22.04.2011 Stranik

Letové dni 2011
Užívateľov profilový obrázok
matoZA
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Ut Nov 06, 2007 9:27 pm
Kontaktovať užívateľa:

22.04.2011 Stranik

Príspevok od užívateľa matoZA »

Na Velkonocny piatok sme sa s Petom rozhodli okusit vzduch pri Straniku. Vyrazili sme pred osmou aby sme si urobili aj ranne rozlietanie. O pol deviatej pri hangari robime budicek Vlastovi Bartasovi, ktory este rozjimal z vyse 100km trojuholnika, ktory zaletel den predtym a prespal na starte.

Do obeda sme stihli dva zletaky a o 12,00 sme uz treti raz stali na starte spolu s hordou padackarov a par lesenarmi z Moravy. vsetci takticky vyckavali a vyckavali, tak sme vyckavali spolocne. O jednej, ked to nosilo s istotou naskakala minimalne desiatka padakov a vystartovali sme aj my. S Petom sme sa dohodli, ze pojdem prvy a budem ukazovat stupanie, kedze on este nema vario a termiku este netocil.

Stupak bol krasny priamo pred kopcom, tak ako to vidno na Karlovom videu, ktore natocil den pred tym. Ked som do neho vletel bolo tam mnozstvo padakov a sebavedome som ho odignoroval, nebudem predsa Peta vystavovat riziku kolizie s padakom a radsej si najdeme 'vlastny stupak' v sedle alebo pri malom straniku. Tam ma vsak cakala akurat slabucka bublinka a 3kovy klesak, ktory ma donutil velmi rychlo pristat.. A tak som sa nasiel na pristavacke spolu s padackarskym ziakom :x

Sebavedomie mi zachranil iba Vlasto Hlousek, ktory 2minuty po mne rovnako pristal nasledkom vyletenia zo stupaku pred startovackou. On mal ale ocividne vyostrenejsiu naladu (asi k tomu prispel naplanovany 70km FAI trojuholnik..)

Potesil ma akurat pohlad na nebo, na ktorom sa medzi 19timi padakmi a 3mi rogalami vznasal aj Peto, ktory ma nesledoval a drzal sa startovacieho stupaku :) :) :) Sledoval som ho so zatajenym dychom, kedze som vedel, ze nema vario. Po chvili sa dostal do vysky, kde to zjavne prestalo fungovat a padaky sponad neho odisli hladat iny stupak, Peto vsak vytrvalo tocil dalej a po dvoch minutach tocenia na mieste ho zaostrili styri dalsie padaky, ktore cerstvo odstartovali a rozbehli sa pod neho, sak ked toci, tak tam musi mat stupak! :D Som sa dobre pobavil..
Nakoniec vystupal svoj prvy stupak asi do 1500m (presne to nikto nevie, iba odhadujem..) a pomaly zbalonoval dolu, kedze ostatne padaky sa rozleteli po okoli.

Postupne popristavali dalsi, niektori radi, ze nasli klesak, kedze boli v lufte od pol dvanastej a uz mali toho dost, iny mali tolko stastia (alebo malo kuraze tocit v klbku s ostatnymi) ako ja. A bol tam aj jeden dost vystraseny chalan, kedze nohami nabral vrchlik nejakemu inemu padackarovi v klbku a bol rad, ze je na zemi..

Moc som sice nepolietal, ale bol to krasny den, radost som mal aj z troch zletov, aj z toho, ze som si trosku nostalgicky zaspominal na perfexa, ktoreho mi Hifi pozical (dakujem Janci), kedze mojho ftaka som pozical Belanimi do Talianska. Na zaver ma prisli pozriet moje zeny, krasna kombinacia, posudte sami..
Prílohy
Na_Pristavackex.JPG
Moyes Xtralite 147

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: 22.04.2011 Stranik

Príspevok od užívateľa pegas »

Vyzeráš ako Schwarzeneger alebo Stallone v jednom z ich filmov. Na pleci niečo veľké - nejaký raketomet, alebo aspoň nejaké väčšie polienko, v druhej ruke slušný guľomet, alebo iné príslušenstvo :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Ivan
Príspevky: 613
Dátum registrácie: Pi Apr 18, 2008 8:17 am
Bydlisko: Kosice

Re: 22.04.2011 Stranik

Príspevok od užívateľa Ivan »

Hotový, oné ... cumlikátor :mrgreen:
Laminar 13 R ...

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: 22.04.2011 Stranik

Príspevok od užívateľa Laco »

Tomu hovorím optimistický príspevok.
A čo že kde-kto si točil bez vária..., ale daj za deň tri zleťáky len tak, keď ostatní hľadajú klesák.
A podľa mňa si tam určite našiel aj toho koníka. :wink:

Inak blahoželám, že aj napriek iným príjemným starostiam si našiel priestor na lietanie.

Užívateľov profilový obrázok
Karel Haman
Príspevky: 411
Dátum registrácie: St Nov 28, 2007 11:40 am
Kontaktovať užívateľa:

Re: 22.04.2011 Stranik

Príspevok od užívateľa Karel Haman »

Martine, to je pěkný článek a hlavně krásná fotka. Můžu ji někdy příležitostně publikovat? Kdo to fotil? Posílám ji po mírné barevné korekci :D . Nechceš někdy něco napsat na mé stránky??
Prílohy
Na_Pristavackexk.jpg
Karel

belani
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po Dec 31, 2007 2:04 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: 22.04.2011 Stranik

Príspevok od užívateľa belani »

Mato, a nechces niekedy nieco napisat aj na moje stranky? :roll:

Užívateľov profilový obrázok
matoZA
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Ut Nov 06, 2007 9:27 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: 22.04.2011 Stranik

Príspevok od užívateľa matoZA »

Chlapi dakujem, Karle fotku robil Peto mojim telefonom, dobre si tie farby upravil, ja som sa s tym nejak nehral.. Publikovat ju kludne mozes, teda rozmyslam, ci by to nemal schvalit aj Peto :) ale nie, myslim ze s tym nebude problem, pouzivaj do sytosti.

No a uvazujem, ze idem zalozit vlastnu stranku a kedze je taky zaujem asi ju aj spoplatnim :D :D :D
Moyes Xtralite 147

Napísať odpoveď