29.8. Dubina

Letové dni 2011
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

29.8. Dubina

Príspevok od užívateľa jaro »

Ráno ma telefon od Jara obracia na druhu vieru a stranu. Namiesto Haja Dubina. Pridava sa Noro a Majo. Pod kopcom nakladame rogala na Micinu, ideme cez Kvetnicu, pod štartom medzi smrekmi je jeden vypadal že starobou a chorobou zlomený na cestu. Po 13tej sme ready, Majo prvý naskakuje do 4-6 m J za pomoci PG ktorí nevedeli ako sa rogalo drži. Nabuduce budú lepší. Bez problemov stupa, postupúne sa pridava Noro a Jaro. Ja si pletiem kabliky a odplietam a tak, štartujem o 13:30. Točím vľavo, termika svah do 4000 ft. Frčím na Východ po nasvietenej strane hrebeňa. Žiadne výrazné stupanie, vraciam sa späť. Až v zatienenej časti pri vysielačoch po mrakom to pekne nakopáva a točime striedavo od 1400 do 1700 m. A vozíme sa a vozíme. Neviem prečo ma nenapadlo to pustiť na Lomnicu.
Po dvoch hodinách naskakujú aj PG an čele s Andym. Aj mraky sa rozpustili a všade modrá obloha, no po 15:00 sa trmika nejako obzvlašť neurobila. Na vysoke sa hlasili aerovleky do termiky, ktovie čo polietali.
Spolupráca s PG v stupakoch bola super, ved to nie su maďari.
Pozeral som na fotky od PV, leteli z Donoval, tie mraky a počko tam boli dosť rozdielne voči nám. V každom prípade som zase mal pociť časového deficitu asi 1 hodinu. Kedy to konečne urobíme tak ako to treba?

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 29.8. Dubina

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Vcera 3:22h a zdvojnasombil som si tento rocny nalet (smutne malo, ale aspon nieco). Velmi pekne lietanie v kruhu rodiny (stupak nad Kriznou) a partiou znamych, dokonca ani padaky nevadili. Moyesov Extralite musim zase pochvalit, super ovladatelne rucicky nebolia ani trochu. Vyborny letovy den.

http://www.xcontest.org/world/en/flight ... 2011/11:11" onclick="window.open(this.href);return false; (noro max. vysku som mal nejakych 1620 m.n.m)

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 29.8. Dubina

Príspevok od užívateľa Norbert »

Z mojho tracklogu to nie je vidno :D ale ja som mal maximalnu vysku 1390 mnm. Nejak som to vyssie nevedel dostat a na vylety dopredu ta vyska stacila.

Ale Jaro ma zase prelietal! Tentoraz o 1km :mrgreen:

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 29.8. Dubina

Príspevok od užívateľa jaro »

NOro myslel som že si ma udolal na tom hrebeni na západ. Ale nie. Zase sa teda potvrdilo že za Kubachami to pada, vplyv NT. Pokial nie je dobra termika tak je to tam o ničom. Zrejme to bude mať aj vplyv na prelet smerom na VT. Ak sa podarí zopakovať vlanajsiu jesen tak už naozaj vyrazím na sever.

Napísať odpoveď