19.5.2011 Dubina

Letové dni 2011
Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

19.5.2011 Dubina

Príspevok od užívateľa Laco »

"Fajny" letový deň sa začal ráno o 9.30 pred garážou. Gašpi, Noro, ja a Ďuri ako vodič. Už cestou vidíme línie kumulov a plánujeme...
Okolo 12.00 rozkladáme na kopci krídla, už fúkajú cca 2 metríky na komoru, "kumulostrády" vzorne zoradené. O 12.30 nastúpení na štarte v poradí Peťo, ja a Noro.
Ďalej to už bola "brnkačka" lietalo sa podľa mrakov. Keďže nad "Tatrou" sa začalo zaťahovať, tak tentoraz sme ich vynechali a šli sme na východ. Pred Levočou prišla drobná kríza, ktorú Noro nezvládol a pristál. Osudným sa mu stalo to, že štartoval dosť neskoro po nás a keďže bol bez vysielačky, tak sa vydal s nami asi o 100 - 200 m nižšie ako my s Gašpim. Nám sa podarilo dostať späť do hry (pod základňu) a fukli sme to smerom na Slavkov (neviem či nižný, alebo vyšný) skrátka nad tou dolinou bol ďalší výdatný mrak. A aj fungoval. Ale to už bolo trochu poslabšie, dostupy sa znížili na nejakých 2500mnm. To bola posladná základňa, potom už len s nejakými "prídychmi" sme to chceli skúsiť nad čergov, kde boli ešte nejaké mráčiky... nevydalo. Unavený a šťastný sadáme na obrovských lúkach pri ceste na Hanigovce.
Nejaké fotky pridá Peťo, ktorému chcem poďakovať za vzorovú spoluprácu. Taktiež veži "tatry" že s nami nemajú problém a mohli sme si s gašpim vymeniť zopár "súrnych" informácii.
:wink:

Tracklog tu : http://www.xcontest.org/world/cs/prelet ... 2011/16:00

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: 19.5.2011 Dubina

Príspevok od užívateľa pegas »

Kým bolo sucho, v jednom čase začali udierať blesky. Jeden si to sponad nás zamieril na predhorie Nízkych Tatier, južne od Hranovnice. Odtiaľ predtým cucal. Vlastne všetko cucali iba v doline medzi Kráľovkou a Hranovnicou. A pršalo všade inde, len nie tam. Tento stav sa vďaka tomu držal celý deň.
Prílohy
Kumulostráda na Kráľovku tam bola pribitá celý deň. Bohužiaľ.
Kumulostráda na Kráľovku tam bola pribitá celý deň. Bohužiaľ.
Pohľad smerom na Bukovec.
Pohľad smerom na Bukovec.
Bez komentára.
Bez komentára.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 19.5.2011 Dubina

Príspevok od užívateľa juraj »

Laco, vcera som Ti normalne uveril. A veril som Ti aj cely prispevok, kym som si neklikol na tracklog. Len nechapem, preco ste nesli na Bukovec.

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: 19.5.2011 Dubina

Príspevok od užívateľa raf3 »

Laco tak dlho a zaujímavo písať o 2,14 km ??? ....... :lol: :lol: :lol:
Tak to napíšem raz telenovelu o zleťáku z Hája! :lol: :lol: :lol:

Brano-TO
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ut Aug 25, 2009 11:22 pm
Bydlisko: Tesáre

Re: 19.5.2011 Dubina

Príspevok od užívateľa Brano-TO »

Ale veď nie je hanba zletieť kopec... :lol:
Takto nejako to vyzeralo včera na Bánovecku... https://picasaweb.google.com/Rogaloman/Cihoc1952011#" onclick="window.open(this.href);return false;

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: 19.5.2011 Dubina

Príspevok od užívateľa raf3 »

Braňo aká vysoká je tá veža z ktorej to fotíš?
Je nová? na google maps ju nevidno! :mrgreen:
paráda!!!!

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: 19.5.2011 Dubina

Príspevok od užívateľa Laco »

juraj napísal:...Len nechapem, preco ste nesli na Bukovec.
Jak by som Ti to takto z hlavy... Po boji je každý podplukovník... My sme mali vyššie ciele ako nejaký Bukovec. :lol: :lol:
A Nora som nechal pristáť v Levoči preto, lebo ani neodštartoval a zbalil na kopci. :shock:
Na to, že sme trikrát zmokli, okolo bili hromy-blesky, a takmer celý čas od cca 13.00 fúkal sever to bol dobrý výkon.
Keď budem veľký, napíšem knihu. Názov bude : "Ako som takmer uletel stovku" :lol:

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: 19.5.2011 Dubina

Príspevok od užívateľa pegas »

Ja by som povedal, že na konci mi bol dobrý aj zleťáčik. A že na začiatku sa to javilo úplne ináč.

Keby bol vlhkejší vzduch, tak by nás to varovalo už na začiatku dňa (veď v Košiciach aj inde bolo krásne), a keby bola trochu výraznejšia inverzia v 4km, tak by to neprepuklo do kongesťákov a mohli sme si polietať. Zaujímavé bolo, že Kráľovka bola celý čas v čistom, a pritom v minulosti sa to tam zvyklo najrýchlejšie zatiahnuť prevývojom. Tie holiny od Vernára až po Hranovnicu sú také suché, že tvoria perfektný zdroj termiky a úplne to zmenilo fungovanie celej oblasti. Ani suchý vzduch nepomohol. Na Dubinu treba chodiť len vtedy, keď je vylúčený akýkoľvek prevývoj. Bola to dobrá lekcia.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: 19.5.2011 Dubina

Príspevok od užívateľa eduardo »

Laco Ty jeden stary lisiak. Normalne som Ti to zozral aj s navijakom a dlho rozmyslal nad tym a zavidel, ako dobre ste sa rozlietali. Potom (po chvili) som klikol na tracklog...a bolo vymalovane. Dakujem za prijemny zazitok z preletu (aj ked imaginarny) ktory som prezival pocas citania. Aj toho Nora mi bolo luto.

Napísať odpoveď