Letové dni (čo stoja za to)

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Letové dni (čo stoja za to)

Príspevok od užívateľa Laco »

27. január 2013.
Zima ako v béčkovom filme z produkcie ZSSR. S Robom sme vyložili krídlo v hangári, preskladali sme ho na "dlhé", aby sa nelámala nábežka. Bombový nápad s testovaním stúpania na plný výkon v hustom vzduchu a otáčok pri vodorovnom lete...
Teplé oblečenie + stará lyžiarska kombinéza a nej ešte jedna stará (ale menej stará ako tá prvá) lyžiarska kombinéza zabezpečila celkom dobrú tepelnú pohodu. Štandardná motorkárska integrála stojí ale v takomto počasí za "starú belu". Na nechránených častiach tváre -lícne kosti a nos (napriek plexi-štítu) sa mi robili mikro omrzliny a prievan v prilbe mi takmer vytrhol zmrznutý sopel z nosa...
Skrátka dva okruhy, v peknom počasí, nad krásnou zimnou krajinou... teda pekný deň.
:wink:

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Letové dni (čo stoja za to)

Príspevok od užívateľa eduardo »

A fotak ti zamrzol tiez? Inak neverim, ak nezverejnis dokazovy material. :wink:

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: Letové dni (čo stoja za to)

Príspevok od užívateľa raf3 »

Edo, ver mu! Rusi ho majú na satelite ako jedinú tepelnú čiaru v ten deň nad Svidníkom! :mrgreen:

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Letové dni (čo stoja za to)

Príspevok od užívateľa jaro »

Edo, aj malé decko sa učí o tepelných kontrastoch. Teda podľa mojej satelitnej analýzy to bol ten zmrznutý padajúci sopeľ ktorý mal evidentne vďaka prievanu nižšiu teplotu ako okolitý vzduch. Nezvyčajné ale reálne. Však vidím neee... :shock:

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Letové dni (čo stoja za to)

Príspevok od užívateľa Laco »

Keďže v tejto téme sa dávno nič nepísalo, môže to vyzerať, že Robo presedlal na triatlon... nie je to pravda.
Nová trojkolka je zrejme už definitívne vyladená (aj keď slovo definitívne má u Roba trvanie max. 7-8 mesiacov :lol: )
V nedeľu 2.6.2013 Robo (pilot) a ja ("kopilot"... pre koktavých radšej spolucestujúci) vyrážame popoludní do Svidníka. Štartujeme medzi 17. a 18. hodinou do doznievajúcej termiky a mierneho vetra. Hore fúka cca 20-25 km/h. S vetrom v chrbte prelietavame Domašu a pristávame v Ondavských Matiašovciach za búrlivých ovácií prítomného davu. Pristátie bolo v tom vetre "veselé", tie stromy na prahu (už aj tak krátkej a navyše úzkej) dráhy by sa mali uplatniť v budúcom živote (čím skôr) ako palivové drevo. Trojkolka sa držala statočne, neprotestovala ani po vybočení z dráhy, keď jedným kolesom už išla po "lúke"
Pri zdravení sa s Vladom ešte mávame nízko prelietavajúcemu Gabovi K. na Viper-ovi.
Cesta naspäť proti vetru nebola až taká zdĺhavá, pretože s týmto strojom sa dá úplne pohodlne cestovať 110-120 km/h.
Po pristáti na "base airport" začínajú ostatné motorové rogalá ešte len štartovať... :wink:
netriedené fotky tu.
A fotodomunentáciu z medzipristáta nemám, keďže mi počas letu došla baterka. Vlado niečo pofotil, keď môžeš, daj...

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: Letové dni (čo stoja za to)

Príspevok od užívateľa raf3 »

Ci pana ... Všetko to malo začať zvučkou WarnerBros a komentárom s hrubým hlasom: INTERSONIK uvááádíííí Roba a Laca ve Filmu ..... Přelet přes Domaši .... ... (hudba) ... dále hrajííí .... :mrgreen:

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Letové dni (čo stoja za to)

Príspevok od užívateľa eduardo »

Tak to je paráda. Rezervujem si u Roba najbližší, voľný termín lietania. Z toho čo som mal možnosť vidieť konštatujem, že:
- Robo ma krásne a hlavne prehľadne usporiadané prístroje na palubnej doske
- remeselne krásne prepracované kovania na hrazde + plus tie krytky, či chráničky na všetko...no proste nevedel som sa vynadívať
- tvar vodnej nádrže Domaša je úplne iný, ako som si po celé tie roky, od kedy som tam bol na stanovačke myslel. :roll: :lol: :lol: :lol:

Laco, odkiaľ máš takú prilbu???

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Letové dni (čo stoja za to)

Príspevok od užívateľa Laco »

Piatok, 27. 7. 2013
Počasie na jednotku, horúco a koniec týždňa. Keďže dopoludnia stíham ešte nejaké povinnosti, o 14.00 vyrážame s Robom do Svidníka. Počasie nádherné termické, až ma kmáše moja bezmotorová duša, ale na 100 km prelet je už aj tak neskoro. Po výmene oleja v reduktore štartujeme okolo 18.30. Smer Zemplíska Šírava. Viditeľnosť pekná, zbytky doznievajúcej termiky (škoda), vietor cca 3m/s. Znovu sa ukazuje, že Robo má najlepšie rogalo "na svete a druhé najlepšie v okrese". Cestovná rýchlosť okolo 100 - 110 nie je problém, nie sú potrebné žiadne enormné sily a vetrom v chrbte sme za necelú hodinku nad Šíravou. V závetrí kopcov a nad vodou s malou dušičkou počúvam pravidelný chod motora a kochám sa a fotím...
Zakrúženie nad MPG zletom, ...pomaly naspäť "domov".
Pekný výlet, jeden z tých hodnotnejších.

Netriedené fotky:
http://leteckaposta.cz/676081299
http://leteckaposta.cz/797798224
http://leteckaposta.cz/621288502

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Letové dni (čo stoja za to)

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

Tesnotka :D
27.7. o cca. 15:00 sme dorazili na zrucaninu Vynianskeho hradu. Kochame sa vyhladom.
O cca. 17:00 sme na Vinianskom jazere kde sa kupeme.

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Letové dni (čo stoja za to)

Príspevok od užívateľa Laco »

Pekné video tu: http://tvnoviny.sk/sekcia/domace/archiv ... irave.html
Samozrejme, pozerateľné je to len od ôsmej do desiatej sekundy... :lol:

Užívateľov profilový obrázok
PetoR
Príspevky: 182
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 8:10 am
Bydlisko: Georgsville
Kontaktovať užívateľa:

Re: Letové dni (čo stoja za to)

Príspevok od užívateľa PetoR »

Jano, ked som sa objavil v klube, spominal som virnik... Nemohol to byt ten co je na videu? Celkom by to vyhovovalo popisu, a zda sa mi ze by to mohol byt on :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Letové dni (čo stoja za to)

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

keby ze viem ze je tam taka akcia tak by som zobral doodle buga

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Letové dni (čo stoja za to)

Príspevok od užívateľa Laco »

17.11.2013
Oslava štátneho sviatku (podľa mňa najdôležitejšieho aký máme) nanajvýš dôstojná.
Tak ako som pred 24 rokmi mrzol na námestí, tak sme statočne s Robom mrzli dnes vo vzduchu. Predpoveď takmer nulového vetra a takmer jasno dávala predpoklad pekného jesenného polietania. Štart približne o 13.00, vzduch takmer olejový. Výlet na Kolonicu dopadol dobre, pristáli sme v zdraví (aj keď na viac pokusov ;-) ) a ešte sme stretli chalana PPG, ktorý bol na pešom výlete. VPD Kolonica je veľmi zaujímavá, podľa toho, čo tam bolo v tomto pokojnom počasí, nechcem vedieť, čo je tam koncom mája popludní... :twisted:
Cestou späť sme ešte zakrúžili nad chalanmi (PPG) v Lackovciach a hajde na domovské letisko.
Skrátka pekný, aj keď už chladný deň.

Fotky v neskrátenej forme tu: https://mega.co.nz/#F!wsgRVQxa!O4Vz6HNHinxs3rKcUewnEw
Naposledy upravil/-a Laco v Po Nov 18, 2013 7:28 pm, upravené celkom 1 krát.

miro
Príspevky: 851
Dátum registrácie: Ne Apr 06, 2008 7:28 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať užívateľa:

Re: Letové dni (čo stoja za to)

Príspevok od užívateľa miro »

Máš v tom riadny chaos, posolstvo najvyššieho je jasné, je to iba deň študentov.

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Letové dni (čo stoja za to)

Príspevok od užívateľa Laco »

Áaaa, samozrejme. Teraz čítam, že to mohlo vyznieť nejednoznačne. S tými Róbertmi je to raz tak. Ide o Róberta Bojk... :-)

Napísať odpoveď