Dubina 27.4. na Jaroslava, keby dačo.

Letové dni 2012
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Dubina 27.4. na Jaroslava, keby dačo.

Príspevok od užívateľa jaro »

Od rana kmitám po PO a 10:10 v robote rozkazujem čo treba a púšťam z hlavy tiež čo treba.
O pol dvanástej keď Pišta nedvíha mobil v PL je už vo vzduchu prechádzam Levočou. PO dohovore telefónom s Edmondom a Andym padá Lendák a ide sa na Dubinu.
Parkujem pred Edmondom, :) , búram pri cúvaní čerstvo zabetónovaný nerezový stĺpik :o , sorry.
Nakladáme, srdečne sa naposledy dnes lúčime s Marekom. Keby ten jeho vedúci vedel... :shock:
Cesta cez Kvetnicu je OK, podľa propozícii Mariana a navigácie Edmonda.
Na štarte 2-6 m JV-J. Skladáme, o 13:30 sa obliekam. Edmond (máš dlhé meno budeš len Ed, s vetrom sa to nedá pomýliť a dúfam že v zmysle formátov SMS mi to nebudeš mať za zlé) filmuje a fotí.
Vo vzduchu to ide hore štandardne aj keď podľa očakávanie len do 1600, bublinky a nesúrodé stúpania. Po 16tej sa pridáva zo SNV Ivan. Stretáme sa pri Vikartovciach kde bol stupak dňa do 2500 m.
Budu hádam nejaké fotky. Tatry rušim lebo nikde tým smerom nie je žiadna chmarka a hore je S sice len 7 km ale ktohovie čo to Compeo napočítalo. letím smerom na juh pod mráčik, dava. Ale je len jediný. Bude fasa trojuholník, xcontest si šmákne. (sviňa, nešmákol si on to videl po svojom).
Komunikácia s vežou veľmi živá a frekventovaná. Je to super. PG ešte visia do večera ale mňa už "z môjho dobre nastaveného" laminátu bolia ruky. Pristávam skoro tak že až jeb... nem o zem. No, neviem to, ešte.
Super deň aj ked xc to má u mňa spočítané.
Prílohy
Kópia – DSCF0046.JPG
Kópia – DSCF0051.JPG
Kópia – DSCF0064.JPG
Kópia – DSCF0070.JPG
Kópia – DSCF0061.JPG
Naposledy upravil/-a jaro v Ne Apr 29, 2012 8:21 pm, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: Dubina 27.4. na Jaroslava, keby dačo.

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Foto z dnešného dňa: http://leteckaposta.cz/603532818" onclick="window.open(this.href);return false;
(Marián, prepáč, ale nevedel som nahratie súborov urobiť tak, akosi mi to hovoril)

Jaro, o tom nerezovom stĺpiku si sami vôbec nepochválil! Nevzal si si ho náhodou na speedbar? Sponínal si čosi, že ho chceš vymeniť za kovový... :lol:
Hej, keď je na Lendaku zle, tak je pre PG dobrá aj Dubina! ... len dúfam, že si z tej "našej" Dubiny neurobia ďalšie "pútnicke miesto" - ako sa im potom budeme vyhýbať? :lol: dnes tam už bol aj prvý Poliak! :shock: ... ale točiť stúpak spolu s PG je celkom zaujímavé. Akurát nepochopím, ako ich môže baviť byť zavesený na tej spletí šnúrok ako nejaký mech zemiakov! :lol: ... to len my lietame ako ozajstní vtáci!
Ja som si dnes urobil druhú tohtoročnú dvojhodinovku, Jaro bol hore, tuším cez 2,5 hod.
... a že vraj zajtra znova :shock: ... a relaxovať bude kto? :lol:
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina 27.4. na Jaroslava, keby dačo.

Príspevok od užívateľa jaro »

Edmond, dnes to ruším, bolia ma ramená tak idem relaxovať. V stredu som si dal kúsok väčšie železá a včera som to cítil. Respektíve asi to bude tým že som mal rozladenú ľavú stranu a musel som viac kontrovať.
Nevadí budem na lietačov myslieť a držať palce pri nejakej murovačke a kopačke.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina 27.4. na Jaroslava, keby dačo.

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Edmond PP napísal:(Marián, prepáč, ale nevedel som nahratie súborov urobiť tak, akosi mi to hovoril)
To zipnutie je velmi jednoduche. Ak mate total commander tak:
1. Oznacit co chcem zbalit ( o oboch oknach sa nastavim na ten isty adresar)
2. Potom stlacit Atl+F5 alebo kto ma radsej ikonky tak v hornom druhom rade v strede je taka ikonka zltej bednicky a v hornej casti ma cervenu sipku smerom do bednicky.
3. Vybehne mi okno kde viem komprimovanie este nastavit. ja tu len zmenim nazov ak treba a odkliknem OK
4. Vysledok je zip subor.(da sa nato vyuzit aj samostatny program ako je winzip, winrar alebo v poslednej dobe 7z)
Prílohy
bez_názvu.PNG
bez_názvu2.PNG

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: Dubina 27.4. na Jaroslava, keby dačo.

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Vďaka, Marián, prerobené:
http://leteckaposta.cz/594156490" onclick="window.open(this.href);return false;

Viem, že to o PC vieš podstatne viac, než ja, tak sa s tebou nepriem...! :wink:

Ja som z dvoch letových dní po sebe unavený ako kôň. Ak ma tá únava do obeda prejde,tak prídem s krídlom; ak nie, tak dnes budem robiť správcu terénu, "vrcholového záhradníka", zvozára a dokumentaristu.
Včera, asi tým slabším vetrom, bola termika najako zvášť "kolmá". Vytočil som nad vysielačmi 1 tis. stôp, a prakticky som bol stále nad hrebeňom. Vôbecto nezanášalo. To bolo pekné!
Thalhofer GT
Bautek Fizz

netopier3
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Ut Jan 13, 2009 5:46 pm

Re: Dubina 27.4. na Jaroslava, keby dačo.

Príspevok od užívateľa netopier3 »

Meninový Jaroslav,to bolenie rúk vyplýva z podmienok.Na videu jasne vidieť kmitajúci rukáv.Takéto podmienky bývajú na Čihoci,keď fúka sprava,alebo termika ide zozadu.
Keď vzlietam z Minimom poobede okolo 17.hodiny z letiska,vytočím posledný stupák pred letiskom,potom sa v hladine 1 000m len vozím.Ale býva to občas turbulentné.Motorový padáčkár lieta denno-denne,niekedy 2-krát za deň,tie vždy hlási turbulentné podmienky.Sme len amatéri!

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Dubina 27.4. na Jaroslava, keby dačo.

Príspevok od užívateľa Laco »

sidewinder napísal:To zipnutie je velmi jednoduche. ...
Tak, takto si ja predstavujem manuál. :)
Keby to pochopili aj ostatní vedátori, výrobcovia telefónov, poskytovatelia úverov..., to by bol hneď krajší svet.

Napísať odpoveď