Dubina, 28. 4. 2012

Letové dni 2012
Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Dubina, 28. 4. 2012

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Tak čo páni piloti, kto bude písať report a dojmy z lietania? :(
Ja pridám nekaké foto a videá, ako som stíhal zachytiť štarty resp. pristátia jednotlivých pilotov.

Dnes som bol v službe. Na letisku celý deň fúkal južný vietor 6 - 7 m/s; lietali vetrone popradského AK.
V termike v okolí letiska a na Tatrách dosiahli výšky až nad 9 tis. stôp (2.750 m.n.m)!
Neviem, ako dnes dulo na štarte, ale dnes by lepšie krídla a lepší piloti ZK po celom TMA Poprad mohli celkom pekne polietať.
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina, 28. 4. 2012

Príspevok od užívateľa Michal »

V spravach bolo, ze horia lesy v okoli Kvetnice a ze sa uvazuje o zakaze vstupu do lesa . :?

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina, 28. 4. 2012

Príspevok od užívateľa jaro »

Mišo, ty vieš pokaziť každý dobrý dojem. Už si odpratal rogalo z KH?

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Dubina, 28. 4. 2012

Príspevok od užívateľa Laco »

Tento týždeň je taký vydarený, že až sa mi nechce písať...
Počasie ako na Ed-ovu objednávku. 6 krídel na kopci, hneď sa cítim spokojnejší. Cieľ si splnil takmer každý, polietať na čas sa dalo donemoty. Stupáky boli také nesúrodé, ale vcelku výživné. Bezoblačná termika je zjavne iný level, pripadal som si ako Alenka v... Na známych miestach som ich vedel nájsť aj využiť. V nepreskúmanom teréne som nepresvedčil vário, aby sa dostalo na plusové hodnoty.
Noro s Combatom lieta o poznanie rýchlejšie v horizontálnom smere, zatiaľ čo my ostatní sme boli rýchlejší v smere vertikálnom (v prípade, keď vektor pohybu smeroval od nižšieho tlaku vzduchu k vyššiemu).
Najvyššiu traťovú rýchlosť mal Fero, tento záhadný jav sa možno podarí vysvetliť až po zverejnení a analýze údajov z čiernej skrinky.
Jarko M. ukázal, že pri spolupráci s TWR sa celé lietanie posúva k úplne iným obzorom, len ho veľmi v tej vysielačke nepočuť. (Pokiaľ počul on sám seba, tak by som to ďalej vôbec nerozmazával)
Robo M. polietal pre radosť (môj posledný sparing-partner v našom výkonnostnom segmente), ... ale nabudúce to už musíme dať.
A Vlado V. si na Dubine konečne na svojom krídle urobil úväz...
Vďaka nášmu Gašpimu a Edmondovi za pozemnú a zvozovú podporu.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina, 28. 4. 2012

Príspevok od užívateľa pegas »

sťahujte fotky z pristátia. Ostatné sú fotky pre techničák.
http://people.tuke.sk/peter.gasparovic/foto/" onclick="window.open(this.href);return false;

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina, 28. 4. 2012

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Vdaka za foto

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina, 28. 4. 2012

Príspevok od užívateľa Michal »

jaro napísal:Mišo, ty vieš pokaziť každý dobrý dojem. Už si odpratal rogalo z KH?
Hej, cez Stana a nasich sikovnych spoluobcanov. A ty si uz odpratal ohnisko v strede startovacky ?. Mas to pod nosom a cely hrad je vycisteny a startovacka nic ? To chces , aby Ke chodili strihat od Tokaja cez Brestov, Haj , Slubicu a Dubinu nevynimajuc ? A potom este si mame kupovat listky ? A kde je povodna povolenka na Slubicu co mna osobne stala 10€ ? este daco ? :D

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina, 28. 4. 2012

Príspevok od užívateľa jaro »

Mišo radšej ti zavolam.

Napísať odpoveď