DUbina 18.6.2012

Letové dni 2012
Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

DUbina 18.6.2012

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Predbieham Mareka, ktorý na Dubine v SO 16.6. polietal skoro 1 hod. Verím, že k svojmu letu niečo napíše a pridá aj nejaké foto.
Dnes bolo v Tatrách nádherné počasie. Keďže som dnes do 14,00 hod. mal službu, už včera sme spolu s kamarátom od PG na dnes poobede naplánovali Dubinu zo západného štartu. Aj dnes, podobne ako včera, fúkal v PP juhovýchod až cca do 12,30. Postupne sa stáčal na čistý juh a okolo 14,00 to už vialo z juhu celkom sviežo.
V sedle pri hájovni sme sa stretli až o 15,30. To som predtým ešte zapichol rukáv na pristávačke, kde fúkal J, JV cca2-3 m/s. Na západnom štarte, pre zmenu, fúkal JZ, J 6 -8 m/s. Vietor bol dosť živý a podchvíľou menil smer, takže sme sa do vzduchu veľmi neponáhľali. Čakali sme, že sa vietor trochu ustáli. Bolo jasné, že PG budú musieť so štartom počkať. Ja som napokon odštartoval pred 18,00. V podvečernej termike a svahovom vetre to šlo rýchlo hore. Dvaja PG piloti zostali smutní na zemi , a keďže na štarte vietor neutíchal, už si padáky ani nezačali rozbaľovať. Ja som sa vozil do 19,30 a nastúpal niečo nad 1 200 m.n.m. Určite by to šlo aj vyššie, len som sa nechcel nechať zaniesť ďalej za hrebeň. Nad záhradkami a nad pristávačkou to klasicky nešlo dole. Keby som mal istotu, že vietor na pristávačke celkom nezdochne, mohol som to nad pristávačkou brúsiť určite ešte ďalšiu 1/2 hod. Pristával som na južný 2-3 m vetrík - nič lepšie som si nemohol priať. :wink:
Nejaké foto pridám zajtra.
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: DUbina 18.6.2012

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Ešte som zabudol dodať, že som pri tomto lete odskúšal čerstvo došlú Icaro Jet helmu s headsetom, s oficiálne prihlásenou rádiostanicou IC-A15 a volačkou OM H434 (s anténou uchytenou na závese postroja tak, ako to má Jaro S.). Spojenie s TWR Tatry 5x5. Je to paráda - aj to, že môžem počuť a vedieť, kde je ostatná letová prevádzka, a hlavne - ak sú podmienky - mať možnosť bezpečne lietať po celej CTR a TMA napr. až do FL 130 (ako Igor D. na PG niekedy v APR t.r.!).
Odkaz pre Nora - neváhaj a tú rádiostanicu kúp! Určite nebudeš ľutovať. Sloboda pohybu v riadených priestorov za tých 220 či 250 EUR určite stojí!
Naposledy upravil/-a Edmond PP v Ut Jún 19, 2012 11:09 pm, upravené celkom 1 krát.
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: DUbina 18.6.2012

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

SAM_5290.JPG
SAM_5293.JPG
SAM_5296.JPG
SAM_5294.JPG
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Napísať odpoveď