Tokaj 28. 7. 2012

Letové dni 2012
Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Tokaj 28. 7. 2012

Príspevok od užívateľa Michal »

Kvoli neskorsiemu prichodu a bezvetria neskorsi start. Pri Tolcsve mi pomohol Jaro. Dalej , az po Satorujhely oberanie vinica , nakoniec to spod hrebena zabralo. Dalej pomohol boss vychodu so svojou pstrosiou farmou. No stupania uz boli slabe. Cestou som si musel utierat pot aby mi nestekal do oci. Rogalo je najnamahavejsi letecky sport. Preto ho mam rad. Aaa , aby som nezabudol . Na semafore sme stretli legendu rogalizmu - Tomasa Suchanka.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tokaj 28. 7. 2012

Príspevok od užívateľa jaro »

Teda sedel aom ale spadol som na riť keď sa akýsi košicky cig., podobný Tomášovy vysmiato otočil ku nám a bol to naozaj on. Nechápam ale je to tak.
Na štarte slabý vetrík a na vchodnej strane daval zdravý stupak do mraku. Potom som sa vytrapil na svahu a pod ním. A triež tých vyníc z výšky 500 a menej je straašne veľa. CHybu som urobil že som sa nevrátil ku Mišovi videl som ho že je za mnou a stupa, čakal som že druhy briežok da a nedal.
Zase to meteorologol raz mevyšlo, predpoved nebola až tak dobrá. Aj ked gradient sedel.
Darmo Mišo to už má olietané.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Tokaj 28. 7. 2012

Príspevok od užívateľa juraj »

S tym Tomasom Suchankom sa to ma nasledovne: Tomas lieta ako dopravny pilot a obvykle je raz do tyzdna v KE, takze mi tak raz pred asi tromi tyzdnami zavolal a stravili sme prijemny vecer. Zamyslam pozvat ho k Lacovi na spolocne posedenie. Ak bude ochotny sa o rogalach bavit (uz davno jeho myslienky patria len vetronom), mohlo by to byt pre mnohych uzitocne stretnutie. Bude o taku akciu zaujem?
Inak k pocasiu, dnes popoludni som prechadzal cez Budapest a v tej oblasti boli nadherne vyvinute kumuly a jastril som cely cas, ci neuvidim nieco bezmotorove vo vzduchu. Rano pri Lublane niekolko balonov a uz len v spomenutej Budapesti nizko kruziaci vycvikovy vetron.
Miso, slusny prelet.

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Tokaj 28. 7. 2012

Príspevok od užívateľa Norbert »

Na nakoniec ste velmi pekne polietali. A ze vraj slabe podmienky...
Ved tak nelietame z Tokaja ani ked su dobre.
Ja som to nezvladol organizacne a ked uz bolo jasne ze uz mozem ist lietat boli ste prec.
Tak aspon oslava sa vydarila...

Napísať odpoveď