Háj 27.8.2011

Letové dni 2011
pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Háj 27.8.2011

Príspevok od užívateľa pegas »

Ja, Noro a Juraj so synom ako zvozoví šoféri.

Noro Jablonov, ja Jablonov a späť, 2 hodiny vo vzduchu. Dostupy sotva 1300m, ale opar v malých výškach nám trochu stlmil tú jedovatú termiku. V 1300m som už iba jazdil po rozbublaných vrcholoch stupákov - krídlo sa správalo ako somárik na kamenitej ceste - kývalo sa to spredu-dozadu, aj do strán, ale nestúpalo to :-)

Po tých horúcich dňoch na zemi som si užíval konečne chládok a vlhko vo vzduchu. To bol pravý relax. Pri Jablonove sme to s Norom otočili, lebo to nechcelo ísť hore. Ja som sa nalepil na hranu a prekĺzal k Holubej skale pri Hrhove, kde to fungovalo asi celý deň. Noro sa na svahu nechal zlákať Sirénami, ktoré ho lákali do stupáko-klesákov. Ja som si zapchal uši, a letel som rovno - navzdory pípaniu vária. Noro už pri skale nemal dosť výšky, a aj sa bál letieť blízko nej.

Kĺzavým letom preskok do veľkej muldy a po vytočení 1100m druhý preskok. Hrana nepodržala, pri Zádieli som zbadal rovnako krachujúcich PG vracajúcich sa späť, tak som to otočil a dokĺzal pod Turniansky hrad. Na hodinkách 15:30 a oni už vypli kúrenie.

Inak, rozmýšľali ste niekedy, prečo tie mraky naskáču až na konci dňa, keď je po termike?

Pridané:
c2011-08-27_134140flysen.igc
- toto je podrobný záznam, ktorý sa mi počas letu ukladal na mobil. Na rozdiel od IGC, ktorý je na CrossCountry, tento IGC nemá digitálny podpis, zato je tam hustý záznam (každú sekundu), a sú tam vložené aj okamžité hodnoty vária a rýchlosti s presnosťou na dve desatinné miesta. Vidno každý "prd", ktorý som stretol vo vzduchu :-)
Naposledy upravil/-a pegas v So Aug 27, 2011 10:04 pm, upravené celkom 2 krát.

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: Háj 27.8.2011

Príspevok od užívateľa raf3 »

z RELAXFLY: ŠŠ 27.08.2011, 18:40

Dnes Háj 4 PG + 2 rogalá. Polietali sme celkom pekne, popreskakovali dopredu, až ku Jablonovu. Všetko ok, až na tie moje štarty, kde som sa vytrápil, pretože moje šnúry majú rady konáriky..... Zaklincovala to kofola, a aj pivo Čečejovciach.

Ak niekto na štarte nájde čierno-žltú rukavicu s reflexným pásikom na zápästí, budem mu vďačný, ak ju pre mňa odloží. Ďakujem.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Háj 27.8.2011

Príspevok od užívateľa eduardo »

raf3 napísal:z RELAXFLY: ŠŠ 27.08.2011, 18:40

Dnes Háj 4 PG + 2 rogalá. Polietali sme celkom pekne, popreskakovali dopredu, až ku Jablonovu. Všetko ok, až na tie moje štarty, kde som sa vytrápil, pretože moje šnúry majú rady konáriky..... Zaklincovala to kofola, a aj pivo Čečejovciach.

Ak niekto na štarte nájde čierno-žltú rukavicu s reflexným pásikom na zápästí, budem mu vďačný, ak ju pre mňa odloží. Ďakujem.
Raf Ty si presedlal na padak??? :shock:

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Háj 27.8.2011

Príspevok od užívateľa juraj »

Edo, zla otazka v zlom case. Raf nepresedlal, on sa vratil a uz su to tri mesiace :(

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Háj 27.8.2011

Príspevok od užívateľa Norbert »

Na tie sireny si uz dam nabuduce pozor. :D Poucenie pre mna.
A co sa tyka stupania s Tebou Gaspi, naozaj to bolo prvykrat ked si ma vyrazne neprestupaval a co som si uvedomil az neskor ze som mal kridlo napnute medzi 2/3 a plnym napnutim. Inokedy mi robi velke problemy takto letiet a tocit ale vcera nie.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Háj 27.8.2011

Príspevok od užívateľa eduardo »

Zbeh jeden. Sak pockaj, nedoplatis sa Ty v krcme, odstupne bude vyssie ako zlaty padak co si dostal. :wink:

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: Háj 27.8.2011

Príspevok od užívateľa raf3 »

Edo prezradím ti tajomstvo, ale ..... nem beszelni ... :wink:
Bol som vyslaný aby som infiltroval PG za účelom získania ďalších adeptov pre ZK.
Už na kurze som zistil, že niektorí majú záujem si "vyskúšať" ZK! :lol:
Z rogalom som neskončil, len oddychujem .... :wink:

P.S.: Na klube sa predbežne vyrovnáme ... :D

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Háj 27.8.2011

Príspevok od užívateľa eduardo »

raf3 veľmi, veľmi dobre. Tak toto mení celú situáciu. V krčme Ti vezmem niečo ja a pripijeme si na úspešnú "tajnú" misiu so želaním nech je tých záujemcov čím viac.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Háj 27.8.2011

Príspevok od užívateľa juraj »

Jasne Edo. Ty si urobis instruktorak a budes tych zaujemcov ucit lietat, vsakze? :D

Napísať odpoveď