Haj 27.01.2012

Letové dni 2012
juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Haj 27.01.2012

Príspevok od užívateľa juraj »

Laco si chcel splnit svoju utkvelu predstavu o vyneseni kridla na Haj peso za mraziveho a slnecneho pocasia. Preto aj odmietol velkorysu ponuku Jara Muchu na vyvoz autom. Pridal som sa aj ja a na hardcore pristal aj Ivan. Nad Jarom sa nakoniec zlutoval len Rado, ktory k nemu presadol pod Hajom. Dalej to bolo velmi zaujimave, pretoze nakoniec sme mali strach hlavne o posadku auta, ktora na startovisko dorazila po 2,5 hodinovom bludeni a vyhrabavani sa zo snehu.
A to este nebolo vsetko, ked sme si po peknom zlete sedeli v Orgovane (pesia cast vypravy), volal Jaro, ze ho treba odviezt na Hacavu, pretoze zvozar Robo Murin zapadol asi 1 km od Hacavy. Myslim, ze Jaro dnesny zlet tak skoro nezabudne.
Prílohy
Nasa vyprava pred garazou
Nasa vyprava pred garazou
posledne pripravy na vystup pri cintorine v Haji
posledne pripravy na vystup pri cintorine v Haji
a uz sa to nesie...Ivan sa este usmieva
a uz sa to nesie...Ivan sa este usmieva
oddychovka v polovici trasy
oddychovka v polovici trasy
uz sme hore vsetci
uz sme hore vsetci
Ivan otvoril tohtorocnu sezonu na Haji
Ivan otvoril tohtorocnu sezonu na Haji
Po peknom zlete. Jaro este netusi, ako dlho bude cakat na Roba, aby ho nakonic isiel zachranovat
Po peknom zlete. Jaro este netusi, ako dlho bude cakat na Roba, aby ho nakonic isiel zachranovat

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: Haj 27.01.2012

Príspevok od užívateľa raf3 »

Laco od rána sľuboval to správne počasie na "krížovú" cestu a tak som si povedal, že skúsim ....
Predsa len môj 25kg batoh, mal byť pre mňa poľahčujúcou okolnosťou ....
Ako píše Juraj, pred garážou nás bolo 6, o náročnosti celej výpravy hovorí fakt, že sme sa vrátili len štyria!!! :shock:
Teda do piatej po obede..... :lol:
Juraj, Ivan a ja sme vyrazili s Lacom na jeho aute a Robo s Jarom na jeho offroade.
Všetci sme sa stretli na pristávačke pod štartom kde Juraj nainštaloval fléru.
Aby nám ju nikto cestou nahor "nepresunul" nainštaloval na ňu stealth systém v podobe dlhej biele stuhy, čo sa ukázalo na bielom teréne ako veľmi prezieravé, skutočne ju nevidel nikto .... :lol:
Vietor počas pristátia bol myslím bezvýznamný ...
Na pristávačke sme sa podeli do skupín , tí čo išli svoju krížovú cestu pešo a cestu poznali (Juraj, Laco, Ivan - poradie podľa výsledkovej listiny ), a tí čo cestu nepoznali a mysleli si, že sa svojej krížovej ceste vyhnú ... Jaro, Robo a ja :mrgreen:
Pred štartom boli naše šance rovnaké, lebo sme nezmyselne naleteli rečiam pešej skupiny o 5cm poprašku na planine!
Upozorniť nás malo to, že nik nechcel, aby sme im vyniesli nahor ku štartu aspoň postroje .... :mrgreen:
Po tom, ako sme sa prvým stupákom dostali veľmi opatrne na planinu, sa pred nami objavila jediná stopa na celej bielej rovine ...
Počas našej asi 2 a pol hodinovej výpravy silno pripomínajúcej dokumentárne filmy o arktických výpravách na Spektre, niekoľkých kriticky vyzerajúcich zapadnutí do závejov hlbokých aj 60 cm .... a po nápade, "Ak všetko zlyhá použi navigáciu" sme po pešo-tlačiaco-hrabaco-voziacej tortúre dosiahli vrchol .... a to všetko ešte v základnom tábore! :lol:
viď foto:
Obrázok
Samozrejme po príchode na štart a vypočutí si niekoľkých humorných príspevkov na čas nášho príchodu a krátkom interview s Jurajovou kamerou , som sa rozhodoval, či to nezabaliť pred vybalením, pozrieť si odlet "lešenárov" :mrgreen: a vydať sa s Robom a mojou "vreckovkou" (abo bolo učinené zadosť Adminovi :lol: ) späť na dlhú cestu a nebezpečnú cestu....
Laco potvrdil, že dvojmeter z juhovýchodu je prítomný a že sa môžem pokúsiť odštartovať aj ja.
Všetci s výhodou pevnej konštrukcie odleteli a vypli za sebou ventilátor .... sem tam prifúkol 1m/s z východu alebo 0,5m/ z juhovýchodu. Čakal som pred padákom na interval keď sa rozhodnem všetko pobaliť a vyraziť späť.
Vedel som, že ak sa budem musieť rozbehnúť, padák dostanem nad hlavu tesne na hrane a nevedel som prísť na to ako preskočím strom predo mnou .... :lol:
Robo mi veľmi pomohol na štarte, podržal nábežku,oznámil prichádzajúci polmeter .... a ja som vyrazil .....
strom som preskočil :lol: a letel v úplnom tichu .... sám .....
Urobil som pár esíčok a klesal na pristávačku ku ostatním sediacim.
Pred poslednou zatáčkou pred pristátím som letel kolmo na cestu po ktorej kráčali Laco a Juraj, keď som bol už dosť blízko obaja ukázali rukou ako na povel smerom od Hája. Zatočil som ..... a už som počul ako kričia, že letím po vetre .... (ako som sa potom dozvedel, keby to ukazoval Gašpi tak letím dobre!!! Gašpi prosím Vráť sa!!!!) :mrgreen: neviem prečo, ale náramne ma to pobavilo ....urobil som závit a pol na brzdičkách a pohodlne som dopadol na zem.
Zbalili sme materiál, Jara nechali napospas zapadajúcemu slnku a skončili sme v Orgováne .....
Laco v priebehu pizze odišiel odniesť Jara do Hačavy a vrátil sa späť.
Od vtedy som o Jarovi a Robovi už nepočul ...... :shock:
Prosím nech dajú vedieť ako to dopadlo na spiatočnej ceste.

Celý tento zážitkový zájazd organizuje každoročne spoločnosť LAMITOUR s prezidentom spoločnosti Lacom Gecim...
ďakujeme ..... :wink:

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Haj 27.01.2012

Príspevok od užívateľa pegas »

Chlapci, dobre ste to napísali.
Ako za mladých čias, som teraz pri čítaní vašich cestopisov, v teple pod perinou, súcitil s hlavnými hrdinami a závidel im ich dobrodružstvá na ďalekých zasnežených pláňach. :D

Aj ste ma prekvapili. Myslel som, že to bude len taký nudný masochistický zleťák.

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Haj 27.01.2012

Príspevok od užívateľa Norbert »

Tiez som sa pobavil pri citani. :mrgreen:

Užívateľov profilový obrázok
Robo Murin
Príspevky: 540
Dátum registrácie: So Jan 26, 2008 2:00 pm
Bydlisko: dzungla

Re: Haj 27.01.2012

Príspevok od užívateľa Robo Murin »

Sobota
Konečne doma.
Keď po 4 hodinách lopatovania ku mne dorazil Jaro pešo z Hačavy a maximálne skonštatoval že "Dajaka tma še spuščila..." Na lopatu som už nemohol ani pozrieť a tak som celu iniciatívu nechal na ňom. Prešiel ešte asi 30m a potom sme sa začali pripravovať auto na noc. Bolo nám jasné že bude zima ale nechceli sme nechať auto samé na kopci....
Okolo 23.00 výstrel - v okamihu sme hore - svietime svetlá že čo sa deje... Poľovníci strelili líšku asi 100m od nás lenže keď sme zasvietili - tak naskočili do áut a odišli...
Okolo 23.30 už máme pomocou auto-zapaľovača (v povinnej výbave auta by mali byť zápalky) opekáme líščie nohy a nadávame na poľovníkov že nenechali aj chleba...
Ráno vstávame už o 6.30 skôr od zimy než vyspatia a plní elánu zahrabávame ohnisko, kopeme cestu a okolo 14.00 za pomoci okoloidúceho traktora schádzame do Hačavy.....
Robo

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Haj 27.01.2012

Príspevok od užívateľa juraj »

Robo, tak vierohodne napisane, ze keby som o tom nevedel trochu viac, tak Ti uverim :D

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Haj 27.01.2012

Príspevok od užívateľa Laco »

Tak, tak. A že meduno... Že vraj tam sa v januári dá chodiť v mikine. Cestou hore som mal pocit, že aj v kraťasoch a tričku by bolo až-až. Bolo super, všetky zážitky za celý deň nemali chybu. Jáj, takmer som zabudol a aj sme zleteli.
Rado a neviem, neviem... koncentroať moc na jedného človeka nikdy nerobilo dobrotu. Neviem či môžem zostať aj referentom kultúry, aj vedúcim zájazdu.
A Peťo, aj som chcel zažiť nejaký ten "masochizmus", či "hardcore", ale na program aký pripravil Jaro a jeho 4x4(=16) som ani zďaleka nedosiahol... Teším sa, ako tento "letový" deň okomentuje Jaro sám po nejakej ďalšej spoločnej akcii.
:lol:

Napísať odpoveď