2011.01.29 Košické drsoň open Háj... olé

Letové dni 2011
Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

2011.01.29 Košické drsoň open Háj... olé

Príspevok od užívateľa Laco »

Nádherný deň, už z diskusie plánovania letového dňa bolo jasné, že obstoja len najdrsnejší.
Zraz na terase plánovaný o 10.30 (meškal som 13min.), naloženie krídel (Ivan polaris delta, ja funfex), výjazd z Košíc 11.00. Cestou na Pereši nakladáme Miša, ten sa dnes rozhodol ísť ako turista. Parkujeme v Háji pri domoch, kde začína oficiálny turistický chodník. Pripravíme sa na výstup na našu 5 300-vku*. Mišo sa ponúkol, že nám vezme jeden postroj, tak som sa uľútostil mladého... zobral Ivanov. O 12.00 nastupujeme na cestu za symbolického vyzváňania hájskych kostolných zvonov. Asi po troch minútach prichádza prvá kríza :x . Upravujeme tempo, uloženie krídla, myšlienky prechádzajú do témy "a komu tím prospěješ ?" Po cca 15 minútach Mišo usúdil, že asi unesie aj dva postroje a vzdialil sa do stratena. Ivan zrejme zaujal stanovisko, že je lepšie nechávať pri výstupe bezpečné rozostupy a zodpovedne prijal úlohu koncového hráča. A tak každý samostatne zdolával metre... pred stúpaním pri prvom elektrickom stĺpe som zbadal voľne pohodený postroj... Bolo to miesto, kde Mišo zrejme prehodnocoval... Tak som krok-sun-krok pokračoval až ku odbočke z chodníka, vrátil som sa pre postroj... O Ivanovi ani chýru, koncovku držal zodpovedne. Cesta od "križovatky už bola brnkačka, akurát v snehu nebolo jasné kadiaľ ísť. Ale "nebyl čás přemýšlet" smer bol jasný. Keď som došiel na miesto, kde by asi tak mohla byť rampa, tak pokračovanie cesty predo mnou bolo z každej strany uzavreté stromami. V duchu (a aj nahlas) som si zapískal, a spoza stromov mi Mišo odpískal späť.
Medzi tým Mišo pozametal rampu. Ešte sme zbehli pre Ivana.
Meteogram na Háj zrejme nebol úplne presný, resp. platil asi iba na štarte. Tam fúkalo približne z juhu cca 2m/s. Ale teplota mala byť -4°C, čo na rampe možno aj bola, ale cestou mohlo byť tak cca +25, súdiac podľa potu, čo zo mňa tiekol.
Dĺžka výstupu cca 1 hodina a 15minút.
Pohodový zaslúžený zlaťák extended.
Michal zišiel dole a doniesol auto skôr, ako som zazipsoval krídlo... naložiť, v Čečejovciach čajíček (3xčaj za 1,2€ :shock: )

Po cca 20 rokoch som zdolal s rogalom Háj, "a sem spokojenej, bo sem úkol splnil", Ivan mal úspešnú premiéru. A Mišo bol len ako tí bezmenní šerpovia (vďaka), čo behajú po Himalájách každú stredu a sobotu s ruksakmi, aby ozajstní horolezci mohli byť tí, čo zdolali veľkú horu. :lol:

Tracklog tu, fotky a videa neskôr.

* výška v decimetroch.

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: 2011.01.29 Košické drsoň open Háj... olé

Príspevok od užívateľa raf3 »

Gratulujem ku obdivuhodnému výkonu!!! :shock:
:wink:

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 2011.01.29 Košické drsoň open Háj... olé

Príspevok od užívateľa jaro »

Ten Mišo je taky muchár že nevie odniesť dva postroje?
Laco si frajer a zavidim ti takto verejne.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: 2011.01.29 Košické drsoň open Háj... olé

Príspevok od užívateľa eduardo »

Laco zavidim Ti tvoje basnicke crevo. Normalne som rozmyslal nad tym ze by som Ta vzal najblizsie na nejaku sutaz, napr. do Dunaujvarosu ako sofera a spravodajcu v jednom, s uhradou vsetkych vydavkov...teda mimo tych pracovnicok pri ceste z ktorych sme chceli jednu kupit Ivanovi Nay k narodeninam. Dobry stil. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Ivan
Príspevky: 613
Dátum registrácie: Pi Apr 18, 2008 8:17 am
Bydlisko: Kosice

Re: 2011.01.29 Košické drsoň open Háj... olé

Príspevok od užívateľa Ivan »

Tak pridam svoju trosku.
Ano robil som koncovku. Na rozdiel od Laca ja som sa musel techniku vynasania kridla na Haj ucit za pochodu (a ze to bol miestami tazky pochod), kdez to Lacovi si stacilo len spomenut.

Zistil som, ze vyniest si kridlo na Haj nie je az tak o sile ako o tom spravne si tu silu rozlozit. Prisposobovat tempo s meniacim sa terenom.

Miestami som sa zadychal, vypotil som mnoho potu miestami aj krvy, ale zvladol som.

Som rad, ze som to absolvoval. Chcem sa podakovat Misovi, ze mi pomohol s postrojom, myslim, ze by som to zvladol aj bez tejto vyrazdnej pomoci, ale na start by som sa dostal aj dobru pol hodinu neskor.

Vsetko ma boli.

Tak opat o rok.
Laminar 13 R ...

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: 2011.01.29 Košické drsoň open Háj... olé

Príspevok od užívateľa Chefo »

Pre toto by som aj ja chcel ist v lacovich slapajach ... funfex je super vec.

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: 2011.01.29 Košické drsoň open Háj... olé

Príspevok od užívateľa Laco »

eduardo napísal:Laco zavidim Ti tvoje basnicke crevo. ...
Ďakujem. Robím to s vypätím všetkých síl z vyložene zištných dôvodov. Na najbližšej valnej hromade sa chcem opäť uchádzať o funkciu kultúrneho referenta... :wink:
eduardo napísal:...Normalne som rozmyslal...
A tu je ten zásadný rozdiel. Keď som poňal myšlienku na predmetnú akciu, asi som nezomýšľal normálne... :lol: :lol:

Pridávam zopár fotiek:
Prílohy
Plní optimizmu.JPG
Ivan pred krízou.JPG
Ivan kríza.JPG
Iná kríza.JPG
Predvoj Michal.JPG
Ivan štart.JPG
Ja pred štartom.JPG

Napísať odpoveď