17.7. Bukovec

Letové dni 2011
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

17.7. Bukovec

Príspevok od užívateľa jaro »

Dnes to bolo excelentné. Až na to moje zaseknutie na Slubici. 40 minút :o
http://www.xcontest.org/world/en/pilots ... arogalista

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: 17.7. Bukovec

Príspevok od užívateľa pegas »

Takže tie súťažné otočáky za Čergovom asi nebude treba :wink:

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: 17.7. Bukovec

Príspevok od užívateľa Laco »

Jaro, ale páči sa mi naša koordinácia. Keď si pristál, tak do minúty som sedel aj ja. :lol:
Môj názor: vyložene plachtársky deň. Mraky fungovali spoľahlivo, trebalo letieť rýchlo. Ešte keby som to tak vedel :lol:
Ten záver proti vetru som si mohol odpustiť, možno by som ešte niečo vyčaroval... :o

Užívateľov profilový obrázok
matoZA
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Ut Nov 06, 2007 9:27 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: 17.7. Bukovec

Príspevok od užívateľa matoZA »

No Laco neviem, na margo tych krasne fungujucich mrakov, tu okolo ZA tie mraky klamali svinuchy, bol som v blaniku 3,5h s instruktorom, za tu dobu sme stupak pod kumulom nasli dva alebo trikrat, ostatne boli typu kumulus ojebavakus.. chytali sme to pod kadejakymi chmarkami, hmlovinkami, v modrom a bolo to slabe a uzke.. ale na ucenie perfektne.

Na druhej strane chlapi s vykonnymi strojmi zalietali aj 450km prelety ;) ale tam uz sa neda hovorit o nejakej ZA..
Moyes Xtralite 147

Brano-TO
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ut Aug 25, 2009 11:22 pm
Bydlisko: Tesáre

Re: 17.7. Bukovec

Príspevok od užívateľa Brano-TO »

Maťo, čo si neprišiel ,,na kávičku"? Piati z tvojho druhu nám včera spestrili lietaníčko

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: 17.7. Bukovec

Príspevok od užívateľa pegas »

Vidím, že na Bukovci to bolo doslova skupinové lietanie. Kde sú tie časy, keď odletel jeden - dvaja, a ostatní sme sa navzájom vítali na pristávačke pod kopcom :)

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 17.7. Bukovec

Príspevok od užívateľa jaro »

Tiež som žene hovoril že normalne sme mali byť pod Slubicou a nevyšlo to. No smialasa jak malá :lol:

Šiel so prvý lebo tak ako kedysi mi bol vzorom Gašpi, teraz je NOro a baja chýbali. Čo už. Paradoxne aj napriek pekným mrakom sadosť ťažko chytalo nejaká bubliny na svahu. Potom viac v priestore to zaberalo. Zabralo to a od 1300 m som bol na peknom živom spojení s Edmondom v PP. On riešil dohodnutú koordináciu s KE. Pokial som dovidel hlasil som aj výskyt ostatných v TMA ale nie je to riešenie na všetko. POtom som skušal spojenie aj mimo TMA. Na branisk to šlo ale za 4 tak od 1300 m. S lepšou antenou by to bolo lepšie. POtom som to vypol lebo ma to rušilo.
SLubica ma držala asi 40 minut. Oficialne som čakal na konvoj ostatných. Nad rebrom zase v priestore to zabralo a dvoječkou som stupal kým som nezočil pri mne kružiaceho Laca. Spolu sme dotiahli základnu a ja som mu zmizol nad Srekovicu pod druhý mrak kde hooodneodtlačený vetroň stupal vpriamom smere. Vlavo som videl rogalo, asi to bol Robo. POtom až nad Kamenickým hradom boli padaky a jeden pod mrakom. Mne ale mrak nedal nič. Vietor ma tlačil na sever aj ked som mal plan sa vrátiť na KH a isť po juhu Cergova na PO a SK. Nevydalo , podzákladnou som bol už za urovňou črgova a predo mnou dolina Tople s peknými mrakmi. Skusim čo to dá na dolz. Na južných úpetiach kocov vľavo to bolo všadeživé, dačo som prelietaval dačo pritočil. V Gaboltove som chcel robiť propagačku nad nejakým festivalom. Už napoly odzipsovaný som narazil zase nejaký zdravý metrík tak som ho bral. DOle v doline okolo cesty nebolo vela pristavačiek (kukurica 2,2 m). DOsť unavený a dehydrovaný som nasadil na doklz a s rezervou som sa kusok rátil na kopček kde som do pekného protisvahu a vetríka pristál na všetky tri. No Super. Teraz študujem mapu a mohol som, ešte by to vydalo, skočiť cez kopčeky na Zborov. ALe myslel som si že je tom PL. Nabudúce, skusim použiť aj moje GPS na palube. DOsť bole pekné bolo. BUde aj na budúce.
Idem si vyriešiť radio tak že ked budem v TMA použijem FM radio a ked mimo tu vypnem a pojdem na FM. Vymyslene to mam len to treba pozapajať. Aj za to že naozaj by sme mali vo vzduchu kus spolupracovať, je to potom zabavnejšie.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 17.7. Bukovec

Príspevok od užívateľa juraj »

Hm, z tracklogov vidim, ze vsetci sa od Slubice tahali na sever, len ja som letel na sv., v podstate stale smer Svidnik. Skoda, ze som na jv. okraji Cergova par minut nepockal, mohol som to dotiahnut dalej nez do Kurimy. Zial, tracklog asi nebude, aj ked som pred odchodom z domu nabijal clanky, pravdepodobne je jeden mrtvy a po nastupani na Bukovci mi display GPS zhasol.
Ta letova cast dna sa mi pacila, menej sa mi pozdavali zmatky pri zvoze. Pripadal som si, ako keby som bol na akcii so zaciatocnikmi a na dovazok aj cudzincami. Jeden si odboci uplne mimo planovany smer letu, dalsi si nepripravi pri zvoze mapu a dalsi (z lenivosti?) nejde rychlym autom zbierat clenov svojho tymu, takze ho musi zastupit Robo B, ktory strati asi 1,5 hod svojho casu a najazdi okolo 70 km.
Pani, nie je predsa mozne, aby som sa po takom relativne smiesnom prelete, ked sme zvoz zacali organizovat o 16.00, dostal domov az o 22.30! Po tolkych rokoch lietania od Vas ocakavam trochu viac odbornosti, ale hlavne solidarity s ostatnymi.

Užívateľov profilový obrázok
Robo Murin
Príspevky: 540
Dátum registrácie: So Jan 26, 2008 2:00 pm
Bydlisko: dzungla

Re: 17.7. Bukovec

Príspevok od užívateľa Robo Murin »

1., jeden z týchto troch letov na obrázku je "úplne mimo plánovaný smer letu" , ostatné dva sú OK
2., organizácia áut Fero a Juraj - tí dvaja sa nedohodnú nikdy ...
3., Ivan robil čo mohol, ešte nemá prechodený východ tak aby poznal spamäti cesty, robil ešte zvoz ďalších dvoch áut z kopca a prišiel v poriadku
4., solidarita nerovná sa všetci sa mi prispôsobia, ale vzájomne sa akceptujeme a prispôsobime
5., pekné zážitky z letového dňa Juraj dokázal cestou v aute úplne pokaziť
6., Robo B. - ďakujeme za pomoc
Robo Murin
Prílohy
Jaro-Fero-Robo
Jaro-Fero-Robo

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 17.7. Bukovec

Príspevok od užívateľa juraj »

Robo, k bodu 5. - ano, citil som to, prepac, bol som nesmierne nazlosteny
k bodu 4 - kde a ako som sa neprisposobil? kde som neprejavil solidaritu? Ked som suhlasil, aby som sa s Robom B trmacal po Jara a Fera, hoci ich mal davno zobrat MisoG? Miesto toho tri hodiny sedeli v krcme. Tomu hovoris solidarita, od nich je to v poriadku? Preco nic nepises na ich adresu? Chybu som urobil vtedy, ked som Roba neprehovoril, aby ma zobral priamo domov, mohli ste si zvozy vychutnavat az do polnoci a ja som mohol byt o 20.30 doma.
k bodu 1. - zial, zivot nie je spravodlivy a vela krat hodnoti len vysledok, nie umysly.(Aj ja som sa snazil robit vsetko s najlepsimi umyslami, a pozri, ake hodnotenie som od Teba dostal) Ostal si trcat mimo hlavnej zvozovej trasy a prave tvoja poloha robila pri pociatocnej organizacii zvozu najviac problemov, takze si si to zlizol. Keby si bol doletel do BJ, nie je ziadny problem, vsetky auta mozu ist na Presov a Ivan nebludi. Pozri na Lacov tracklog, ten bol az prehnane solidarny. Takisto som uvazoval aj ja asi pred tromi rokmi, ale tiez mi to bolo prd platne, lebo niektori ucastnici zajazdu si vtedy z dohod urobili trhaci kalendar
k bodu 2 - s Ferom sme sa najprv dohodli, ze jeho rychle auto pojde po Teba, ale potom to zmenil. Nevedel som s tym nic urobit, je to jeho auto. A potom mu odisiel mobil. Myslim, ze aj on to uz olutoval
k bodu 3 - viem, ze Ivan robil, co mohol, ale uz s nami chodi tri roky a na nic sa nepyta a pokial mu to neprikazem, nevidim, ze by si sam od seba zobral mapu do ruky a nieco studoval, pripadne sa na nieco spytal. Kto sa nepyta, nic sa nedozvie. Mal cas minimalne dva vyvozy smerom hore sa na ten zvoz pripravit, ked uz sa tam nevyzna. Ved uz cestou z KE na kopec (vyse 1,5 hod) mohol studovat mapu. Tato prihoda moze v tomto smere napomoct a mozeme mat v buducnosti kvalitneho zvozara (Ivan, nic v zlom, aj "velki piloti musia z casu na cas robit zvozarov- spytaj sa Eda Dropka, ako som bol u neho do 20 min. po jeho prelete z Haja pod Kralovu Holu)
Vsetko zle je na nieco dobre. (mozno, ze uz nepojdes so mnou lietat) Povazujem za dolezite, aby sme sa zo serie tychto chyb poucili a v buducnosti si nevyrabali taketo zbytocne problemy a takmer naschvaly. A pokial si o tom nebudeme otvorene hovorit a aj hnat to do konfliktov, budeme vzdy v buducnosti celit takymto problemom vyplyvajucim z nedostatocnej mentalnej pripravy na taku vaznu vec, ako je prelet. Napr. u mna je pocit zabezpeceneho zvozu mozno az 50% vykonu. A preto sa zlostim, ked to skripe, lebo ma to v buducnosti moze obrat o pekne lety. V tomto budem egoista a mysliet len na seba, tak , ako Ty mas pravo mysliet na vlastne pocity, ked Ti ich ja kazim
Napriek tomu verim, ze este spolu stravime vela omnoho krajsich chvil, ako bola ta jazda z PO do KE :D

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: 17.7. Bukovec

Príspevok od užívateľa pegas »

:) Keby ste aj nenapísali mená, iba popísali kto sa ako zachoval, aj tak by mi bolo jasné kto bol kto. Nič sa nemení, roly sú tie isté: Fero - špekulatívny kombinatorik, Juraj - veľký súrič, Ivan - "nebyl čas přemejšlet, rozkaz zněl jasně". Nemá zmysel sa rozčuľovať, treba sa podľa toho zariadiť. Robovi už nikdy neuverím, keď mi bude ukazovať fléru :) Lacovi uverím jeho GPS koordináty, len keď mi ho ukážu na satelitnej fotografii :)

K plánovaniu trasy: ja dávam za pravdu Robovi. Ak sa mi raz za čas vyskytne príležitosť niečo poriadne zaletieť (nehovorím o záfuku 5km), môžem sa vykašlať na to, že to o pár hodín predĺži zvoz. Nestáva sa to totiž tak často. Na jednej strane všetky tie peniaze čo išli do krídla, postroja, prístrojov, auta a to všetko iba pre dva-tri lety za celý rok, ktoré za niečo naozaj stoja. Stojí toto obetovať pre pár hodín, o ktoré budem skôr v Košiciach? A načo to celé potom je?

Užívateľov profilový obrázok
matoZA
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Ut Nov 06, 2007 9:27 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: 17.7. Bukovec

Príspevok od užívateľa matoZA »

Tolko hraciek, to mi budu vsetci zavidiet.. a tie baterky kto to bude stale kupovat.. (tak nejak to bolo, nie?)
Moyes Xtralite 147

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: 17.7. Bukovec

Príspevok od užívateľa Michal »

juraj napísal:som sa s Robom B trmacal po Jara a Fera, hoci ich mal davno zobrat MisoG? Miesto toho tri hodiny sedeli v krcme. Tomu hovoris solidarita, od nich je to v poriadku? Preco nic nepises na ich adresu?
O 13:30 som pristaval pod Spisskym hradom. Volam Durimu nech ide po mna cez Porac (35km - 45min). Ale on z nesolidarnosti urobi este 2 vyvozy a ide cez Margecany, najazdi 120km a pride po mna s prazdnou nadrzou o 18:30! a informaciou ze po Roba M. ide Ivan. V case ked Vas Robo B. naklada sa nam z nesolidarity podari najst zapadlu LPG stanicu v autokempingu v Chminanoch. Z dalsej nesolidarity ideme po Laca do Gregoroviec (dalsich navyse 20km), lebo z Bardejova by to bola z nesolidarity dalsia zachadzka. V krcme pri Jarovi v Presove stihnem z nesolidarity 1 kofolu a stretavame sa pri garazi. Tu Fero vypyta z nesolidarity 5E! za km navyse. Ostatne km si z nesolidarity osadka Subaru rozdeli.

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 17.7. Bukovec

Príspevok od užívateľa Norbert »

Chlapci blahozelam ku peknym preletom.
Ten zbytok sa cita horsie. Ale suhlasim s Gaspim ze ak mam prist domov hoci aj o polnoci kvoli preletu tak poletim.
Tych preletov robime do roka tak malo ze to za to stoji.

Inak v nedelu boli vo Vysokych Tatrach dostupy okolo 3000 mnm.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 17.7. Bukovec

Príspevok od užívateľa jaro »

mIso daj ten tracklog cesty kade sme šli hore, bude to dobre na buduce na cestu domov a na zvoz. V podstate sa zhora nedá zablúdiť. Stale dole.

Napísať odpoveď