Pohár Podbrezovej 2011

Letové dni 2011
pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kráľova Hoľa 2.10.2011

Príspevok od užívateľa pegas »

Nemusel zohrievať. Stačí, keby sa zaradil šikmo dopredu a indukované prúdenie okolo krídla vpredu by Ferovi vzadu poskytlo "indukovaný ťah". Tak, ako to robia vtáky pri hromadnom odlete do teplejších krajín.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kráľova Hoľa 2.10.2011

Príspevok od užívateľa pegas »

Pridám aj ja svoje poznatky k celej akcii.

Naozaj, pôvodne to malo byť iba malé stretnutie veteránov (hlavne pre Pamíra). Preto aj tie pozvánky boli formulované nejasne. Bohuš sa vzdal organizácie rogalistickej časti podujatia (zo zdravotných dôvodov), a ponúkol to mne. Mne sa do toho tiež nechcelo (už som sa dosť nabehal okolo MSR na Sľubici, ktoré sa nakoniec zrušili pre počasie), ale definitívne ma odradil váš nulový záujem, keď som nadhodil otázku v knihe návštev (možno som to mal hodiť do inej témy).

Ešte 10. augusta ste mohli mať dojem, že z toho nič nebude:
Akcie, súťaže, zlety - Termíny súťaží 2011

Ale 16. augusta po Plučovom ozname (a jeho komunikácii s Ankou) som už bol rozhodnutý ísť, a najneskôr 18. augusta (po Jančiho odkaze od Anky) už nikto nemohol ostať na pochybách, že tá akcia sa konať bude, a budú tam minimálne dvaja slovenskí piloti. Neskôr sa pridali Edo a Šani. Ak je schopný si naše fórum prečítať Šani tak žiadne výhovorky neobstoja. (Akcie, súťaže, zlety - STRETNUTIE VETERÁNOV 1.9 až 4.9.2011)

Ani ja som si nebol istý, či vyjde počasie (čo mohlo odradiť takého Mira), ale možnosť zalietať si na Kráľovke, bez starostí s organizovaním nejakých MSR som nemohol odmietnuť. Po príchode som bol šokovaný, že všetko je inak - že popri stretnutí veteránov tam bude balónová fiesta, majstrovstvá paraglajdistov, a že naše "pohodové polietanie s veteránmi" bude regulárna súťaž s hlavnou cenou - notebookom pre víťaza, a že ja budem ládovať ďžípíeska a robiť výsledky. Zo zahraničných rogalistov tam bol iba Vlasto Bartas, ale na ceste už bol Honza Matějovský a viacero Maďarov. Paraglajdisti nie sú takí prispatí ako my, takže hoci ich aktivita, a hlave počet, zaskočil organizátorov, napriek pôvodne plánovanej malej akcii si urobili regulárnu súťaž.

Už druhý deň - 2. august, mohol ľudí presvedčiť, že aj 3. augusta to bude dobré. Tí čo sme tam boli, môžu dosvedčiť, že to bola nádhera. Len raz za iks rokov sa podarí lietať v tak dobrých dostupoch s mrakmi pod sebou aj nad sebou, v stúpaní v čistom vedľa steny mraku a to všetko pri slabom vetre. Ostatní môžu naozaj ľutovať. Stačilo tam byť.

Aby ste mi uverili, pridám už iba niekoľko fotiek, a odkaz na výsledky.
Výsledky - deň 1
Výsledky - deň 2
Výsledky - deň 3

Inak, musím pochváliť Laca za perfektnú koordináciu dvoch zvozových áut iba s jedným zvozovým šoférom, a poďakovať Chefovi, bez ktorého pomoci by sme sa asi nemohli zvážať vôbec.

Už by ma iba zaujímalo, ako skončil Plučov brat v Liptovskej Tepličke (v nedeľu).
Prílohy
Pohľad z mraku na bezpečnejšiu pristávačku pri Šumiaci.
Pohľad z mraku na bezpečnejšiu pristávačku pri Šumiaci.
Takáto nádhera sa tam dala vidieť.
Takáto nádhera sa tam dala vidieť.
Naposledy upravil/-a pegas v Po Sep 05, 2011 6:19 pm, upravené celkom 3 krát.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kráľova Hoľa 2.10.2011

Príspevok od užívateľa pegas »

Túto tému už naozaj treba premenovať. :D

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pohár Podbrezovej 2011

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Mala ochutnavka z nedele:
Ostatne a v plnej kvalite donesiem do klubu (kto ma nejaky notebook s vydrzou tak doneste).
Prílohy
P9044163.JPG
P9044174.JPG
P9044199.JPG
P9044245.JPG
P9044281.JPG
P9044315.JPG

Užívateľov profilový obrázok
Karel Haman
Príspevky: 411
Dátum registrácie: St Nov 28, 2007 11:40 am
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pohár Podbrezovej 2011

Príspevok od užívateľa Karel Haman »

Vlastův report ze závodu : http://www.hanggliding.cz/aktuality/vla ... odbrezove/" onclick="window.open(this.href);return false;
Karel

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pohár Podbrezovej 2011

Príspevok od užívateľa jaro »

Gašpi nesuhlasim s tebou. Nikto až do príchodu do Bystrej nevedel o čo ide. Šli sme si len zaliatať, ukazať sa veteranom. Nikto z Vas podbrezovských nehlesol ani slovo, nikto nepovedal poďte budeme lietat Kralovku či už suťažne alebo nie. Ano organizator mal kus ine plany v rámci komornosti stretnutia veteránov.
Je len škoda že sme "prepasli" tuto akciu, neda mi to dlho spavať, prečo sa v juli, auguste nepovedalo že sa to naozaj koná a že tam naozaj možeme regulerne lietať. Keby organizator povedal že nema kapacitu na organizovanie republiky nič by sa nezmenilo a nestalo. Aj tak si to vždy riešime samy. Jano J. nam len urobil otrocku službu že na nas vykrikoval aby sme sa na niečom dohodli a hlavne včas. Znova mam myslenie na to ako si to všetko načas organizujeme ked ani v marci nemame športovy kalendar. Asi som profesionalne deformovaný. Verim ale tomu že nová krv v podobe Janka B. prinesie sladšie ovocie.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pohár Podbrezovej 2011

Príspevok od užívateľa pegas »

Jaro, veď píšem, že ani ja som nevedel o čo ide. Na druhú stranu, prečítaj si tie moje odkazy na fórum, a je jasné že o tejto akcii všetci vedeli vopred. Veď aj presnosť sa preto odsunula na neskôr. Len boli všetci v akejsi depresii z daždivého počasia. Takže preto. Keď som sa niekedy v júli pýtal v knihe návštev, nikto, ani ty, ste sa neozvali.

K termínom súťaží - nemôžeš plánovať národné súťaže v januári, keď nie sú ešte známe zahraničné súťaže, na ktorých sa zúčastňujú niektorí piloti, alebo organizátori.

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Pohár Podbrezovej 2011

Príspevok od užívateľa Norbert »

Mna by uz len zaujimalo ci bola Podbrezova zaroven aj MSR alebo nie.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pohár Podbrezovej 2011

Príspevok od užívateľa pegas »

Rozhodne sa nemôže započítať do MSR. To by nebolo fér - neboli včas pozvaní všetci slovenskí piloti.
Ale teraz už vieme, že stačilo málo.

belani
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po Dec 31, 2007 2:04 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pohár Podbrezovej 2011

Príspevok od užívateľa belani »

Podbrezova sa nebude pocitat do MSR!
Na presnosti mozeme pokecat o veciach co ste tu pisali - podbrezova, MSR, komunikacia atd.
Tu sa RADSEJ nevyjadrujem :|

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Pohár Podbrezovej 2011

Príspevok od užívateľa Norbert »

Po zhliadnuti Ferovho tracklogu zo soboty si myslim, ze Gaspi moze prepisat historicke tabulky nasich preletov z jednotlivych kopcov. :) A skromna sa prihlasim aj o zapisanie mojho letu z Egedu. :mrgreen:

Užívateľov profilový obrázok
Karel Haman
Príspevky: 411
Dátum registrácie: St Nov 28, 2007 11:40 am
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pohár Podbrezovej 2011

Príspevok od užívateľa Karel Haman »

Ahoj Norberte. Vidím, že jsi zde, tak to využiji. Nedávno jsi mne vyzýval abych se zapojil do sociální sítě na internetu. Napsal jsem Ti mail a omluvil se. Nevím, jestli jsi ho dostal. Mám tady výzvy z mnoha těchto sítí a pokud bych se snažil se do všech zodpovědně zapojit, nemohl bych zvládnout ani toto, natož pak ještě svou práci. Píšu to tu veřejně proto, abych předešel nedorozumění, ne z nafoukanosti. Je to prosba o pochopení, že ke komunikaci využívám spíše e-mail... Všechny zdravím.
Karel

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pohár Podbrezovej 2011

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Ahoj Karle,
Mne dosiel tiez aj on nora aj od ludi ktorych som v zivote nevidel. Ja to mazem bez odpovedania. Casto mam pocit, ze tie maily sa niekde generuju a idu automaticky, ale nefiem ci to tak funguje. Tym chcem povedat ze ak niekomu dojde take nieco odomna tak to rovno mazte.. lebo ja som to urcite neposlal :-).
A myslim, ze noro tiez nieje na ziadnej socialnej sieti.. ale sak on napise.

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Pohár Podbrezovej 2011

Príspevok od užívateľa Norbert »

Sice to nepatri tu, ale ja som dostal pozvanku od Jara a len som sa na to chcel pozriet a automaticky to poslalo pozvanku kazdemu z mojho zoznamu. Takze prosim vsetkych dotknutych nech to ignoruju.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pohár Podbrezovej 2011

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Oki tak vyriesene - ja to vecer premazem, nech tu mame len cisto podbrezovu.

Napísať odpoveď