Kamenicky hrad 22.03.2012

Letové dni 2012
juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Kamenicky hrad 22.03.2012

Príspevok od užívateľa juraj »

Kedze svoju lavu ruku este stale nemam pod uplnou kontrolou, nemozem riskovat, ze nezvladnem ostru jarnu termiku. Radsej toto riziko nechavam na ziakov :D Preto sme sa v nedelu vybrali na Kamenicky hrad. Sice v zostave riadne okliestenej ("len" sedem ziakov a 8 rogal) ale so sirokym rozpatim kvality :( Tesil som sa na juzny az mierne jz. vietor, ale Kamenicak je v tomto dost neoblomny a takmer cely den tvrdosijne fukal cerstvy jv. vietor pomiesany s termickymi bublinami, takze sme zacinali na padackarskej luke. Najprv som zaletel repasovaneho kanarika a potom si dal prvy a posledny start dna Stano. Zaverecna zakruta pred pristatim mu nevysla a vysledkom bola narazena ruka. Slusne sa rozlietali nasi tazkotonaznici a aj motylik Dano, ktory ale v silnom vetre neustale bojoval so svojim kridlom, ktore sa mu neustale prevracalo a tak som mu ho zvacsa nosil ja (viete, aky lahky som bol vecer? :D ) Mnou krasne zrepasovanu hrazdu na kanarikovi definitivne zrusil Peter z Vranova, ktory sa na vlastnej kozi musel presvedcit, co to znamena nedostatok rychlosti a nasledny pad po kridle. Nastastie ostal kanarik letuschopny a pripravil celkom pekne zazitky Janovi, ktory ale lietal len rovno (ale zato najvyssie z doterajsieho vycviku). Na zaver dna som vyduril dovtedy trochu sklamaneho Chefa (ani raz sa mu nepodarilo vysvahovat a este vykuzlil jedno nebezpecne vyzerajuce pristatie) a Pala s Vladom na vrchol kopca. Kedze slusne fucalo, museli sme im vsetci pomahat. Jaro si polietal takmer tridsat minut a Palo s Vladom konecne leteli z "velkeho kopca" Stastnejsich chlapov som uz davno nevidel. Chefo uz ma viac-menej ukonceny zakladny vycvik a moze sa pridat k ostatnym pilotom klubu, Palo s Vladom maju za sebou prvy vyskovy let (a ak to vyjde, pojdeme v sobotu na Stranik), Dano sa podstatne zlepsil a da sa povedat, ze kridlo riadi on, nie naopak a keby sme este boli vladali, asi by som ho bol tiez zhodil z vrchola. Jano a Peter uz toho mali plne zuby (ja tiez) a Stano mal velmi prinosny teoreticko-pozorovaci vycvik, poznatky ktoreho urcite pretavi aj do praktickej roviny.
Prílohy
Chefo na pred startom
Chefo na pred startom
Jano s bolavou nohou
Jano s bolavou nohou
Peter trafil bazinu
Peter trafil bazinu
Po poletovom rozbore pod Sariskym hradom
Po poletovom rozbore pod Sariskym hradom
Naposledy upravil/-a juraj v Št Apr 26, 2012 9:35 pm, upravené celkom 1 krát.

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: Kamenicky hrad 24.03.2012

Príspevok od užívateľa raf3 »

Som trocha zmätený z dátumu ktorý uviedol Juraj ...... možno je nejaký "pamätný" :D , ale EXIF na fotkách hovorí 22.04.2012 ..... :wink:
Ale našiel som video z 22.04.2012 z Kameničáku. Vidieť tam aj nejaké rogalá ... tak sa priznajte kto ste tam! :)

http://contour.com/stories/120422_pg_kamhrad_f2
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 3xPzlnFNok
:wink:

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kamenicky hrad 24.03.2012

Príspevok od užívateľa Chefo »

Na videu som s nim svahoval ja. Dole s vranami kde pristava to bol pali s vladom.

Napísať odpoveď