14.11.2010 - Dubina

Letové dni 2010
Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

14.11.2010 - Dubina

Príspevok od užívateľa Norbert »

Zraz pred garazou o 9:30. Potom Lacov telefonat ze nejde, cakanie na Ivana vyse 20 minut aby mi povedal ze nejde ma dost nasralo. Ale ked uz som bol dohodnuty s Jarom M. ze mu vyzdvihnem kridlo u rodicov tak som hned vyrazil aj ked som mal chut to zabalit. o 10:00 sa predsa nevyraza z Kosic na Dubinu. A v novembri!
O 12:00 som pod kopcom. Len ma prehodia na Jarove auto a ideme hore. Na starte dost zive ale kym postavime tak sa to ukludni na 5-6 m/s na komoru. Startujem posledny asi o 13-tej. Obidvaja Jarovia predo mnou.
Poletujeme po hrebeni ale velmi daleko sa neda. Na vychodnej strane za sedlom je to strasne rozbite a napadnej strane za lomom fuka silny zapad. Prvu 1/2 hodinu to boli iba bublinky do 100-200m nad kopec. Potom sa zacinaju aj solidne stupaky. Max. som mal necelych 1400 mnm.
Ku koncu zase ostre bublinky. Obcas som mal pocit ako by niekto chytil moje kridlo a hodil ho o 10 m vyssie. :)
Po zhruba 1 1/2 hodine vsetci pristavame.
Pocas letu nadherne vyhlady na Tatry. Spis cely zadekovany ale od Dubiny na sever slnecno cely den.
Pekne polietanie na 1/2 novembra. Pre Ivana na skusobny let magiku by to vsak nebolo.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 14.11.2010 - Dubina

Príspevok od užívateľa jaro »

Rano sa budim a z okna pozeram svitanie, črvenkavé svetlo sa posuva z Buči na moj dvor na chate. Ej... bude dobre. Darmo to "jesenné teplé slniečko" robí svoje.
O 10:00 vyražam, aj ked sklamaný nízkou účasťou košickej ekipy. Noro ale nesklamal. Na spiši fuka čerstvo, skúška mimo auta "došťaním" hovorí o vhodnom smere aj sile.
Na pristavačke do 5 m J. Jarouš neptrpazlivo naviguje Nora po obchádzkach spiša, ja vyrrážam s polovičkou pečo počítať medvede. Stav 0 kusov. Na štart prichádzam 3 minúty pred ostatnými. Fuka miastami dosť ale ma to aj pauzy. Silnejší vietor sa objavil až v hornej tretine kopca. Meriam rýchlomerom 8-12 m v silnom intervale. Skladame, volame na letisko, štandartne 5000 ft, Vikartovce. Obliekame, robime briefing pre doprovod, ako odskakovať od rozbiehajuceho sa rogalistu.
Saviam sa na štart, asi 4 m na komoru. Chvilu sa kocham a šup-ho-tam. Vpravo stupa to jak divé, po chvíli kričim Jarovi za mnou že fuka 25 km, ten je ale už vo vzduchu. Volam vežu, letím a letím a radujem sa že je to na počudovanie normalne. Kocháme sa výhľadmi na slnečnú Tatranskú kotlinu.
Nalietam ku kamenolomu a nad hlavnou cestou, to napriek mojmu varovaniu Jarovi že sa tomu má vyhnúť, najlepšie nosí. Na západnom štarte flera trepe JJZ. Po hrebeni ďalej na západ, pred sedlom pozerám stromy dole a vietor na budíku, čistý Z 20 km. Postupujem ale začala turbulencia s ktorou som sa nechcel pasovať. Otáčam späť. A takto sme si fajne poletovali 1,5 hodiny. Nad údolím sa po hodine dalo točiť a držať v pohode, vpredu nad dedinou ž bola tiež turbulencia od kopcov predu. Pred pristatim, som na uchu stačal výšku, všade to pípalo hore, ked sa objavil podo mnou Noro, zvolnil som a nad osadou som nastupal v prudkom stupani rozzipsovaný 20 m rezervu. Noro pristáva za cestou, ja pomedzi kravičky smerom na kanalovu ruru. Mokro ako po skapaní snehu, ale fajnéééé sa nam stalo. Krasna rozlučka s letom. Už naozaj.

Užívateľov profilový obrázok
Ivan
Príspevky: 613
Dátum registrácie: Pi Apr 18, 2008 8:17 am
Bydlisko: Kosice

Re: 14.11.2010 - Dubina

Príspevok od užívateľa Ivan »

Noro ešte raz prepáč, aj za to rozhodnutie ne ísť na Dubinu (ale vzhľadom na okolnosti to bolo nakoniec dobré rozhodnutie), ale hlavne to, že si sa mi nemohol dovolať. Som rád, že si polietal. (teda, že ste polietali všetci)
Laminar 13 R ...

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 14.11.2010 - Dubina

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Inac pred tou hradbou oblacnosti to muselo byt krasne lietanie. Videl som to cestou do KE. Krasne ako podla pravitka odrezane smer vychod zapad.

na ceste PP - Hranovnica smer z PP uz nie su zatarasy a jazdia tam auta. Takze usek zrejme prejazdny.

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 14.11.2010 - Dubina

Príspevok od užívateľa Norbert »

Ked som sa vracal domov tak mi v tej dedine co je tam tolko ciganov, niekde okolo Spisskych Vlachov, miestny obyvatelia hodili kamen do auta. Nastastie trafili rogalo. :lol: O dovod naviac s nim jazdit...

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: 14.11.2010 - Dubina

Príspevok od užívateľa eduardo »

O dovod viac nosit so sebou granat.

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: 14.11.2010 - Dubina

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Akosi som si nevšimol, a ani v správach nepostrehol info, že tá cesta je zprejazdnená. Je to naozaj pravda - chvalabohu!!!
Mimochodom, dnes v PP fúkal znova južný vietor, ale miernejší a ustálenejší (aspoň na letisko tomu tak bolo) ako včera a celý deň prevládalo nádherné počasie. Včera po pristáti našich chlapcov sa zo západného štartu ozvali ešte i PG. Deklarovali však iba zleťák na tandeme. Neviem, kde boli dnes - dnes to mohlo byť pre nich fantastické.
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Napísať odpoveď