Ach, tie Tatry

robo-b
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Št Okt 23, 2008 4:18 pm

Ach, tie Tatry

Príspevok od užívateľa robo-b »

Koncom týždňa sa konal každoročný zraz motorových paraglajdistov na Kaluži. Po iné roky výborná akcia, no tohto roku
to skalili dve veci. Môj obvyklý závozník sa spratal na dovolenku /ako mi to mohol spraviť/ a bol vydaný "prísny zákaz"
používať VPD pre MZK. Tak som si urobil v sobotu výlet na akciu, ale pristávali sme /ja, v.hirjak a v.krempaský/
na agroletisku v jasenove. A autom sme potupne prišli na zlet. Ešteže Fero N. zachraňoval česť rogalistov a doletel z Krivoštianky. Síce nemal motor na prdeli, ale budiž mu odpustené.
Po obede ma ale potešil Jaro Brezina, že na Vavrečke sa v nedeľu robí gulášpárty, či sa neprídem pozrieť. Nedeľa vyzerala letovo,
no cez deň okolo tatier búrky. Ešte keď zavolal Juro Veselý, bolo rozhodnuté. Ráno preletím určite a po obede poručeno bohu.
Hlavne som sa tešil na ranný prelet cez V.Tatry. To zavážilo a pridal sa aj V.Krempaský. Ráno štart o 5.45 a tatry sme prelietavali
ešte pred siedmou, takže sme sa nemuseli hlásiť ani na vežu. Nad Roháčmi sa k nám pripojil Jaro B. a pristátie pred ôsmou.
Po pristátí sme zistili, že počasie sa rapídne zhoršuje, búrky už na západe a večerný prelet späť takmer nemožný.
Stredoslováci a Juro z Lučenca už nedokázali priletieť, a keď už Juro povie že sa nedá, je to vážne. Rýchly brífing, káva, chleba zo
šmaľcom a cibuľou a padlo rozhodnutie najneskôr do desiatej štartovať.
Nad nami už boli natiahnuta vysoká oblačnosť, štíty tatier boli v oblakoch, takže ctr sme prelietavali krížom. Napodiv v éteri bolo pomerne živo. V Spišskej skákali paragáni, na letisku Tatry bol tiež cvrkot. Od Štrby na východ krásne kumulky, fajne nás vyrajbalo, tak sme nastúpali cez dvetsíc /7000feet/ a bol kľud až po Svidník. Pristátie okolo dvanástej, slniečko svietilo, termika napodiv nebola nezvládnuteľná. No skvelý deň.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Ach, tie Tatry

Príspevok od užívateľa eduardo »

Až raz budem starý a bohatý, tiež si kúpim motoráka.

Napísať odpoveď