31.3.2011 Kapušiansky hrad

Letové dni 2011
pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

31.3.2011 Kapušiansky hrad

Príspevok od užívateľa pegas »

Zlá správa: cesta v strmáku vyzerá dosť zle, v tom najhoršom mieste sa nedá zvoliť dobrá stopa. Lúky sú ohradené elektrickým ohradníkom.
Dobrá správa: zvalené stromy sú preč, autom sme vyšli až ku hradu.

Pôvodne zraz pri garáži o 12:30 + mojich 15 akademických minút ;-) Naložili sme na moje auto 4 krídla + ja, Laco, Noro, Marián. Bobo nám robil šoféra.
Po príchode na hrad niekedy pred treťou tam fúkalo slabé nič od severovýchodu. Po chvíli sa rozfúkalo 6m/s na štart (nárazy do 7.5). Aj tak však mali chlapci problém neskrachovať. Ja som štartoval ako posledný o 16:00 a už to bolo OK. Prešovská veža nám dala zelenú. Dostupy do 200-300m nad štart, po preskoku na Stráž až do 400m. Neskôr sa vietor stáčal na JV, takže pri preskoku na Stráž to pekne držalo. Všetci si polietali do sýtosti plus/mínus 2 hodiny. Pristávali sme pri železničnej stanici do mierneho protisvahu. Dobré miesto, len nás Noro zabudol varovať pred osamoteným stĺpikom na hornom okraji svahu. Keď to človeku nevyjde, tak pristane hore na poli.

Dnes som konečne vyskúšal staré aj nové prístroje, a tie staré môžem teraz pokojne odložiť. Compeo je naozaj dobrá vec.

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 31.3.2011 Kapušiansky hrad

Príspevok od užívateľa Norbert »

Sandor pekne polietal na Tokaji takze ani Tokaj by asi nebola zla volba a mal ovela vyssie dostupy ako my.
Nejak sa ta predpoved sekla, ci?

Prvu hodinu to bolo naozaj oberanie sisiek a zachranovanie sa vo vyzivnych uzkych stupakoch z malych vysok.
Potom uz len vozenie sa a kedze fukalo trochu z vychodu tak to pekne nosilo aj pri vysielaci.

Znacne usilie som venoval tomu aby som dostupal Laca, ale...

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: 31.3.2011 Kapušiansky hrad

Príspevok od užívateľa pegas »

Predpoveď sa nesekla. Na Tokaji mali dostupy +/- 1500m podľa predpovede. Jediný rozdiel bol v čase štartu. Sándor lietal v termike a pristával v čase, keď my sme sa chystali na štart (15:00). V tom čase sa rozfúkal údolný vietor v Košicko-Prešovskej doline, takže sme lietali úplne iné podmienky. Termika roztrhaná na bubliny, ale zato sme sa pohodlne povozili.

Museli by sme z Košíc vyrážať o 11:00.
Naposledy upravil/-a pegas v Pi Apr 01, 2011 11:58 am, upravené celkom 1 krát.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: 31.3.2011 Kapušiansky hrad

Príspevok od užívateľa pegas »

Laco ty špekulant. To sa dá, rozdeliť si tracklog na dva kusy?

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 31.3.2011 Kapušiansky hrad

Príspevok od užívateľa Norbert »

Inak ked pozriete na PG prelety tak tam su aj cez 80km vcera z Tokaja, takze keby sme mohli ist vcera skuor tak by to rozhodne bola lepsia volba. Vsetci vsak odstartovali do 1-ej hodiny co sme sa este len prekladali na Gaspiho auto. Skoda...

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: 31.3.2011 Kapušiansky hrad

Príspevok od užívateľa Laco »

pegas napísal:Laco ty špekulant. To sa dá, rozdeliť si tracklog na dva kusy?
"Nóó, neviem Ti to takto z hlavy..." :lol:
Ale mám také GPS, čo sa dá počas letu vypnúť a potom zapnúť. Spomenul som si na Nora, ako mi raz také niečo vravel o nejakom čechovi. Tak som to chcel vyskúšať. Ale už to viac neurobím, je to nefér :(

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: 31.3.2011 Kapušiansky hrad

Príspevok od užívateľa pegas »

Teraz už chápem, prečo musí záznam letu pre účely uznania rekordu podľ FAI obsahovať aj pohyb pred vzletom a po pristátí.

Napísať odpoveď