22.6.2011 S2ubica

Letové dni 2011
pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

22.6.2011 S2ubica

Príspevok od užívateľa pegas »

Jaro si zaletel až za Spišské Podhradie, Fero smerom na sever, ostatní len miestne. Miestami sme sa vybáli, miestami to bolo zadarmo. Nad Rudohorím búrky, neskôr aj za Sľubicou smerom na Prešov, ale Spišská dolina bola v suchu.
Prílohy
Mraky boli miestami už v 1600m
Mraky boli miestami už v 1600m
Poletový rozbor na Jarovej chate pod Bučami
Poletový rozbor na Jarovej chate pod Bučami

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: 22.6.2011 S2ubica

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Dnes to východoslovenský think-tank asi prešpekuloval. Ľahko je byť po vojne generálom, ale po nastúpení so služby o 14,00 na letisku fúkalo od 260 st. až po 200 st., 4 - 4,5 m/s. Ak takto fúka na letisku, na Dubine zvyčajne fúka na komoru! K večeru sa to k juhu stáčalo ešte viac. ... ale poletový rozbor u Jara Vám určite závidím. Tie zleťaky mohli byť aj za lacnejší peniaz aj inde... Čo už!
Thalhofer GT
Bautek Fizz

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: 22.6.2011 S2ubica

Príspevok od užívateľa pegas »

Edmond, keby zo strany vedúceho Popradských riadiacich bolo pochopenie pre použitie Dubiny ako súťažného štartu, veľmi rád by som hosťujúcim pilotom ukázal práve Dubinu. Nestalo sa, takže bohužiaľ.
Druhý dôvod - na Dubine sú zrážky pravdepodobnejšie ako na Sľubici. Dubina je v zrážkovom úplave za Nízkymi Tatrami, zatiaľ čo Sľubica bola pekne v suchu aj keď všade okolo sa vylievala obloha.
Tretí dôvod - Chefo by si z Dubiny nepolietal tak dlho ako zo Sľubice.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 22.6.2011 S2ubica

Príspevok od užívateľa jaro »

Edmond, neprovokuj, Dubina je super ale Slubica je pan kopec a inak nebude. Lietanie sa volí podľa podmienok a to čo Gašpi piše je tiež jedna z podmienok. Nechaj to tak. Nas ten južak na Dubine až tak nemrzel.
Ja som si zaletel nový postroj je to parada až na tie jablká. Chvílu som bojoval so zipsom, potom s termikou a potom to už šlapalo v pohode. Dosť sa to zatvaralo ale pri našej rýchlosti sa to v pohode dalo.
Prílohy
Kópia – P1220619.JPG
Kópia – P1220620.JPG

Napísať odpoveď