Háj 13.8.2011

Letové dni 2011
pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Háj 13.8.2011

Príspevok od užívateľa pegas »

Išli sme do toho s tým, že to bude zleťák. Už po ceste tam sme videli nasúvajúce sa cirry, ale vietor bol dobrý. V doline fúkal síce slabý východ, ale na kopci J 2.3m/s, závany do 3.2m/s. Ešte keď sme stavali krídla, vyzeralo to že bude slnečný deň. Prvý štartoval Majo, ale nejak to utavil. Zato pekne pristál 10m od pľacu. Hore sa od západu rozliezal hustý cirrostratus, tak sme radšej dlho nečakali. Najprv Noro, potom ja. Svah držal, Noro išiel skúsiť veľkú muldu. Myslel si že bude nafukovaná od východu, ale v skutočnosti pozdĺž celého svahu fúkal slabý juhozápad. Hoci sa zaťahovalo, občas termika urobila aj 1m/s. Ale vydalo to iba nejakých 80m nad štart. Potom ako išiel Noro pristáť, sme ostali s Ivanom na svahu sami. Vozili sme sa 20 minút ale Vladovi sa to asi nezdalo dosť dobré, tak do toho skočil vtedy, keď vypli kúrenie a s Ivanom sme začali dochnúť.

S prvými kvapkami dažďa som ako posledný stihol dobaliť krídlo a pekný deň za nami. Tá predpoveď počasia sa nakoniec vyplnila do bodky.

Užívateľov profilový obrázok
Ivan
Príspevky: 613
Dátum registrácie: Pi Apr 18, 2008 8:17 am
Bydlisko: Kosice

Re: Háj 13.8.2011

Príspevok od užívateľa Ivan »

Nato, ze som o 9:50 napisal prispevok, ze to balim a vzapati 9:51 som ho zmazal a rozhodol sa, ze predsa len idem to bol podareny den.

Musim povedat, ze dnes som si natrenoval tlacenie sa na svah (i ked to dnes nebolo treba) v kazdom pripaden tak blizko svahu bez toho aby som vzapeti nan "nepristal" som este nelietal :mrgreen:
Laminar 13 R ...

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Háj 13.8.2011

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Mozme zajtra dat sutaz (ked uz lietame tak blizko svahu) prvy nieco vyhodi a zvysok to bude zo vzduchu hladat.
Priznam sa, ze ked som tam dneska tak vylizoval tie stromy hore dole, mal som v jednej chvilke chut skusit to tam posadit na stromy. V danom okamihu som to povazoval za celkom dobry napad.

Napísať odpoveď