Dubina, 06. aug. 2011

Letové dni 2011
Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Dubina, 06. aug. 2011

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Pôvodne to malo byť 3D lietanie, no napokon sa to zvrhlo na "grupák" v počte 7 pilotov.
Občas bolo nad kopcom tesno, ale aspoň sme si nacvičili pravidlá vyhýbania sa. Spočiatku trochu drsné lietanie, Marián po hodine lietania mal toho akurát dosť. Pri pristáti zároveň skontroloval zrelosť repky olejnej. :lol: Marek už pristával v trochu pokojnejšom ovzduší.
My ostatní sme to už mali podstatne lepšie. Keď viac presvitlo slnko, išlo to vyššie. Aj keď sme z TWR mali povolených 1500m., aj tak boli dostupy max. okolo 1200 m.n.m.
Po dlhej dobe bolo na Dubine zase živo. Bolo to celkom pekné polietanie a vydarené stretnutie východniarov. :D
SAM_1737.JPG
SAM_1738.JPG
SAM_1739.JPG
SAM_1742.JPG
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Dubina, 06. aug. 2011

Príspevok od užívateľa Laco »

Študujúc lety našich mladších (PG) bratov v krase, mohlo to byť dobré aj na Háji. Napriek tomu našu účasť na majstrovstvách VSL kraja na Dubine neľutujem. Aj keď to nešlo veľmi vysoko, aj veselá svahovačka poteší. A vďaka Norovi sme mali aj adrenalín. Dokonca nás bol zo Štrby dva krát skontrolovať agent jej veličenstva (OM-H 007).
A nakoniec som aj rád, že sme zrušili to 3D lietanie a namiesto toho sme použili "3D plin" :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Ivan
Príspevky: 613
Dátum registrácie: Pi Apr 18, 2008 8:17 am
Bydlisko: Kosice

Re: Dubina, 06. aug. 2011

Príspevok od užívateľa Ivan »

Dubina opat nesklamala, prva svahovacka, prva hodinovka a teraz prva dvojhodinovka. U mna zatial 100% uspesnost lietania na Dubine. Urcite je to sposobene aj tym, ze tam nechodime casto, ale ten kopec ma nieco do seba ... (pre nevylietaneho pilota na nezaplatenie)
Laminar 13 R ...

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina, 06. aug. 2011

Príspevok od užívateľa pegas »

Niekoľko fotiek (okolo 100) mi vyšlo. Najviac s Lacom. Budem si musieť na foťák namontovať nejaké mieridlá, lebo pri 4-násobnom zoome trafiť niečo do záberu je umenie.
Veľa fotiek bolo rozmazaných, lebo snímaný objekt bol príliš blízko (!) a v tej rýchlosti a roztrasenej ruke som autofokusom triafal iba pozadie.
Niekoľko fotiek bolo rozmazaných, pretože sme lietali príliš rýchlo na dané svetelné podmienky :-)
Veľa fotiek bolo mimo, lebo zoom nestíhal vzájomnú rýchlosť približovania so snímaným objektom :-)
Prílohy
Edmond
Edmond
Edmond (a zas sa pozerá niekam do ...)
Edmond (a zas sa pozerá niekam do ...)
Ivan (kuk)
Ivan (kuk)
Edmond nad štartom
Edmond nad štartom
Laco
Laco

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina, 06. aug. 2011

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Len doplnim co znamena skupina plin Peto Laco Ivan Noro.
Velmi pekny den.. Len sme mali s marekom posunut start o 1h neskor.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina, 06. aug. 2011

Príspevok od užívateľa jaro »

Čo to bolo za počko ked tak tajne riešite turbulenciu? To veľa fúkalo alebo čo?

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Dubina, 06. aug. 2011

Príspevok od užívateľa Laco »

Počasie bolo normálne, turbolencia adekvátna sile vetra. Marián a Marek štartovali ihneď po našom príchode, vo vzduchu to podľa nich bolo ešte celkom dosť rozbité. časom sa to už upokojovalo.
Noro odštartoval v pravej zatáčke spôsobom ako to vie iba on :shock:
A posledných cca 20min sme na kopci ostali s Gašpim sami, Peťo sa rozhodol, že mi urobí zopár fotiek v blízkom detaile :lol:
a na to už vôbec nemusí byť turbolencia...

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina, 06. aug. 2011

Príspevok od užívateľa pegas »

Na začiatku bol ostrý fučák - zrejme to ťahali Vysoké Tatry. Keď sme štartovali poslední štyria - Ivan, ja, Edmond a Laco, tak sa to výrazne upokojilo, ale tým, že sa to miešalo s termikou (a tá fungovala iba nízko), tak to nebolo veľmi olejové. Vo vzduchu to bolo 15-25 km/h. V slabších chvíľkach sme sa všetci vozili iba nejakých 50m nad štartom.

Napísať odpoveď