Sľubica - Bukovec 01.05.2012

Letové dni 2012
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Sľubica - Bukovec 01.05.2012

Príspevok od užívateľa jaro »

motto dňa:
1. To tu nebýva často
2. Ako sa dá vyhniť na rozbehnutej 100vke

Ráno pracovne v robote. O 8.35 sledujem meteo a nejaké tlf. O 8:58 sadám do auta a vyrážam pre ftaka a smer Sĺubica. Moja jedinečná dievka mi robí šoféra, lebo sa chce poopaľovať na záhrade. Bohovská kombinácia dňa, kto má lepšiu?
Na štarte som 11:15, neuveriteľné :shock: . Počasie jak "vyšité, vetrone už hlásia 9000 ft. O 12:15 prvý PG žiaci do vzduchu a do termiky. Staviam sa do šora a pre 13tou to dlhým krokom dávam. Moyes štartuje úžasne, asi je to plochou a optimálnym zaťažením.
Vľavo vytáčam za pokriku na PG, pušťam sa nad Krompachy či neuvidím bukovčanov. Nič neregistrujem, ani na rádiu. Otáčam na Sľubicu kde dotáčam v 5,8 na primerovaku do 2300 a rovným letom ešte kus viac. Ostatné na xC.
Pri Novej Ľubovni krachujem ale dvíham sa, dobiehajú ma PG, ale už sa vraciam. Vzhľadom na vývoj oblačnosti som zavrhol pokračovanie na VT.
Za Brezovicou v "údolí Gašpiho" strácam stúpanie, nenapadne ma tlačiť viac na západ, ponad Levočské vrchy smer Sp.hrad. Ponad Slavkov Nižný aj Vyšný nalietam výživných -4,5 m. Cestu späť mi zatvára rebro. Trocha to pípa ale nič z toho. Sledujem rýchlosť voči zemi. V poslednej zákrute sa rozhodujem pristávať smer sever. Dotáčam finále 3 m nad 20 kV, myslím na Marka, zrovnávam a pristávam v poslednej chvíli na 3 body, mäkko a bezpečne.
... Sledujem oblohu kde sa na západ a východ nad kopcami urobili buchty jak štrikované, ešte sa dalo hodinu letieť na Sľubicu a na PO. Zafúkalo tak čerstvo že pristávať teraz, bolo by to so 4 m po vetre.
Záver:
1/ Zlá stopa údolím a dýzový efekt urobil svoje. Dlho, predlho som spomínal čo nám všetko Ondrej Z. o tomto rozprával.
Nika je tu za chvíľu a o 19tej keď sú chalani vo Svidníku už večeriam. Budú dnes lepši, asi sa z toho opijem. Ale ma to všetko tak teší že zase premýšľam nad tým či sme naozaj individuálny šport.
2/ Zabezpečenie zvozov robí svoje
3/ Skoro som zabudol, ... aj Norove nove krídlo robí divy,
4/ ...piloti to len kazia. (LG?,JM?,JS?)
Prílohy
tote moje buchty
tote moje buchty

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: 1.mája Sľubica

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Jaro, aj tak gratulujem. Neviem, prečo "bukovčania" nepípnu ani slovo. ... ani XContest - asi majú nejaký dôvod!?

Dnes som slúžil a v TMA sme mali vetroňov ako maku; a pýtali si výšky nad 10 tis. stôp. Igor D. na PG v TMA na Tatrách stúpal až do FL 120!!! To je teda pecka! Ďalší PG prilietaval do TMA od západu a namiesto normálneho mikrofónu mal krkafón ako niekedy vojaci. Jeho zrozumiteľnosť bola otrasná. Radšej to potom vzal iba západným okrajom TMA. To Igora bolo počuť celý čas 5x5.
Ivan Ž. zo SNV polietal podľa "plánu" s otočkou nad Martinom; vetrone z Prievidze a Martina ponad N. Tatry až k Slovenskému raju, základne vysoko nad 8 tis. stôp. To bol teda úspešný deň!
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: 1.mája Sľubica

Príspevok od užívateľa Chefo »

Bukovcania este asi na zvoze bludia, lebo su roztrateny. Ja s jurajom sme dorazili o pol desiatej do kosic. Blissie popiseme.

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 1.mája Sľubica

Príspevok od užívateľa Norbert »

Uz som dal track log :mrgreen:

ako spievaju Mloci:
Mam ja ale dneska scesce
ani se mi verit nechce

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 1.mája Sľubica

Príspevok od užívateľa sidewinder »

A ty, ze nebude stovka :) kukaj sa sem...

Fotky a videa zo vcera:
01.05.2012-Bukovec.zip [436 MB]
Je tam aj rado s padakom tak sa nezlaknite.

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: Sľubica - Bukovec 01.05.2012

Príspevok od užívateľa raf3 »

Majo nebuď "trápny" .... :lol:
Prečo by sa mali zľaknúť práve mňa!!! Veď ja som bol iba "predskokan" :mrgreen:
Obdivujem Nora lietať na rogale medzi "dopravákmi" vo výške 9000 m to chce už poriadne gule!!! (zmrznuté) :lol:
Gratulácia Noro, No my s Majom sme tušili že to bude niečo "veľké", robili sme zvozárov a keď nám Noro nadiktoval svoje koordináty chvíľu sme neverili vlastným očiam keď sme čumeli na GPS a ukázalo nám to dedinu na konci známeho sveta! :mrgreen:

belani
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po Dec 31, 2007 2:04 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sľubica - Bukovec 01.05.2012

Príspevok od užívateľa belani »

Noro gratulujem! Myslim ze tento rok bude Pohar ZL celkom zaujimavy :)

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sľubica - Bukovec 01.05.2012

Príspevok od užívateľa Michal »

Kokso, Robo iba raz bol pod 2000m :shock:.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sľubica - Bukovec 01.05.2012

Príspevok od užívateľa jaro »

Neviem prečo vypisujete o tých strašných preletoch na mojom skromnom linku :lol:
Len tesne sma sa míňali, aj PG som občas zočil ale razdva som to postracal. Robov tracklog ma len utvrdil v tom že keby som šiel tam kde som chcel isť bolo by to dopadlo lepšie.
Gratulujem chlapci.

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sľubica - Bukovec 01.05.2012

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

Pekne, gratulace, zavist... :)

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Sľubica - Bukovec 01.05.2012

Príspevok od užívateľa Norbert »

Aj ja som pri porovnavani tracklogov zistil Jaro, ze sme leteli len 2km od seba za Krasnou Lukou :D
Padalo mi to tam k zemi ako kamen, ale videl som kruzit padak na mieste kde sa bratia V. stale dvihaju a samozrejme to tam bolo...
To uz nehovoriac o tom ze s Robom sme stale leteli len par km od seba. Nezbadal som ho ani raz a to som hladal ine kridla pri kazdom kruzeni.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Sľubica - Bukovec 01.05.2012

Príspevok od užívateľa juraj »

Moj prispevok je tak trochu od veci - v aute mi po vcerajsku ostali niekoho sortky a sandale.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sľubica - Bukovec 01.05.2012

Príspevok od užívateľa pegas »

Noro, ty si "vojel" ten istý stupák pri Ľubovnianskom hrade (ty si modrý, Jaro zelený), ako ja pred rokom. To nie je veľmi originálne :-)

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Sľubica - Bukovec 01.05.2012

Príspevok od užívateľa Norbert »

A vies Gaspi ze som na Teba myslel ked som to letel.
Ze takto nejako si tu letel aj Ty - 3.4.2011.
Ale musim povedat ze som chcel zaletiet viac ako Ty :mrgreen:
Keby som vladal dalo sa to potiahnut este 20km ale uz som mlel s posledneho

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sľubica - Bukovec 01.05.2012

Príspevok od užívateľa pegas »

Ty aj Robo ste pristávali v podobnom čase, hoci ste leteli niečo iné. Už by si to asi ďaleko nepotiahol.

Napísať odpoveď