18.12.2011 Kapušansky hrad

Letové dni 2011
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

18.12.2011 Kapušansky hrad

Príspevok od užívateľa jaro »

Aj sa mi to trocha zdá nefér, v takej zime, v takom dátume a v takom počasí ... a lietať :(
Ale bola to chlapci paráda aká sa často nekoná. Teda ako to bolo :?:
Rano planujem deň a chodim okolo horucej kaše, reku až by som sa vybral lietať ... nič sa v domacnosti nedialo.
Pozeram počko, nič moc, Slubicu PG rozpačito rušia. Pomaham s pripravou obeda, reku keby tak Mišo zavolal že ide zalietať toho noveho ftaka a v tom ... volá Mišo. Kus som v rozpakoch že asi aj von trebalo by, by aj isť :shock:
Ak pojde sam Mišo a polieta porazí ma. Letisko dava juh, Juro dava Ladu a Stano dava auto na vývoz. O 11:45 odchadzame s dvoma ftakmi od garaža. Nakladame na Nisana. Na štarte 12:20 JJZ do 6 m. Tlačime sa s dvoma rogalami na štarte,turisti si prišli zase na svoje. Asi viac zasvinený hrad na SK už nie je.
Stano nafujuke a odlieta vpravo, podvihne sa na konci hrebena a skače nad Fintice. Obliekam sa dosť na tuho, nieto ani kde vydýchnuť, dvoje rukavíc, teplú kuklu, otačam s pomocou Ďuriho krídlo a hopsam do južačika cca 3-4 m. Mam strach ako to pôjde lebo nove kridlo je ina šialka kavy.
Najako sa v traktorkach navlečiem do fusaku ťažko sa zipsujem. Guľky mi ostali ofukované, a najhoršie je ža mi zasek na polohu stale povoľuje. Je to riadna blbosť sa takto naobliekať. Tie postroje su tak dobre že to naozaj netreba. Akurat na ramena treba aspon dva tri termopradla namiesto svetra a bundy.
Nejako to dojím okolo svahu, bojim sa zatočiť tak ako sa zipsujem aj letim rovno aj stupam až nad Fintice. A potom sa vozím so Stanom pridava sa Mišo. Zima nie je. Mrak ny fintickým kopcom normááálne dáva a ťahá v ucelených kruhoch, Vyrážam dopredu za Stanom, až nad dedinu a všade to pipka, po kuskoch dava, dostupavame mrak, vyhybame sa mu. Tak sa vozim a reku skusim na Veľku Stráž. Letí to krásne, svah dava male stupania, vpravo vrchol so stožiarom je v mraku takych 60 m-100 m. Rebro smerom na JZ dava. Otačam a fičím spať.
A takto som si to potom dal ešte tri krát.
Testujem rýchlomer, potvrduuje sa mi že ukazuje málo ale že by až o 10-15 km :?:
Krídlo po nastavení ľavého laminátu reaguje normálne. Gašpi dobrá práca, som ti zaviazaný. Krídlo sa obecne chová "normalne" evidentne to má plochšiu polaru, strašne to cítiť ako to klže a rýchlo sa to rozbieha. Ked som to ťahal na 60 začalo to užasne hvízdať.
Pred pristatim som sa rozipsoval, sčasti postavil v postroji a 100m nad zemou si vario hudlo stalesvoje 0,3 hore a hore, no nešlo pristať. Slnko sa sklanalo nad obzor tak som vyrazil smerom na Šebeš a potom spať, nejako som to po vyše dvoch hodinách sklesal.
Pristal som na naše letisko pri finticiach, je tam konský výbeh a patrične to tam aj vidno. Ponad zem to letelo strašne pomaly aj ked dole už nefukalo. Tak som odtlačil a chyba lavky. Bolo to stale rýchlo vyplaval som, ako padak som capol asi z 3 m. Keby som to bol povolil asi by som sa škaredo natrel. Aj ked to caplo bolo to bez ujmy na technike.
Balili sam tak že na plachte bola veľká rosa a po tme sme si to odniesli ku družstvu kde nás nedočkavo čakal vždy trpezlivý Ďuri.
No poviem Vám, super deň.

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: 18.12.2011 Kapušansky hrad

Príspevok od užívateľa raf3 »

No Jaro, gratulujem!!!

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: 18.12.2011 Kapušansky hrad

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

...neverím! Nie je to len fikcia? Daj foto.
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: 18.12.2011 Kapušansky hrad

Príspevok od užívateľa Michal »

Kurnik sopa , nic som netocil, nahanal som km do novej sezony :) a hodilo mi nenej jak Jarovi. Nevie dakto jak to XC pocita ? Inac vyhlady boli uzasne.
Naposledy upravil/-a Michal v Ne Dec 18, 2011 9:24 pm, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 18.12.2011 Kapušansky hrad

Príspevok od užívateľa Norbert »

Od rana som tusil ze bude pekny letovy den ale po Vianocnej party by som nebol schopny.
Gratulujem k peknemu letu v 1/2 decembra.

a s tymi kridlami je to ako?
Miso, kupil si Jarove KPL?
Ako by si to porovnal s mojim?

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: 18.12.2011 Kapušansky hrad

Príspevok od užívateľa Michal »

lieta perfekte, citlivo, hned v prvom esicku som Durimu urobil nalet na startovacku v style "REDBULL" , bol skloneny ku batohu, inac ho sejmem. :shock:

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 18.12.2011 Kapušansky hrad

Príspevok od užívateľa jaro »

Edmont, Stano na PG tam ma nejake fotky a sme tam aj my a vystihuju dnesný krasny deň.
Mišo a to mi XC nepočital 3 výlet na Straž.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 18.12.2011 Kapušansky hrad

Príspevok od užívateľa jaro »

Keby dačo tak nič, ale naozaj za dnešny deň môže Mišo. Tak ako to vie on, je počko, tak treba vyhniť na kopci alebo ... si polietať.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: 18.12.2011 Kapušansky hrad

Príspevok od užívateľa eduardo »

Vy ste dnes naozaj lietali? Sranda. Ja som dnes ráno nevedel rozoznať pod ktorou kopou snehu je moje, alebo švagrove auto. Odvcera poobedia kydalo v jednom kuse. A to som bol len tutok nedaleko, na Orave. To slovensko je ale velka krajina.

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: 18.12.2011 Kapušansky hrad

Príspevok od užívateľa Michal »

Norbert napísal: Ako by si to porovnal s mojim?
skoda ze si nebol, mohli sme porovnat aj Tvoje. vykonom odpovedaju zhruba dosiahnute vysky na svahu. KPL -740m , Moyes- 850m. ked sme sa spolu vracali z V.Straze tak ma preklzal. ale aj cena je rozdielna.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 18.12.2011 Kapušansky hrad

Príspevok od užívateľa juraj »

Miso, je rozdiel v dosiahnutych vyskach adekvatny rozdielu v cene? :D
P.S. Kedysi som napriklad nevedel Gaspiho letiaceho na mojom velkom Atlase dostupat so svojim Laminarom, alebo napr. Laca na Glidezille s Combatom. :( A Fera napr. nikdy na nicom :evil:

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: 18.12.2011 Kapušansky hrad

Príspevok od užívateľa Michal »

chvilu sme lietali spolu , takze aspon Jaro mohol vidiet rozdiel. na kratkom preskoku z V.Straze som sa uz nechytil, on este dalej polietal.
Prílohy
KAPUS.jpg

Napísať odpoveď