. Systemom cik-cak som sa dostal 200 m pod konečnu vleku. Nakladam a rychlo bežim s rogalom pod kríček. Potom už pomalšie na štart. Tam 4-6 m J. Rozbalujem kontrolujem ftaka po piatkovej oprave. Prichadza žena s dcerou, po auto. Dlho cakam a sledujem vietor, zda sa mi že sa to kus odráža od stran. Nič som nevyhútal. Nasadujem, po miernom sklze vpravo, ma odliepa a popri smrekoch točim ľavu. (žena vraj híkala že čo to ...) Myslel som sa mi pokazilo vario lebo ten kvikot som toho roku ešte nepočul. Proste štartovisko bolo zrejme kvoli strmosti svahu v nejakom uplave, tam to bolo kludnejšie. Za chvilu som bol nad svahom a začao to lomcovať. Reko pojdem dole. Ale nejako som si zvykol, nejako sa vyhýbal a tak som zostal hore skoro dve hodiny. Po hodine to zvolnilo s turbulenciou ale stale fukalo 26 km/hod. Bolo to všade, aj termika. Polietal som dookola čo sa dalo. Pristat som už chcel aj ked to dosť lomcovalo. Nalietol som na finále pred nastúpeným cintorínom a vzorne som pristál s dobehom.
Zaver:
V takomto počasí sa nelieta.
Škoda dubiny ma lepšie predpolie, nebola by taka turbulencia.
Konečne som si doma zalietal.

Napísať odpoveď