23.10. Kamenický Hrad

Letové dni 2011
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

23.10. Kamenický Hrad

Príspevok od užívateľa jaro »

Ešte o 12tej hlasia po republike prehanky ale v PO sa trha na modro tak vyražam s "novým" Moyesom na KH. Okolite kopce tmavošede, cesta výborná, autom až na pľac pod hradom, je tam kosené po uplynulých slavnostiach, aj kus bordelu a smetí.
Maturujem okolo krídla, kontrolujem a všímam si všetko čo sa da. Ako za starých čias s XS. Krídlo je ľahšie ako Aeros. Zapínam postroj a trepem sa na J svah hned vedla plošiny, JV zavany ma donutili isť ešte na hranu. Ta kavlarová hrazda je mäkka jak blato a šmíka sa po tráve. Nervozne čakam a stepujem . Vietor ide do nuly, 5 min a slaaaabučky J. tak to dvihnem či naozaj, kus sa posuniem či naozaj a už pobieham a ... tak som to kus zrýchlil, krídlo hned vztlakovalo. Obuvam sa skušam napinak šnúra sa šmýka , naveľa ostala na 1/3 tak na to kašlem, krídlo klže krásne, zda sa mi to dosť pomale. skušam polohu hrazdy, zatačam kridlo počuva, naspať tomu treba dohovoriť, je to v zatačke stabilné. No Aeros to nie je. Podobne na druho stranu, vyška stale dobrá, len ta poloha hrazdy. Tak som sa natiahol smerom na tabor, dole nič nefuka tak otačam proti svahu pri ceste. Až ma to zarazilo ked sa prejavil prizemný efekt. Skoro som sa preklopil, je to blbosť, hrazda mi dosť uteka dopredu tak ťaham k sebe. krídlo poslucha na pohyb, zle sa to ale keruje vo vise, podrovnavam kus vyžšie ale dopadam na všetky tri bez ujmy na zdravy a technike.
Teda Aeros to nie je ale leti to doobre. To zatačanie musim overiť a skusiť z väčšieho kopca. Balim a o piatej som doma na kave.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: 23.10. Kamenický Hrad

Príspevok od užívateľa pegas »

Na to, že šnúra od priečnika nedrží, som úplne zabudol. Ale aj s povoleným by sa ti pristávalo lepšie ako s KPL, takže žiadna tragédia.

Aj mne trochu chýbala tá aerosácka poloha hrazdy vpredu.

Ale keď ho vyskúšaš vo väčšej rýchlosti, budeš milo prekvapený.

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 23.10. Kamenický Hrad

Príspevok od užívateľa Norbert »

Uvazoval som ze s Akym Moyesom si to letel a uz mi je to jasne.
Zvazujes Jaro ze ho kupis?

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 23.10. Kamenický Hrad

Príspevok od užívateľa jaro »

Ved to Noro, došlo k najhoršiemu, už som ho kúpil a teda letel na svojom.
Ja to vidím takto:
Gašpi mal zobrať krídlo, ja Braunigera Compeo+, Martin moj starý padák, Marian postroj.
A dnes je situacia: Gašpiho kridlo som zobral ja aby som mal Compeo, to mam ale stare nie pluskove s displeyom ktorý sa tvári všelijako, postroj slušný ale dosť veľký, tak že aj pre mňa. Peňeži minute tak hadam sa mi podarí predať Aerosa a staré budiky.

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 23.10. Kamenický Hrad

Príspevok od užívateľa Norbert »

Zaujimalo by ma ake je to starsie Compeo.
Na dhv-cku sa totiz daju kupit 350-400 E.
Pockam si na Tvoje skusenosti :mrgreen:

Napísať odpoveď