Háj - Bankov 29.8.2011

Letové dni 2011
pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Háj - Bankov 29.8.2011

Príspevok od užívateľa pegas »

Dnes sme s Jurajom naštrikovali 40km. Ale za 2.5 hodiny - to je hrôza :-)
Spolupráca s riadiacim vynikajúca - nechal nás hodinu potulovať sa v priestore CTR. Pri Čečejovciach nás prestúpaval Dash-8 pod takým strmým uhlom, že som mu nevidel kabínu, a zvuk motorov pri takom uhle nebolo vôbec počuť.

Mám aj nejaké fotky z bane Bankov - až teraz zo vzduchu som videl, aká je to jama. Hneď som si spomenul na tie diamantové bane v Južnej Afrike alebo Rusku, ktoré vyzerajú ako obrovský lievik v zemi.

Dole na grafe stupákov vidno, že max. stúpania na celom kruhu boli okolo 2m/s, a pekne vidno vrcholy stupákov - tam kde stúpanie so zväčšujúcou sa výškou padalo k nule. Ten najvyšší stupák sme museli odrezať, lebo sme dosiahli základňu.

c2011-08-29_125601flysen.igc
- opäť podrobný záznam, kde vidno ten dôkladne točený nulkový stupák, roztiahnutý na 8 kilometrov.
Prílohy
stupaky.png
Dnes som konečne ako-tak trafil kalibráciu rýchlomera. (Musel som pridať 5% oproti továrenskému nastaveniu)
Dnes som konečne ako-tak trafil kalibráciu rýchlomera. (Musel som pridať 5% oproti továrenskému nastaveniu)
vietor_rychlost.png
vietor_smer.png
Uznajte sami - tak ako to robí Vlado, by ste to nedokázali. Priletel v dostatočne veľkej výške, vyhliadol si najväčšie kukuričné pole a posadil to do jeho stredu. Jednoducho, nič neponechal na náhodu :-)
Uznajte sami - tak ako to robí Vlado, by ste to nedokázali. Priletel v dostatočne veľkej výške, vyhliadol si najväčšie kukuričné pole a posadil to do jeho stredu. Jednoducho, nič neponechal na náhodu :-)
Baňa Bankov nad Košicami.
Baňa Bankov nad Košicami.

parasano
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Ne Aug 28, 2011 8:48 am

Re: Háj - Bankov 29.8.2011

Príspevok od užívateľa parasano »

Neskúšali ste preskok k Zádielu? Z Rebra na Z to nebolo až také náročné, aj keď pred Jablonovom tie stupáky nejako pomizli. S tým spojením s vežou musím niečo poriešiť, zdá sa mi, že tá krátka spolupráca nebola na škodu. :idea: :)

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Háj - Bankov 29.8.2011

Príspevok od užívateľa pegas »

Nevedeli sme naškrabať dostatočnú výšku na preskok. Raz som to skúsil z 900m, ale vychádzalo to, že budem lízať hranu, tak som sa na to vykašlal. A už sme mali naplánovaný prelet na Košice :wink:

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Háj - Bankov 29.8.2011

Príspevok od užívateľa sidewinder »

A s tou kukuricou to ako dopadlo?

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: Háj - Bankov 29.8.2011

Príspevok od užívateľa raf3 »

sidewinder napísal:A s tou kukuricou to ako dopadlo?
Nuž najedli sa do sýtosti všetci! ... :lol:

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Háj - Bankov 29.8.2011

Príspevok od užívateľa Laco »

Keďže Vlado veľmi na fórum nechodí... S kukuricou to dopadlo dobre. Vlado si skúsil nácvik na pristátie v dažďovom pralese. Runway bola vykosená medzi dvoma lánmi kukurice v šírke cca 40-50 metrov. Dĺžka neuvedená (niekoľko km...) Pri samotnom priblížení došlo u Vlada k poruche zameriavacieho kríža, a tak pristál mimo osi dráhy cca - tak akurát do tej spomenutej kukurice.
No a keď vybral tie kukuričné šúľky z jednotlivých dielov (až do pristátia nepoškodenej) trapézy, tak sa mohol aj najesť...
:lol:

Príčina :
Posledná zákruta pred pristátim v malej výške a pri následnom preklopení (postavení sa) pilota strata rýchlosti so sklzom mino zamýšľaný smer pristátia.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Háj - Bankov 29.8.2011

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Ide vlado na persnost?

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: Háj - Bankov 29.8.2011

Príspevok od užívateľa raf3 »

Majo ...... :shock: .... takto sa predsa nevyhráva! ....... :lol: :lol: :lol:

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Háj - Bankov 29.8.2011

Príspevok od užívateľa pegas »

Cena pre neho by bola. Svoje putovné lízatko som ešte nepoužil :-)

Napísať odpoveď