Dubina 01.07.2012

Letové dni 2012
Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Dubina 01.07.2012

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Dnes na Dubinu "hostia" z východu neprišli, aj keď termické podmienky podľa vyjadrenia pilotov miestneho aeroklubu boli dobré a vetroňe čo-to polietali.

Keďže dvaja mladí z rodu DR dnes mali neodkladný(!) cyklo deň (asi sa chystajú na Tour de France!), možný hnev rogalistických bohov musím odvracať ja sám. Po službe o 14,00 hod. beriem (už) Marekovu Fabiu, balím si veci a odchádzam na západný štart Dubiny. "Drukos výnos" aj napriek teplu nebol až taký hrozný. Na štarte J , občas J-JZ možno trochu sviežejší, ale zato ustálený. Po odpočinku a rogalistickom rozjímaní rozkladám krídlo a častejšie hasím smäd čistou vodou. Pred 18,00 som kompletne nachystaný. Ešte telefonát na TWR o QNH a sľub ohlásiť sa po vzlete. Chvíľu čakám na miernejší závan a štartujem. Po troch esíčkach som nad hrebeňom (aj bez vývozu na V štart!) a hlásim sa na TWR. Nemôžem si pomôcť, ale tá rádiostanica je bombová vec - keď je človek vo vzduchu sám, aspoň sa má komu prihovoriť :wink: a necíti sa tam hore ako kôl v plote.
Neviem, kde v tom čase boli naši cyklisti; v kútiku duše som čakal, že sa ozvú a prídu na štart aspoň ako psychická podpora. Nikto sa však neobjavil! V podvečernej termike som sa vozil skoro 2 hodiny (1:42). V závere termika akoby ožívala - 2m/s neboli výnimkou. Po nasadení nad pristávačku opäť klasika - brúsenie minimálne 15 min. a výšku nie a nie vytratiť! Pristátie som stihol skôr, než "to vypli" (vietor na pristávačke) :D Po pristáti rukáv fakticky odkvecol.
Nuž, vo dvojke (aspoň) by to lietanie bolo krajšie. Čo už, keď nieto ľudí...! :mrgreen:
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina 01.07.2012

Príspevok od užívateľa jaro »

Edmond, priznam sa že na variant so zapadnym štartom som vôbec nemyslel. Tak nabuduce. V principe som nechcel včera veľa cestovať preto som ostal doma.

Napísať odpoveď