Dubina , 13.07.2011

Letové dni 2011
Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Dubina , 13.07.2011

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Dnes, po dlhej dobe, si spolu opäť polietali otec so synom. Keby bol s nami aj nejaký vnuk, bolo by to ešte krajšie.
V Poprade od obeda až do západu fučal " južný poctivý" vetrisko. Na západnom štarte sme boli pred 17,00. Na počudovanie, v Kvetnici nás zočili štyria PG vychystaní na východný štart. Nás by museli vyviezť na druhý raz, tak sme sa predsa len rozhodli zostať na západnom štarte.
Marek odštartoval pred 18,00, ja na Jurovom Solarise až pred 18,30, ale už za asistencie chlapcov paraglidistov, ktorí to na východnom štarte pre silný vietor celkom vzdali. Aspoň si mohli pozrieť, ako sa to so ZK dá i pri silnejšom vetre. Marek pristával 19,05, ja 19,35.
Na normálnu termiku to už bolo asi neskoro, aj keď kde-tu boli kopance aj do 5 m. Z TWR povolených 1500 m, reálne to šlo len do 1250 m.n.m. Nad záhradkami a nad pristávačkou to, ako obvykle, k večeru nechcelo ísť dole.
Celkom pekné "rozcvičovacie " polietanie (u mňa po 10 mesiacoch pauzy!), pristátia OK, potom neodmysliteľná kofolka v Delte.
Dodatočne ďakujem Ivanovi Plučkovi za postroj Moyes, ktorý na mne sedí ako uliaty. Konečne niečo poriadne a nové! Neskôr bude aj nejaké foto zo štartu od náhodného fotografa, ktorý na štarte "drvil" testy na vodičák. Vraj super miesto na učenie!
Thalhofer GT
Bautek Fizz

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: Dubina , 13.07.2011

Príspevok od užívateľa raf3 »

Gratulujem Edmond .... :wink:

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina , 13.07.2011

Príspevok od užívateľa pegas »

No konečne! Na to aký kopec máte priamo pod nosom, lietate príliš málo.

Napísať odpoveď