Kapušiansky hrad 23.7.2011

Letové dni 2011
Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Kapušiansky hrad 23.7.2011

Príspevok od užívateľa Laco »

Až teraz som si prečítal Norove pesimistické nálady v knihe návštev... :?
O 10.10 nakladáme posledné rogalá, Noro ma presvedčil, aby som zobral Twistera, vraj nejak vynesieme...
Po príchode pod kopec je na oblohe deka a na zemi fúka tak cca 4m/s. Ale veď vlastne čo sme iné na základe predpoveďe SHMU čakali?
Noro skladá krídla pred strmákom, a znesie auto do dediny. S Ivanom postupne vynášame raz krídlo, raz postroje..., po chvíli nás dobieha Noro a zapája sa do kolektívnej hry - nes čo vidíš, bez ohľadu na to, komu to patrí. Po takomto spoločnom vynesení zisťujeme, že nie sme spotení jak hovado a aj sme vcelku oddýchnutí :lol:
Aj keď je pravda že to trvalo možno trochu dlhšie ...
Na štarte fúka 8m/s, vo vzduchu 2ks vetroňov... Po rozložení krídel zodpovedne rozhodujeme, že prvý ide Ivan :shock:
Na štarte mal divákov, ktorí úspešný vzlet odmenili výdatným potleskom.
Potom Noro a nakoniec ja. Vo vzduchu miestami celkom výrazný bordel, stačilo, keď sa trošku predralo slniečko.
S Norom sme tak z času na čas leteli skontrolovať vysielač a po cca 1hod. si Ivan povedal, že je na čase urobiť nejaký slušný prelet.
Tak sa vybral, že si tiež prezrie vysielač (aby to mal pestrejšie, tak od spodu :lol: ), cestou späť zistil, že jeho atlas má asi iné nastavenia ako naše atlasy :lol: Zjavne mal na prístrojoch rozladený doklzomer a ešte si pre istotu zaletel v praxi overiť čo je to dýzový efekt :? . Pristávačku pred Finticami zvolil dobre, aj keď pred jej dosiahnutím tieň jeho krídla bol nad stromami "prokletě nízko". Pristál ako z veľkej knihy, čisto na nožičky (s Norom sme pozorne krúžili nad ním a sledovali ho, možno sme mali občas sledovať aj seba navzájom... :shock: ) Ale aby nám doprial aspoň trochu zábavy, tak sa odopol, vyzliekol postroj a -vietor mu prevrátil krídlo :lol: :lol:
Ešte chvíľu sme s Norom a dvoma veľkými bratmi poletovali, ale keď som začul bubnovanie kvapiek po nábežkách, tak som si povedal, že už je čas. Noro pristál za trťou "do protikopca", ja som zbabelo išiel až na lúku ku ceste. Ešte poriadne pritiahnúť kôli ofuku nábežky a šup pekne na nožičky.
Zbaliť zorganizovať zvoz preletových pilotov, cestou zastávka na kofolu a o 18.15 už sedím doma pri stole...

Ivan ešte raz gratulujem k odvážnemu preletu.

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: Kapušiansky hrad 23.7.2011

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

To žlté v texte, to sú výrusy alebo osýpky?
Thalhofer GT
Bautek Fizz

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kapušiansky hrad 23.7.2011

Príspevok od užívateľa pegas »

Laco napísal:... tak sa odopol, vyzliekol postroj a -vietor mu prevrátil krídlo ...
:D :D :D
Ivan, ty si sa určite kochal (veď vieš,ako vo "Vesničko má středisková")

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: Kapušiansky hrad 23.7.2011

Príspevok od užívateľa raf3 »

ako Vás chalani "počúvam" tak Ivan bol isto prvý komu sa to prihodilo ..... že .... :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Kapušiansky hrad 23.7.2011

Príspevok od užívateľa Norbert »

Ja som bol doteraz bez internetu.
Bol to pohodovy den, pekna svahovacka aj s trochou ostrej termiky a trochou adrenalinu hlavne kvoli Ivanovemu nudzovemu pristatiu.
Ja som velmi spokojny.
Ked to zacalo nosit vsade bol najvyssi cas pristat a bubnovanie na plachte to len potvrdilo.
Vetrone pristali 5 minut po nas.

Užívateľov profilový obrázok
Ivan
Príspevky: 613
Dátum registrácie: Pi Apr 18, 2008 8:17 am
Bydlisko: Kosice

Re: Kapušiansky hrad 23.7.2011

Príspevok od užívateľa Ivan »

prihodil som na xcontest to lietanie na Kap hrade tu je link

http://www.xcontest.org/slovakia/prelet ... 2011/11:54" onclick="window.open(this.href);return false;

v cuclo ma do tej dizi ale riadne :D
Laminar 13 R ...

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Kapušiansky hrad 23.7.2011

Príspevok od užívateľa Norbert »

Ja len pozeram ze to xcontest pre slovensko a si tam z rogalistov prihlaseny ako jediny.
Ci mi len nieco zle zobrazuje???

Užívateľov profilový obrázok
Ivan
Príspevky: 613
Dátum registrácie: Pi Apr 18, 2008 8:17 am
Bydlisko: Kosice

Re: Kapušiansky hrad 23.7.2011

Príspevok od užívateľa Ivan »

nie zle zobrazuje len som to prihlasil k padakom :mrgreen: uz som to opravil

(PS: nehladajte za tym ziaden skryty vyznam, k pupavam sa nechystam) :mrgreen:
Laminar 13 R ...

Napísať odpoveď