Zlet MZK v Spiškej novej Vsi

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Zlet MZK v Spiškej novej Vsi

Príspevok od užívateľa Laco »

Aby som to nekomplikoval, tak téma je už začatá tu :viewtopic.php?f=76&t=2019

robo-b
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Št Okt 23, 2008 4:18 pm

Re: Zlet MZK v Spiškej novej Vsi

Príspevok od užívateľa robo-b »

No, takže toho roku sa akcia zopakovala v oveľa hojnejšom počte rogál, myslím osem kusov.
Piatkový prílet som volil na poslednú chvíľu, keďže to bolo hóódne turbulentné. Som si povedal, že dajako
to odlepím, dostatočne nastúpam a budem sa modliť za šťastné pristátie. A modlil som sa dobre, lebo všetci
pristávali krížom-krážom cez dráhu podľa momentálnej situácie, a pár minút pred mojim pristátím vypli ventilátor.
Sme sa všetci zvítali a tešili sa na nové zážitky. Hlavne tí, čo zistili že im budem chrápať na izbe. Ďalšiu noc ma vykázali
na samotku. Ale predbieham, ráno nastal deň na ktorý som čakal dva roky. Totiž mali sme preletieť na Vavrečku na Oravu,
s preletom Vysokých Tatier. No jedna paráda, nafotil som zopár fotiek a natočil aj pekné video, len neviem, kto ho zostrihá.
Až zistím, ako sa pridávajú fotky, skúsim pridať.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Zlet MZK v Spiškej novej Vsi

Príspevok od užívateľa juraj »

Robo, nepridávaj fotky, daj ich na picassu a prilož link :)

robo-b
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Št Okt 23, 2008 4:18 pm

Re: Zlet MZK v Spiškej novej Vsi

Príspevok od užívateľa robo-b »

skúsim, či to bude fungovať
https://plus.google.com/u/0/photos/1144 ... 9409831873" onclick="window.open(this.href);return false;

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Zlet MZK v Spiškej novej Vsi

Príspevok od užívateľa Rebro »

Krasne fotky. :wink:
Monotrike

Juro
Príspevky: 56
Dátum registrácie: So Jún 14, 2014 9:55 am

Re: Zlet MZK v Spiškej novej Vsi

Príspevok od užívateľa Juro »

Túto akciu som nefotil a nefilmoval, len tak som si užíval let. A dobre som urobil. Robove fotky sú výborné, lepšie by som nespravil. Piatok, krátko po štarte som mal zmeškaný hovor, ktorý ma mal varovať pred silným bočným vetrom v Spišskej. Našťastie som ho už nestihol, lebo by som sa bál. Po pokojnom lete až do Spišskej, keď som vyklesal nad letisko to začalo asi v 1000 metroch nepríjemne hádzať. Zistil som prečo. Letisko bolo v závetrí, vietor fúkal kolmo na dráhu rovno od kopca asi 5 m/s. Trochu som ešte polietal po okolí: Slov. Raj, Levoča, Spišský hrad a keď som počul ostatných sa zlietať vrátil som sa. Každý sme pristávali z inej strany šikmo ako tak proti vetru. To je výhoda širokých trávnatých letísk. Na druhý deň ráno sme leteli na Oravu. Dohodli sme sa, že to skúsime ponad Tatry, aj keď Lomnický štít hlásil 9 m/s a 14 m/s nárazy, však ak by to nešlo poletíme inou cestou. Ja som mal mať ako pasažiera Jara Horvátha, ten to však na poslednú chvíľu odriekol, a tak som vzal Vlada, ktorý kvôli neistým podmienkam prišiel radšej autom, keďže ako organizátor v Spišskej musel byť. Let bol nádherný, je to úplne iné ako keď letím sám. Vlado sa vytešoval ako malé dieťa a my všetci do vysielačiek tiež. Radosť je nákazlivá. Na Orave, vo Vavrečke mali akciu: Na kolesách proti rakovine a my sme tam boli pozvaní ako hostia. Najedli a napili sme sa tam kadejakých dobrôt, že sme ledva chodili. Vystupoval tam majster N, Robo Opatovský, proste nenudili sme sa. Cestou naspäť sme obleteli Oravskú priehradu, navštívili Poľsko a po doline sme sa vracali domov. Fúkalo nám do chrbta. Kdesi pred Popradom sa vietor otočil a fúkalo nám oproti. Prejavilo sa to nepríjemnými turbulenciami. Jaro Brezina nám ešte cestou ukázal svoje letisko. Do Spišskej sme sa vďaka protivetru dostali krátko po západe slnka, ale všetci sme šťastne pristáli. Ráno sme sa potom rozleteli na svoje domáce letiská. Akcia to bola perfektná, musím poďakovať hlavne organizátorom. Môj obdiv patrí tiež pilotom so slabšími motormi a pomalšími krídlami, ktorí trasu tiež absolvovali.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zlet MZK v Spiškej novej Vsi

Príspevok od užívateľa jaro »

Krásne chlapci. :D :D :D
My sme lietali na Kralovke a miestami to hodne hádzalo. Tak máte obdiv od nás.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Zlet MZK v Spiškej novej Vsi

Príspevok od užívateľa eduardo »

Jaaaj Robo!!! Ti zavidim. Mat Popradske pleso ako na dlani a ani sa pri tom nezadychcat. NAdhere su tie Tatry aj Orava samozrejme. Gratulujem ku krasnemu preletu, len skoda ze som nesedel vzadu.

Napísať odpoveď