neďeľný výlet do sniny

robo-b
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Št Okt 23, 2008 4:18 pm

neďeľný výlet do sniny

Príspevok od užívateľa robo-b »

Keďže bolo celý deň zatiahnuté tak na 4/8, som usúdil, že je čas skúsiť aj v slabšej termike. Štartoval som o pol piatej a napriek tomu boli stupaky celkom slušné. Ale dalo sa to vydržať, pretože v 1100 MSL už tie strihy neboli také výrazné. No zistil som, že esoII nie je zrovna priateľské na termický deň. Po dvojhodinovke som mal ruky vyťahané až po zem. Urobil som si prelet svidník-snina a späť, na spiatočnej ceste som narazil na agroletisko pri obci Volica, naprie dostatočnej výške cca 700 AGL, ma môj mechúr presvedčil na pristátie. Najprv som si ho ošahal z malej výšky a potom som to otočil naostro. A samozrejme dal som miestnym náskok, aby sa mohli zbehnúť. Pohostenie síce žiadne nedoniesli, ale uspokojil som sa aj s cigaretkou a za veľkého mávania som odpálil na domovské letisko. Malá perlička na záver, domáci si na letisku urobili tenisový kurt a ja som tie oceľové stĺpiky po stranách dráhy samozrejme prehliadol. Ešte že tam nebola sieť, bo by som zastal ako na lietadlovej lodi.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: neďeľný výlet do sniny

Príspevok od užívateľa juraj »

robo-b napísal: ma môj mechúr presvedčil na pristátie. Najprv som si ho ošahal z malej výšky a .
Co si to najprv osahaval?

robo-b
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Št Okt 23, 2008 4:18 pm

Re: neďeľný výlet do sniny

Príspevok od užívateľa robo-b »

srandista

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: neďeľný výlet do sniny

Príspevok od užívateľa raf3 »

robo-b napísal:..... Najprv som si ho ošahal z malej výšky a potom som to otočil naostro.....
Hm..... ty si iný rogalista!!! :lol:
P.S.:Niečo k téme .... napíš mi prosím čo u teba stojí motohodina aj s pilotom.
Ďík.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: neďeľný výlet do sniny

Príspevok od užívateľa juraj »

Raf, hodnota pilota je nevycislitelna a tu musis vydelit celkovym poctom hodin :D

Napísať odpoveď