Pohár Podbrezovej 2011

Letové dni 2011
Užívateľov profilový obrázok
Ivan
Príspevky: 613
Dátum registrácie: Pi Apr 18, 2008 8:17 am
Bydlisko: Kosice

Pohár Podbrezovej 2011

Príspevok od užívateľa Ivan »

Ďalšia nová skúsenosť, tentoraz najvyšší sťartovateľný kopec na Slovensku. Deň začímam ešte v MI pred siedmou vyrážam do KE. S Norom sa ponahľame po KH, kde Nás majú naložiť padáčkari.
Všetko stíhame. Ten kompec vyzerá úplne ináč ako tie bežné krtince na ktoré chodíme to sa musí uznať.


Teraz k samotnému letu:

I keď základňa sa zdala na dosah ruky, každý meter nad štart som si musel poctivo vydrieť. Bolo to jedovate, musel som makat keď som chcel letieť rovno, musel som makať keď som točil stupák.
Dostal som sa nejakých 174m nad štart.

Potom som sa tam motkal až kým nepriletel záchranársky vrtuľnik po jedného z padáčkarov, to som sa mu už pratal z cesty, chvíľu som to sledoval niečo malo ešte točil. Zhodnotil som svoje sily a povedal si marš ho preč.

Doletieť na štart to bol tiež zážitok ... pristáť ďalší. Bomba za bombou, nakoniec som však pekne pristál. V každom prípade skúsenosť pri skracovaní na pristátí,typu ku kolenám pritiahnuta hrazka a stupám 1m hore :) je zaujímavá.

Na pristávačku potom zahučal po vetre jeden maďar na rogale. Výsledok zlomená kľučná kosť.

Na záver by som to zhodnotil takto:

Vydarený deň plný nových skúseností a zážitko, v každom prípade tie dve spomínané negatívne udalosti zanechali tiež svoju stopu.
Laminar 13 R ...

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kráľova Hoľa 2.10.2011

Príspevok od užívateľa sidewinder »

No konecne niekto pustil info z tej supertajnej akcie.

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kráľova Hoľa 2.10.2011

Príspevok od užívateľa Michal »

Pod Kralovkou sa mi lepsia pristavacka , aj ked trochu od ruky javi tu:

http://maps.google.com/maps?saddr=48.84 ... 6&t=h&z=15" onclick="window.open(this.href);return false;

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Kráľova Hoľa 2.10.2011

Príspevok od užívateľa Norbert »

O 7:30 som zobudil Pistu Vyparinu ci nas nevyvezie na Slubicu. Kedze bol v Podbrezovej, dohodli sme sa ze o 10:00 pod Sumiacom. o 8:25 vyrazame spred garaze a 10:05 sme na oficialnej pristavcke. 1:40 cez pracovny den :-).
Startoval som prvy o 12:30. Chcel som skor, ale navyslo mi. Po starte zistujem ze dajak cudne visim a potom si vsimnem ze nemam zapnutu prednu karabinu na postroji. Tocim rozbity stupak a ked schytam pecku, ze hrazdou dostanem po prilbe a cele kridlo zvoni, zips na postroji sa mi rozopne az po prsia a popritom zbadam padak s clovekom rozhodeny na skale pod vysielacom, rozhodujem sa odletiet do bezpecia dopredu a zapnut postroj. To sa mi po 5-tych minutach podari ale uz som daleko v predu a este som aj urval snurku na stiahnutie zipsu dole takze mi donho stale fuci. Este som sa snazil chytit 200m nad pristavckou ale nakoniec pristavam na tej zufalo malej pristavacke pri meniacom sa vetre s JV na JZ a volim radsej drsne pristatie ako by som mal pristavacku preletiet v 1m. Neznasam tuto pristavacku :twisted:

A este jedno zistenie. Nakoniec je to normalny pohar Podbrezovej. Skoda ze je nas tak vela a ze sa informacie siria pomaly a komplikovane.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kráľova Hoľa 2.10.2011

Príspevok od užívateľa eduardo »

Info o supertajnej akcii bolo dane na forum ...(pozrite si kedy). Cudoval som sa ze len par ludi reagovalo, kto chcel obvolal si ludi a pozhanal viac info ak mu bolo malo. Sam som tento rok vobec nelietal a bol v minimalnom kontakte s vami a s tym co sa v lietani na slovensku deje. Napriek tomu som tu. Napriek tomu som ostal uplne, ale totalne, ale fakt ze hej prekvapeny z toho, ked v prvy den vystupil pred hotelom z Ferovho Subaru Laco a zdrbal nas ze jak fajne ze mi si cestujeme dvaja z KE a on sa musi trepat do Presova aby sa mohol odviezt z Ferom a Jarom........ A pritom Jaro vedel uz 2 tyzdne predtym ze ja s Gaspim idem na sto pro a tvrdil mi ze on nepojde aj ked som o lanaril. Fero je kapitola sama o sebe, ten naozaj nikomu nic nepovie, urcite tiez cita toto forum a zrazu sa niekde zjavi. Takze Noro aj ja som naozaj prekvapeny a naozaj znechuteny z toho co sa tu vlastne deje????????? Nebudem sa tu vsak rozpisovat a necham si svoje nazori pre seba.
K dnesnemu lietaniu, az na par incidentov, niekolkych jedincov to bol super vydareny den, s krasnym pocasim, trat bola KH zapad, Skalka, Rohozna letisko. V ciely bola skoro polovica pilotov. Stupakov bolo pozehnane po celom hrebeni, trochu silnejsi protivietor (2o km/h) Na letisku pokracovala akcia dalej gulasom, kurcatami a pivom zdarma, ja som si od radosti ze som doletel do ciela zaskakal este obleceny v postroji na trampoline. Lety balonov, parakrosien, modelov.... no proste super den. A odvcera ma bombardovali svojimi telefonatmi madari ktory chceli prist dnes lietat na Kralovku. Vrta mi v hlave odkial to asi vedeli, ved oni nemaju forum ako mi? Zistil som im vsetko potrebne, vybavil povolenky na vyjazd na KH. Zo slovenska mi netelefonoval nikto.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kráľova Hoľa 2.10.2011

Príspevok od užívateľa eduardo »

Norbert napísal: A este jedno zistenie. Nakoniec je to normalny pohar Podbrezovej. Skoda ze je nas tak vela a ze sa informacie siria pomaly a komplikovane.
Noro prosim Ta otvor si sekciu Akcie ,sutaze zlety. Potom sekciu Stretnutie veteranov a prosim Ta precitaj si vsetky prispevky v nej aj propozicie resp. plagat od Anky. Ak skoncis a napriek tomu budes mat na jazyku nejake "ALE" precitaj si to vsetko znovu. Ak aj po desiatom precitani budes mat nejake nezodpovedane "ale" mozes mi zavolat. Ale silne sa obavam ze uz ani ja Ti v tom nepomozem.

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Kráľova Hoľa 2.10.2011

Príspevok od užívateľa Norbert »

Edo, precitaj si to aj Ty a podrobne a pochopis o com hovorim...
Este aj Ty co tam sli nevedeli ze idu na Podbrezova cup ale na zraz veteranov, kde sa bude mozno lietat...

parasano
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Ne Aug 28, 2011 8:48 am

Re: Kráľova Hoľa 2.10.2011

Príspevok od užívateľa parasano »

Hmmm, to by som aj ja chcel vedieť, ako cestovať v čase, pretože ako tak pozerám, rogalisti to už vedia. :o :o 2. október 2011 ja mám ešte len pred sebou... :D :D
Ale keby v ten deň bola taká termika ako 2.9., to by bola paráda. 8)

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kráľova Hoľa 2.10.2011

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Nebudem robit novu temu tak hodim sem.
Dneska 04.09 Kralovka. V sumare supeeerrr, pekny start pekny let, kraaasne pristatie.
Z mojho pohladu - okolo stoziara to bolo ok, dalej na zapad za prvym rebrom uz velmi nie. Len nejake netocitelne bubliny, pomalicky sme stracali stracali, s marekom leteli skoro kridlo na kridlo, za Pohorelou som dobehol Vlasta na combate, ale iba trapenie. Potom som zbadal na kraaasnej rovnej pristavacke sadnute rogalo, tak mi viac netrebalo, povedal som si "idem na navstevu". Nad pristavackou zistim, ze to je Jaro Mucha. Krasne pristatie a uz debatime. Nasledoval Vlasto a potom este bojovnik Marek, ktory to drzal do poslednej stupajucej castice.
Krasny vylet.

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kráľova Hoľa 2.10.2011

Príspevok od užívateľa Chefo »

Ten fero je blazon. On doletel skoro domov :D:D

Prikladamaj foto zo startu, nech to tu nieje len text.
Prílohy
Na starte v sobotu.
Na starte v sobotu.
Naposledy upravil/-a Chefo v Ne Sep 04, 2011 11:56 pm, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kráľova Hoľa 2.10.2011

Príspevok od užívateľa jaro »

Akcia PP bola na počasie naozaj dobrá až výnimočná. Je to naozaj v organizácii ako a čo sa podarí. Skúsenosti organizátora hovoria za seba aj pre súťaž, aj pre Fera.
Aj keď Fero mal dnes posledných 15 minút na to aby sme už volali 112ku. V podstate sme si nevedeli rady čo urobiť. Toto by mala byť tema do budúcnosti, čo a ako to urobiť. Ak mate niekto info alebo skusenosť so strateným, sem s tým.
Edo, tvoja prvá čast príspevku bola kus mimo veci, respektíve vec z tvojho pohľadu. Skutočnosť bola kus iná o ktorej sme diskutovali a nie len 4 posledné dni. Práve to že si v roku mimo nás nevieš podrobnosti.
Nerýpte už do toho, nabudúce to bude lepšie, keď sa niekto naozaj nájde a povie o čo pôjde.

Užívateľov profilový obrázok
marek pp
Príspevky: 214
Dátum registrácie: Po Okt 01, 2007 6:56 pm
Bydlisko: Poprad-Matejovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kráľova Hoľa 2.10.2011

Príspevok od užívateľa marek pp »

Dnes to bolo fajn. Po dvoch pokusoch z minulých rokov som sa dnes vyškrabal až nad stožiar a užil si výhľadu na Tatry. Škoda, že tie dva kotle nad Pohorelou som už nevedel poriadne vytočiť.
Teším sa na Ferov tracklog :-).
Prílohy
DSC02684.JPG
Futbalové ihrisko v Pohorelej. Tu už si dal správca viac záležať na čiarach, než ten pri Košiciach :-).
Futbalové ihrisko v Pohorelej. Tu už si dal správca viac záležať na čiarach, než ten pri Košiciach :-).

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kráľova Hoľa 2.10.2011

Príspevok od užívateľa jaro »

Ja som si vyhliadol "peknu pokosenu" luku pri benzinke v POlomke, severne od cesty bolo nepokosené žito. Ked som nalietol nad peknú pokosenú luku v 5 metroch ponad cestu, tak som zistil že je to 30 sm strnisko. Tak som to tam chvalabohu s padačikom v bezvetrí "jeb.." - pristal.
Včera to bolo o trpezlivosti, nádeji a plošnom zaťažení. To všetko mal iba Fero a preto sa všetci tešime na jeho trackog.
PS:
Od včera treba jazdiť na dialnici len 105 lebo od 1.9. už aj 130 kg diviaky používaju na presun dialnice. Fero je nielen vynikajúci pilot ale aj výborný šofér. Zažitok na celý život.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kráľova Hoľa 2.10.2011

Príspevok od užívateľa sidewinder »

No dufam, ze tracklog bude a chcelo by ho aj s ferovou prednaskou "ako nato". Pekne to zaletel. A este aka nahoda, ze ho vymakol Jano s vrcadlom. :-)

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: Kráľova Hoľa 2.10.2011

Príspevok od užívateľa raf3 »

A "nezohrieval" mu Jano náhodou vzduch cestou domov??? .... :D

Napísať odpoveď