3.4. Bukovec

Letové dni 2011
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

3.4. Bukovec

Príspevok od užívateľa jaro »

Pred 12tou sme všetci 6ti na štarte dvoma šoférmi. Noro prvý okolo pol jednej, chviľu brúsi ale odlieta od kopca a krachuje. Potom aj Robo a Marian, Juro sa v druhej várke driape nad hrebeň a stále sa z 1300 vracia, ani Gašpi mu nepomohol a ten sa zachraňuje nad pristavačkou vo svojom stupaku. Keď ich vidím presúvať sa ku Bukovcu štartujem po 13:45. Par bublín nič nerieši prelietavam vpravo kotol, bubliny, vpredu na veľké rebro. Zabralo to postupne až cez 4 m na primere do 2400, aj rovným letom s takým stúpaním. Rozhodujem sa kam letieť, vľavo do TMA sa mi nechce, od Porača bol len tieň a ďalej bez mrakov. Priamo na Levočské vrchy sa mi vidí ďaleko (chyba). Taham sa smerom ku Vlachom s striedavo pod mrakom točím bubliny. Najde to. Dolina sa postupne predo mnou zatienila. Pred dreveníklom konečne do 1 m. pod rozpadajúcim mrakom. Mal som ostať a letieť smerom na Kežmarok. Ťaham sa za dialnicu do slnka, pri hrade nejake pípanie ale slabe, vela tiena. Pristavam zapadne Podhradia. Telefonujem, čakám a pozerám oblohu ako Noro po druhom štarte preskakuje dialnicu a dotáča pri Smrekovici. Ma úspešný reparát.
Kus som mrzutý že len hodka ale tesi ma celkový úspešný den, taká konečne normálna lietačka. :D
http://www.xcontest.org/world/en/flight ... 2011/11:31

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 3.4. Bukovec

Príspevok od užívateľa juraj »

Hm, Xcontest nechce mi to zobrat tracklog. Inak Jaro, nebol som v druhej varke. Startoval som uz po Norovi, ale je pravda, ze som sa vytrapil, kym som sa zdvihol. Nedaleko Ciernej kopysom dnes tocil asi najhosri stupak svojho zivota. Ked som do neho nabural, tak som v nom ostal len preto, lebo som sa bal, ze pri vyleteni z neho pojdem do tumblu. Vario sa rozjacalo a 25s priemerovak ukazoval vyse 4,5 m/s. A bol divy ako moja nazlostena manzelka.Ja som sa len krcovite drzal hrazdy a modlil, aby to co najskor skoncilo. Nakoniec sa mi ta chybajuca vyska pri Lubovni vypomstila.
P.S. Uz davno som nebol po takom relativne kratkom (2h23min) lete taky unaveny.

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 3.4. Bukovec

Príspevok od užívateľa Norbert »

Ja som sa konecne tohto roku odlepil od kopca. Tajne som dufal, ze to bude viac ako 50km.
Ale aj tak spokojnost. 2. start som mal o 3:13 co uz bolo dost neskoro a nakoniec mi ten cas chybal ked som chcel preskocit na hreben oproti Kohutu (vypadol mi nazov) kde uz bol iba rozpad.

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 3.4. Bukovec

Príspevok od užívateľa Norbert »

xcontest je len spomaleny. Asi ludia prihlasuju vela tracklogov

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 3.4. Bukovec

Príspevok od užívateľa juraj »

Gaspi, nad Jarabinou si bol takmer pol hodiny po mne,takze uz bola ina situacia. Tovsak nic nemeni na tom, ze si dnes urobil pekny prelet. Blahozelam.
Aj Tebe Noro. Nie je to Tvoj najdlhsi prelet?

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: 3.4. Bukovec

Príspevok od užívateľa pegas »

Mne vyšlo 86km, ale Stano Vojtek dnes uletel z Čiernej kopy do Poľska 92km. Takže ostanem pri tom, že to bol výdatný tréning a drastické zobúdzanie po zimnom spánku.

Hoci vietor bol z juhovýchodu, nosili západné svahy a západná strana mrakov. Vietor dnes naozaj nebol silný - vo výške iba okolo 16-18km/h, preto nechápem tú roztrhanú termiku. Dnes to bola robotáreň, nič som si neužil. Stupáky roz...ané, v základni doba ľadová. Už v prvej základni som od zimy nevládal potiahnuť šnúru od priečniku. Keby ma vyvrátilo, a musel som vytiahnuť padák, neviem či by som to dokázal. Keď som po polhodine rozcvičil prsty, začala mi byť zima na tele. Krídlo ma v tom vzduchu vôbec nepočúvalo. Aj na úplne povolenom priečniku ma hocikedy stupák vyhodil z načatého náklonu do horizontu. O nejakom stabilnom režime na celom kruhu nemohlo byť dnes ani reči. Po troch hodinách som toho mal naozaj dosť, ale po ohriatí vo výškach pod 1700m som zmenil názor. Pripadal som si ako raketoplán, keď sa ohrieva v spodných vrstvách atmosféry :D

Veľa stupákov (aj silných) bolo iba na pol kruhu. Mám podozrenie, že to robila pitotka v bočnom sklze, spolu s aktivovaným TEC váriom. Okrem toho som nechápal čo za numerá mi tam hádže NETTO vário, a že nech letím proti vetru, v klesáku, optimálna rýchlosť na doklz bola vždy 30km/h. Až doma som zistil, že som mal zadanú poláru pre padák (-1.2m/s pri 30km/h, -3.2m/s pri 50km/h) ;-)

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 3.4. Bukovec

Príspevok od užívateľa jaro »

Noro aj ja som mal zblbnuty tracklog. Uletel som len 20 km. :(
Ale večer si polietame na seeyou.

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 3.4. Bukovec

Príspevok od užívateľa Norbert »

Mas pravdu Juraj. Moj zatial najdlhsi let a to je este len 4.aprila. Dufam ze sa to pojde cim dalej tym lepsie...

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: 3.4. Bukovec

Príspevok od užívateľa Michal »

Pekny plachtarsky den. Po starte trochu kostrbate, inac pohodicka. Pri Olcnave som to podcenil. Pristavam v Zehre, bezvetrie a certiky. Sedim za bytovkou, sledujem Blanika nad hradom, po chvilke od SV rozhuleny vetron do Spiskej. Tlacim domace kolaciky. Dvihnem hlavu rovno hore a zbadam Nora, ako majestatne kruzi.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 3.4. Bukovec

Príspevok od užívateľa jaro »

nejake fotky dodatočne
Prílohy
Kópia – 03042011604.jpg
Kópia – 03042011605.jpg
Kópia – 03042011607.jpg

Napísať odpoveď