09.09.2012 Haj

Letové dni 2012
Užívateľov profilový obrázok
Dano
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Št Okt 13, 2011 9:09 pm
Bydlisko: Košice

Re: 09.09.2012 Haj

Príspevok od užívateľa Dano »

Nádherny deň,
Krasne sa poletelo.
Ten pohľad s tej výšky počas letu je naozaj nádherný škoda že len 2 krat sa dalo.
Ale toľko rogal naraz na kopci som ešte nevidel. :shock:
A hlavne VEĽKA VĎAKA Majovi že mi pomáhal s nosením :D
ZK-1A

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 09.09.2012 Haj

Príspevok od užívateľa jaro »

Dano takú story ti poviem:
Háj. Pri kostole nechávam auto, teda trabant kankalinkovej farby. Nakladám vlastný chrbát Magikom a postrojom trakovej konfekcie a strihu s bielym padákom klasickej konštrukcie (každá druha šnúra je štiknuta aby bol ľahší).
Po ceste popod drienky a po kamennom chodníčku ( v A-mole že Laco?) ma predbieha Juro a podobní. Na vrchu po hodine 45, rozkladám vysnívaného ftaka a chcem sa podobať tým čo už dávno odštartovali. Ide to ako po masle len rýchlosť prípravy, po výstupe, je pomalá. Na svahu sa vozím, nie už prvý raz a odhodlávam sa z výšky asi 280 m na preskok ku Turni. Dobrá stopa až ku jazeru kde točím a točím a točím a Juro sa pridáva a na budíku z MIG 21ky je 5 m "na priemerovaku". Krásne točenie vo dvojke pod chmarku vo dvoch tisicoch. Dolné jazera sa len tak jagali jak očká. Úžasné.
Podľa slov miestnych, Ondreja Z a tak, to zrejme bolo prve výškove lietanie na Háji. Bodaj by nie keď rampa bola ešte biela.
Toto je jedným z mojich najkrajších zážitkov z lietania, sila stúupakov, plno rogal, dobrá partia, krasna príroda a výhľady.
Prajem aj tebe aj celej vašej partii nech to čo najskôr aj vy skúsite a zažijete. Nejaké stromovačky a podobne nech vám v tom nezábrania.
Teda činku do ruky a poďme.
http://www.rebelsgym.sk/sluzby/kosice

Užívateľov profilový obrázok
Dano
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Št Okt 13, 2011 9:09 pm
Bydlisko: Košice

Re: 09.09.2012 Haj

Príspevok od užívateľa Dano »

Vďaka za tu krásnu story a nech neostane len pri tom jedinom krasnom zážitku.


P.S. činky už hľadam :D
ZK-1A

Napísať odpoveď