25.3.2011 Slubica

Letové dni 2011
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

25.3.2011 Slubica

Príspevok od užívateľa jaro »

A je to tu dnes cez 2 hodiny
http://www.xcontest.org/world/en/flight ... 2011/11:02
podrobne pozdejšie

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 25.3.2011 Slubica

Príspevok od užívateľa jaro »

Už od začiatku týždňa organizujeme, na čele samozrejme Noro, piatok. Všetko klaplo, o 9tej vyrážame z PO s vodičom Mišom Bezkrídlovým. Jarouš Spišský nas bude čakať pod kopcom a spoločne budeme čakať na vyvoz od PG. V Bertotovciach za križovatkou nám oprotiidúci mávajú, ... asi merajú. Na poslednú chvíľu sme si všimli že je to náš Štefan Vývozový. Telefonicky sa dozvedáme že chrústi hlásia nárazy vetra nevhodné pre PG a idú na Kameničák. Kým sme sa otočili spomenuli sme si na štvrtého z partie Jara už pod kopcom. Veliteľsky rozhoduje že ideme hore jeho micinou. To aby aj nám urobil škodu prejdenými kilometrami.
Nakladáme, telefonujeme, vyrážame. Ku mokro kus blato aj zbytky snehu a ľadu.
Na štarte pohoda Z-SZ do 4 m, miestami nárazy do 6. Rýchlo rozkladame a o 11:30 sme ready. Noro vyraža prvý okolo 12tej, za ním Jaro. Je to na svahu aj hore aj dole. JA sa ešte preberam zo zimneho spanku, fotim, ladim radio, letisko a tak.
Jaro nad Dubravou dosť odlieta od kopca a krachuje asi po polhodke. Noro striedavo hore dole. Aj sa vydriapal zo spodu pred štartom. Preta o 13tej štartujem do intervalu, podlietam Nora a stupame. Trebalo s toho držať a hľadať. Pár krát som to vyťal ponad stromy až mi riťku stislo. Noro odlieta ku Dubrave po svahu, ja sa držím pri kríži. Potom registrujem pristávajuceho Nora. Tak sa vozím a robím kus divadlo PG z Kežmaru ktorí prišli na kopec, kričím im "22 km smer Z". ALe bolo to a hlavne pred štartom dosť rozbite a nesurodé.
Potom nad Rajtopíkmi krasnych 2,5 m od zeme až do 1900. Na dolinu som nechcel ísť potrebujem hodiny v rukách a nie kilometre na XC. Skušam od hrebeňa ponad Dubravu, reku aj dole treba isť. Vario v rovnom lete pípa 0,5, plocho točím a zastavujem sa za Sľubicou o 500 m vyššie, Spať rovnakou stopou stále to mierne stúpa. Až za úrovňou hnojiska to začalo padať až do 3-4 m. Tak pristávam, kus s chybou rozpočtu, tak som si to tých 150 m odniesol.
Ale bolo to super a balzam na nervy a absťak po zime.
Zase sa vraciam k problému vysielačiek. Urobme si to konečne tak aby sme mohli vo vzduchu komunikovať a taktizovať.
https://picasaweb.google.com/jarogalist ... 11Slubica#

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: 25.3.2011 Slubica

Príspevok od užívateľa eduardo »

Pekne Jaro. Tradicne sa musim priznat ze tvoje prispevky sa mi tazko citaju.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: 25.3.2011 Slubica

Príspevok od užívateľa pegas »

Vyšli ste až na vrchol? Koľko je tam blata?

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 25.3.2011 Slubica

Príspevok od užívateľa Norbert »

Startoval som 10:20 UTC. Uz roky som tak skoro nestartoval. Raz na straniku o 7:30 a posvahoval som 1/2 hodinku.
Po starte to dneska nebolo zadarmo. 2x som sa zachranil uz z dost malej vysky a nakoniec som sa uz naspametal pri navrate od vysielaca. Ale aj hodinka potesila. Som rad ze sa vraciame do tempa z minuleho roku ked sme v tejto istej zostave (2xJaro,Miso a ja) vymakli par velmi peknych dni na lietanie aj napriek pochybnym predpovediam.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 25.3.2011 Slubica

Príspevok od užívateľa jaro »

2 edo: ... vidíš a to nepíšem ani s maďarským prízvukom

Sameho ma niekedy toto napadne, ale zážitok a emócie sú silné, tak píšem každý druhý riadok. to by to mohlo vysvetľovať.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 25.3.2011 Slubica

Príspevok od užívateľa jaro »

pegas napísal:Vyšli ste až na vrchol? Koľko je tam blata?
Štrková cesta je až pod strmak, najprv su kanene, aj veľké, potom za zatáčkou boli malé zbytky ľadu a snehu ale už sa dalo, vrchom je blato teraz sa to všetko topí a rozmŕza. pred štartom medzi stromami je ešte zmrznutý sneh ale ten nešmýkal.
Zhora som pozeral cesty, tie Vojkovce by sme mohli niekedy skúsiť. Najbližšie treba fotiť. Ja som doma foťak nenašiel. tiež po zimnom spánku.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 25.3.2011 Slubica

Príspevok od užívateľa jaro »

Noro, ta tvoja výška je super. inak mal by si si najsť ešte nastavenie tlaku. je to možne že to bolo tým?

Užívateľov profilový obrázok
matoZA
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Ut Nov 06, 2007 9:27 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: 25.3.2011 Slubica

Príspevok od užívateľa matoZA »

pekne, gratulujem!

Edo, citaj to ako celok, nezameriavaj sa iba na slova.. a citaj medzi riadkami :)
Moyes Xtralite 147

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: 25.3.2011 Slubica

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

jaro napísal:... Zase sa vraciam k problému vysielačiek. Urobme si to konečne tak aby sme mohli vo vzduchu komunikovať a taktizovať.
https://picasaweb.google.com/jarogalist ... 11Slubica#
Už som to niekedy spomínal, že v leteckom pásme je voľná frekvencia 123,450 MHz, ktorá sa neoficiálne medzi pilotmi používa pre spojenie "air to air", teda pre "pokec" medzi pilotmi. Mám to čerstvo potvrdené pilotom - kapitánom na B737. To určite najlepšie rieši spomínaný problém. Mnohí už majú licenciu rádiooperátora a rádiostanicu s leteckým pásmom, určite si licenciu urobia i ďalší.
V neriadených priestoroch (ako napr. vaše posledné lietanie na Sľubici) na tejto frekvencii môžu piloti "visieť" celý čas, v riadených priestoroch sa sporadické spojenie (prehodenie pár slov!) medzi pilotmi na riadiacej frekvencii toleruje, prípadne si piloti od riadiacej stanice na takúto krátku komunikáciu vopred vyžiadajú povolenie, alebo si vyžiadajú povolenie na krátky prechod na "vlastnú" frekvenciu. Všetko to záleží na hustote, resp. predpokladanej ďalšej prevádzke.
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Napísať odpoveď