Eger 20.8.2011

Letové dni 2011
pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Eger 20.8.2011

Príspevok od užívateľa pegas »

Neviem aké to je v dobré dni, ale dnes to bolo pre rogalistu frustrujúce. Ešte nikdy som sa tak nebál. Svah dlhý okolo 300m, husto posiaty vznášajúcimi sa "púpavami". Pilotné myslenie väčšiny na úrovni jednobunkových živočíchov. Pohľadom na ich vznášanie nízko nad svahom by si povedal, že dnes to nenosí. Ale, keď si vo vzduchu, zistíš že to predsa len žije - zalomíš do prudkého náklonu, a v tom sa zo všetkých strán k tebe zhŕknu desiatky tých jednobunkovcov aby sa mohli vznášať na tvojom mieste. Si uväznený, blokovaný, neschopný pohybu, a krk si ideš vykrútiť, aby si do niekoho nevrazil. A to bola, prosím, dnes ligová súťaž PG. Takže, taký bol dnes Eger.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Eger 20.8.2011

Príspevok od užívateľa juraj »

Gaspi, Noro s Jarom dnes boli na inom Egede? :?

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Eger 20.8.2011

Príspevok od užívateľa jaro »

Scenar na štarte tradičný, PG nalepšie nosí pred štartom. Bolo krasne vidno, v madarskej suťaži, kto lieta a kto sa ukazuje výbavou. Vid aj hore. Pekne bolo ked sme sa zoradili 3 rogala na malom placištartu že nas maďari pekne pustili a nechali dokonať dielo. VO vzduchu tonormalne žilo len keby sa tam nemihali tie akvariove rybičky, sme-tam-sem-tam a niekedy aj hore-dole. Relativne po chvilisme napichli západne bublinu a spoločne točili kým nás "nerozohnali" pušťal som to viac na východ a malso potom viac miesta a času. Prestupal som ga-no a čo teraz. Pri pohľade na obsypaný kopec som sa rozhodol nečakať a letieť. Najprv toslo bez mrakov ale tak akosi na 3ku- dobre. S padakom v okoli a tak. Potom som krachoval ale v uvoze cesty ku dediny sa to odtrho a siel som do hore. PG pristal. POtom som dobeho pod mraky a tam to šlo tak normalne aj ked mohlo vyžšie. Pod predposledným mrakom som zaostril na GPS a tam pneumatika. Normale zdravo a na mieste. POtom som špekuloval kam letieť a nezaregistroval som oblasť ez mrakov pred mnou. Mal som odbočiť vľavo na SK tam to bolo furt. 3-5 m spod mraku až na zem, skoro som ani neotočil na pristatie.
Ked som skladal videl som na sever asi 1 km rogalo. "Gašpi" mohol si prisť ku mne, asi ma nevidel. Za 5 minút zase, Noro, ten videl asi Gašpiho šiel k nemu. Je tu proste "husto" Za chvíľu :shock: zase rogalo.... dačo tu nehrá. Motorák sa na miestnom letisku odbavoval a Gašpi sedel pod kopcom. Tak som sa po hodine šiel pokochať Výhľadom z mosta ponad dialnicu, ked som sa vracal zase rogalo ale za dedinou, pekne pristal, otočil ftaka, žta a modrá= Noro. Potmehút chvosťákový, mohol ku mne, ku ceste a nie do tramtarie. Opakujem bol len 1 km odo mna, neverte tracklogom.
Mišovi vďaka za zvozarsku činnosť.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Eger 20.8.2011

Príspevok od užívateľa juraj »

Jaro, to mas pravdu, neverime im. Noro mal podla svojho tracklogu letiet z tej vysky este dalsich 70 km bez zatocenia :D

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Eger 20.8.2011

Príspevok od užívateľa Norbert »

Lietanie na kopci to bolo naozaj na zabitie. Stupanie pred kopcom bolo iba vedlajsim efektom vyhybania sa padakom. Nakoniec som niekolkych prinutil tocit tu moju a konecne som sa odlepil aj ja. Aj ked som musel vratit a cele to absolvovat znova. :?
Potom som letel so skupinou padakou z ktorej postupne ostal iba jeden zlty padak a ten ma 2x zachranil pred pristatim. S tym sa aj dobre tocilo a co je smutnejsie aj nam to rovnako letelo...
Pod mrakmi som mal dostupy 1700mnm a kedze som to skusil na ten vychod podla planovanej trasy, tam ma silny vychod (nie SV ako som vravel) takmer polozil na zem, tak som sa vratil pod mraky. Ale doba uz pokrocila a po pol piatej uz boli stupania iba do 1000 mnm tak som to posadil.
Dobre ze som preletel Jara o ten kilometer aspon mi xcontest konecne priznal vzdialenost dlhsiu ako 50km. :mrgreen:

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Eger 20.8.2011

Príspevok od užívateľa juraj »

Chlapi, este jeden maly detail.Na Egeri som sice letel niekolkokrat, ale naposledy to bolo niekedy v roku 1997. Ktore startovisko ste pouzili, ako vyzeraju ostatne a aky je tam teraz pristup autom?

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Eger 20.8.2011

Príspevok od užívateľa jaro »

je to všetko tam dobre, fotky budu ad Petra a Miša. Len tých púpav tam narástlo. To bol aj výsledok dedukcie prečo tam nelietaju rogalisti. Leteli sme na SZ štarte.

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: Eger 20.8.2011

Príspevok od užívateľa raf3 »

A ja som sa smial, že vidím Gašpiho na Egry !!! :shock: :shock: :shock:
A ako pozerám, Gašpiho AEROSA spoznám od Egerského TESCA ..... :lol: :lol: :lol:
Fotky dodám v priebehu večera.

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: Eger 20.8.2011

Príspevok od užívateľa raf3 »

Prikladám obrázky Gašpiho, Jara a Nora.
Každý sa musí nájsť sám ...... :lol:

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Eger 20.8.2011

Príspevok od užívateľa Norbert »

Az Tvoje fotky pekne ukazuju ake to bolo pri starte. Ked to vidim tak ma striasa :o

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Eger 20.8.2011

Príspevok od užívateľa pegas »

raf, tak to bola pekná náhoda, že si tam bol. Ja som mal najväčší strach z toho, že čo na mňa vyhukne pri dotočení zákruty, a niekedy mi prilietavajúce "akváriové rybičky" zablokovali možnosť úniku, keby sa za zákrutou skrývalo niečo veľké a škaredé.

Ale aspoň viem, že jedno z mojich budúcich krídel musí byť pomalé a aerodynamicky riadené. A padák to nebude!

Užívateľov profilový obrázok
Ivan
Príspevky: 613
Dátum registrácie: Pi Apr 18, 2008 8:17 am
Bydlisko: Kosice

Re: Eger 20.8.2011

Príspevok od užívateľa Ivan »

no klubuk dolu, muselo to byt vzrusujuce lietanie :mrgreen:
Laminar 13 R ...

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Eger 20.8.2011

Príspevok od užívateľa jaro »

:shock: ... vy mekýši, to ste nikdy nepočuli že HG je adrenalínový šport. KOnečne sme sito užili :o :D :wink: a vy takto pesimisticky. Toto je budúcnosť, toto je ono, ... preto sa tomu asi budeme vyhýbať.

PS: Tie PG sa naozaj chovali hodne hufovo, keby bolo trochu viac fukalo, bolo by ich menej, to sme trochu predpokladali, ale situácia vetra bola slabá. Keby viac fúkalo dá sa cestovať po svahu a priestoru by bolo viac. To ale neospravedlňuje to že veľa PG v tom húfe nemá ani šajnu o možnostiach a dynamike letu nielen HG ale ani svojho PG. V nedelu som si až bažil pohľadom na Slubici ako sa PG zatočili a v stúpani odleteli preč. A bol pokoj :|

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Eger 20.8.2011

Príspevok od užívateľa jaro »

raf a čo si teda ty tam robil? šopoval a tak? mal si nam doniesť na kopec nejaký rožok.

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: Eger 20.8.2011

Príspevok od užívateľa raf3 »

Ospravedlňujem sa Vám chalani, mohlo mi trknúť a napísať pred odchodom na fórum, že budem dovolenkovať týždeň Egry.
Pokojne ste mohli prísť na "kávu" obed, alebo sprchu.
Sobota bola pre mňa "významná" lebo so sa chystal na ďalší poznávací zájazd s rodinou po okolí, keď mi praskla pneumatika 10 km za Egrom. Za 10 minút som sa vracal späť už na "galuske" a hľadal gumiszervis, ale Štefan a štátny sviatok ma presvedčili, že lepšia bude prechádzka s manželkou a psíkom po okolí.
Bývali sme v paneláku oproti Tescu a presne oproti SZ-Z štartovačke.
Celý týždeň som dulil oči a bolo tam úplne mŕtvo, ale v sobotu som si "užil" a tom som bol na zemi!
Naposledy upravil/-a raf3 v St Aug 24, 2011 9:11 pm, upravené celkom 1 krát.

Napísať odpoveď