Mrazivé lietanie vo Svidníku

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Mrazivé lietanie vo Svidníku

Príspevok od užívateľa eduardo »

Keďže nám s Gašpim sobotné Novoročné lietanie nestačilo, radi sme sa nechali pozvať od Roba na povozenie sa motorákom vo Svidníku. Veď keď už sa ten rok začal tak krásne, letovo, tak nech to stojí za to. Čo na tom, že na teplomeri je pár stupňov mínus. A ja ešte k tomu nemám doma manželku, takže môžem machrovať a zúčastňovať sa všetkých organizovaných leteckých akcií podľa vlastného uváženia. Naozaj krásny začiatok roka.
Doma som sa snažil spomenúť si, na čo všetko mi bola zima, keď som s Robom letel prvý krát a podľa toho som sa snažil zbaliť ďalšie oblečenie do ruksaku. S Robom letel nakoniec GAspi a mna zobral do svojho novučičkého stroja Vlado Krempaský. Musím povedať, že má naozaj krásnu trojkolku.
Všetko bolo fajn a tešil som sa, ako fasa som sa obliekol a vôbec mi nebude zima. Až prišiel moment, keď sme začali rolovať na dráhu a mne vetrík zatiaľ iba jemne podfúkol pod nohavice. Juuj ale som sa zarazil. Na toto som nebol pripravený. Celkom som na to zabudol. Keď si človek sadne do trojkolky, oblečenie na nohách sa mu trochu povytiahne a tak vznikne nechránený priestor medzi topánkou a nohavicou. Prd mi bolo platné, že som mal oblečené CGčky, rifle a lyžiarske nohavice, termopodkolienky a trekové topánky.
Ešte pred štartom, sa nás jeden z domácich pánov pýtal, či nám nemá zabezpečiť sanitné vozidlo keď pristaneme, teplú izbu v Bardejovskej nemocnici, ale hlavné čo zdôraznil bolo že aj so zvieracími kazajkami. A keďže nás pozná, tak sa prihovorí aby nám dali kazajky staré, používané, lebo na nových veľmi režú remene.
Pokochali sme sa krásou slovenského kraja a po cca 10-15 min sme pristáli. Šťastný a uzimený. Ale stálo to za to.
Fotky tu https://goo.gl/photos/rosep9CQTgpprpZi8" onclick="window.open(this.href);return false;
Naposledy upravil/-a eduardo v Ne Jan 03, 2016 11:10 pm, upravené celkom 2 krát.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mrazivé lietanie vo Svidníku

Príspevok od užívateľa pegas »

Edo, píše mi:

403. That’s an error.
Ľutujeme, nemáte prístup k tejto stránke. That’s all we know.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Mrazivé lietanie vo Svidníku

Príspevok od užívateľa eduardo »

Už som to prerobil. Skús teraz.
https://goo.gl/photos/rosep9CQTgpprpZi8" onclick="window.open(this.href);return false;

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: Mrazivé lietanie vo Svidníku

Príspevok od užívateľa raf3 »

Bláááááázni !!! :mrgreen:
Fotky sú suprové a tá Vladova trojkolka !!!

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Mrazivé lietanie vo Svidníku

Príspevok od užívateľa juraj »

Edo, ten problém s podfukovaním pod nohavice som riešil aj na skútri. Sú na to vymyslené návleky na topánky, niečo ako galoše a výborne to funguje. Stáli ma 5,-€ :D

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mrazivé lietanie vo Svidníku

Príspevok od užívateľa pegas »

Edo, veď ty vieš fotiť! Dá sa na to pozerať.

Ja som mal jediný problém s fúkaním studeného vzduchu na čelo, a keď som si pridržiaval prekryt aby lepšie tesnil na prilbe, hneď mi odišli prsty v rukaviciach.

Juro
Príspevky: 56
Dátum registrácie: So Jún 14, 2014 9:55 am

Re: Mrazivé lietanie vo Svidníku

Príspevok od užívateľa Juro »

Aj my stredoslováci aktívne lietame. Naposledy sme boli ja aj Karol lietať na Silvestra, aj keď nezávisle od seba. Predtým sa Karolovi podarilo preletieť cez okno v hmle až na Chopok. Ja som zase lietal popod hmlu po našich práškarskych letiskách, vždy 20 minút vo vzduchu, potom sa zohriať na zemi a presunúť sa ďalej. V tomto roku som sa však do tej zimy neodvážil, máte môj obdiv.

Napísať odpoveď