14.7. Dubina

Letové dni 2011
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

14.7. Dubina

Príspevok od užívateľa jaro »

Pred treťou sa stretavam s Jarom a jeho milou priateľkou, dobrou šoferkou. Vyjiždime na štart kde postavajuci PG akurát otvorili pivko v "južaku jak vyšitom" teda Edmondovom :D . Je tak 6-8 m v nárazoch do 9,65. Staviame, chystam radio do noveho postroja, neviem ako, nakoniec to končí trčiacou antenou zo zipsu, u-vidím a u-počujem hore.
Jaro štartuje pred štvrtou s ohromnou guražou po tej pauze a po tej dievčenskej motivácii. Ja idem po štvrtej, točim vpravo zipsujem stupam k vysielaču a cez kamenolom. Nad starým Z štartom na hrebeni je dosť bublin, komunikujem s Edmondom. Dotačam 1900 a idem smerom na Kravany. Za priesmykom to zvadlo, stromy su bez pohybu a dosť to pada. Vraciam sa a letim až na koniec hrebena na V. POtom spať, meni sa vzduch a podmienky. Pred Kravanmi to drži, dokonca od zeme na hrebeni chytám 2 meter, potiahnem kus, tlači to už juh do kopcov, pokračujem postupne okolo hrebena až ku Vikartovciam, posledne rebro už nezvladam, je tu tieň a som 50 m pod hrebenom. Letim spat s miernym zadobočným vetrom. Od Bystreho to zase fuka a nosí a nosí a nosí. No taký štandard. Ešte som to trochu ukazal kamaratpm PG na štarte, 90-kou po vetre a nejake suvraty a letim na plné ruky nad pristateho Jara. Luku akurat od cesty pozbierali od sena. Na finale mi akurát padá rukáv k zemi, nejako to stiham odhadzovať a sklzom na pokosenej trávičke pristávam. Krásne polietanie. Musím uznať že nový postroj je poznať.
http://www.xcontest.org/world/en/flight ... 2011/14:12

V nedelu hlasia pekne počko, J vietor. Bukovec by mohol byt dobrý.

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: 14.7. Dubina

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Na tracklogu máš celkovo skoro 111 km - určite Ťa z toho poriadne bolia ruky!
Chcelo by to odštartovať ešte skôr - mohla byť lepšia termika, verím, že by si to odpálil z hrebeňa po vetre smerom na Tatry. Dúfal som, že sa Ti to podarí...
Škoda, že včera chlapci PG nemali náradie - počas čakania na slabší vietor mohli na štatre urobiť kopec užitočnej roboty. Napokon okolo 19,00 jeden z nich odštartoval, trocha sa zodvihol nad hrebeň, ale vzápätí ho to spláchlo k záhradkám, aj keď na letisku stále fúkalo 2 m/s z juhu (!).
Dobre sa na Vás pozeralo, tešil som sa spolu s Vami - aj keď som musel byť v robote.
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 14.7. Dubina

Príspevok od užívateľa jaro »

Ruky nemaju z čoho bolieť veď len dve hodky a nebola to lomcovačka. Myslel som že my XC da nejaký trojuholnik preto som pálil dopredu a nič.
Od 1600 m sa vietor točil od zapadu takže letieť na poprad by nebolo veľmi efektivne ale skor som nečakal že to bude nosiť mimo kopcov. Ja som už na začiatku mal cieľ Kravany a včera sa mi večer nad mapou z nich vykľuli Vikartovce.
Na prelet do Tatier treba trocha normalne termicke a mrakové počasie. AJ to bude.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: 14.7. Dubina

Príspevok od užívateľa pegas »

Pekne si to potiahol - skoro až do Vikartoviec. Minulý rok, 23.4. sme to skúšali s Mišom tiež a v podobnej výške. Ja som to vzdal tesne pred tým rebrom nad Kravanmi, lebo som bol už pod hrebeňom. Mišo sa ulakomil, a už to nedotiahol naspäť. Stačí ~50m výškový rozdiel, a to rozhodne, či to prekĺžeš v mínusovej nule naspäť, alebo skysneš priamo v Kravanoch.

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: 14.7. Dubina

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

To vysvetľuje, prečo pri animácii z družice pochodovali mraky od Z až SZ a pritom bol pri zemi parádny juh!
Spliesť si Vikartovce s Kravanmi - to nie je až také závažné. V živote sa môžu stať aj zaujímavejšie zámeny - napadá mi jeden vtip, ale ten tu nepatrí.
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 14.7. Dubina

Príspevok od užívateľa jaro »

Je to zaujimave, už niekoľkokrát som mapu študoval a plietol som to. Teraz sa mi to už nestane. Vtip daj, nehanbi sa.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 14.7. Dubina

Príspevok od užívateľa sidewinder »

EdmondPP ma pravdu, vtip sem nepatri.. vtip patri sem: viewtopic.php?f=22&t=42&start=720" onclick="window.open(this.href);return false;, takze sup sup
8)

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: 14.7. Dubina

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Dnes mi dal CD s fotkami chlapík, ktorý bol 14.7. na štarte s foťákom. Výber z zviacerých záberov nájdete tu:
http://www.letsflytopoprad.com/index.ph ... 46&lang=sk" onclick="window.open(this.href);return false;
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Napísať odpoveď