Lendak 17.7.2011

Letové dni 2011
Užívateľov profilový obrázok
marek pp
Príspevky: 214
Dátum registrácie: Po Okt 01, 2007 6:56 pm
Bydlisko: Poprad-Matejovce
Kontaktovať užívateľa:

Lendak 17.7.2011

Príspevok od užívateľa marek pp »

Už od piatka sme s Marianom špekulovali, kde sa v nedeľu vyberieme.Ešte v nedeľu ráno sme zvažovali Lendak a Dubinu. Nakoniec sa definitívne volíme Lendak a pred 12:00 sme tam prví.Do pol hodiny sa tam nazbierala aj slušná hŕba poľských padačkárov. Rýchlo rozbaľujeme a dávame si smelé plány o prelete minimálne do Toporca alebo St. Ľubovne. Prvý odštartoval Marian, no po pár otočkách ho to spláchlo dole a tak končí po chvíli na pristávačke.Ešte mi volá, že je to rozbité a že si treba dávať bacha. Mám pocit že vietor slabne a po marianovom rýchlom zleťáku mi klesá guráž :-). Čakám, kým mi fúkne trochu na komoru, že to aspon zletím a že pojdeme na Dubinu. Po štarte však začína vário príjemne pípať a po dvoch otočkách som už nad štartom a nasleduje 2m výťah do 1500m. Škoda,že som hneď vtedy neskúsil preskočiť smerom na Maguru, lebo potom som z toho vypadol a viac ako do 1200 sa mi už nepodarilo nastúpať. Tak som sa tam vozil takmer hodinu.Potom som sa začal cítiť trochu blbo, tak som šiel po hodine pristáť.
V ten deň som na Lendaku polietal ako jediný, čo ma celkom teší. Mrzí ma, že som to neskúsil preskočiť na Maguru :( .
Prílohy
DSC02500.JPG
DSC02505.JPG
DSC02507.JPG

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: Lendak 17.7.2011

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Treba poznamenať, že akcia na Lendaku mala ďalšie pokračovanie na Dubine, ale to už je iná téma.

Osobne som rád, že sa Marekovi podarilo to, čo sa mne na Lendaku pred už viac ako 27 rokmi. Otváram svoj zápisník letov a v ňom pod dátumom 15.04.1984 čítam zápis: Nocturno (KE-0027), Lendak-Pálenica, doba letu - 41 min.
Lendak je špecifický tým, že má krátky svah (v smere štartu). Ak v Popradskej kotline fúka južný vietor, V. Tatry ho na Lendaku stáčajú na JZ a potom to je už zboka. Na Ledkak treba výrazný JV vietor.
Inak, prostredie je tam veľmi pekné a pohľady na Tatrý úžasné.
Prikladam zopár fotiek z našej predchádzajúcej návštevy:
SAM_1012.JPG
SAM_1021.JPG
SAM_1023.JPG
SAM_1030.JPG
SAM_1040.JPG
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lendak 17.7.2011

Príspevok od užívateľa sidewinder »

J vietor tam vtedy sposoboval len rotory.. nad palenicou nebol celi den ani mracik . pricom hned kopec vedla na SV mal krasne vaticky, dolina tiez. A mna tam vymietli nejake rotory z toho kopca vedla kotliny.
Proste tam treba cisty JV a nie J (na starte aj tak 80% fukalo z boku).

Napísať odpoveď