Tokaj 11.8.2011

Letové dni 2011
pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Tokaj 11.8.2011

Príspevok od užívateľa pegas »

Počasie podľa predpovede. Ja 2 hod. miestne, lebo som si udelil funkciu zvozového šoféra, Fero 3.5 hod. mikro-FAI. Keby sme to mohli pustiť po vetre, tak máme 50km ako ten padáčkár.

Dostupy boli malé - mne do 1200m, lebo ma to nebavilo, ostatní to vyškriabali do nejakých 1400m. To zhruba sedí s predpoveďou podľa PseudoTempu. Často to bolo rozbordelované - v podstate bolo treba umiestniť krídlo do zóny kde to plus/mínus stúpalo a nevšímať si čo sa deje na váriu. Takže ani nejaké centrovanie jadra neprichádzalo do úvahy.
Zato som si to užil nad pristávačkou. Tri razy som sa dvihol z výšok 150-200m nad zemou až nad štart a hodinu som pozoroval, ako padáky zlietavali podo mňa ako stíhačky, aby to znova mohli zbaliť a otočiť fúru ešte niekoľko ráz. Chytal som sa vždy na križovatke železničného priecestia pri oficiálnej pristávačke, ale nosilo to aj pozdĺž koľajníc na východ. Po pristátí som pozoroval ako sa o 16:00 nasunuli husté ciry a po hodine sa vrátil aj Fero . S Ferom sme pristávali o dve polia ďalej, lebo tá oficiálna mikro-pristávačka je obkolesená 3-metrovou kukuricou.

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: Tokaj 11.8.2011

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

...a foto nebude? Ako Vám máme veriť, že ste tam naozaj boli? :lol:
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tokaj 11.8.2011

Príspevok od užívateľa sidewinder »

na xcontest.org su tracklogy... a dokonca pri ferovom tracklogu aj fotky.

Napísať odpoveď