09.09.2012 Haj

Letové dni 2012
Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

09.09.2012 Haj

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Foto a video z dneska TU 425 MB
Nejake fotky tam ma okrem ziakov aj laco , noro a miso. Ivan a Jaro lietali niekde v tramtarii na prelete.. takze nemaju :shock: .

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 09.09.2012 Haj

Príspevok od užívateľa jaro »

Po ceste z KE volám na letisko a dostávam šokujúcim tónom zákaz do TMA KE. Ako keby sme boli prašivý.
Po ceste v lese nabieham na kameň a trhám prednú gumu. Chvalabohu Noro a Majo pomáhajú, po 20 minútach pokračujeme.
Na štarte klasika, balíme a nastavujeme radia. Ivan odpaľuje, Juro sa červená že ho asi poslal do zlého intervalu. Ivan :shock: , akoby počul, točí bubliny a slušne stúpa. Za chvíľu dosahuje 300 m nad terénom. Vystreľuje na Zadiel, my sa obliekame a staviam sa na rampu. Pozorujem vtačikov a pálim do vzduchu. Pred štartom to chviľu žilo potom odlietam na mudu a pekne točím cez 2 m. Stúpanie zosiluje, premýšľam čo urobiť s TMA. Volam Radar, "... výška 850, poloha Háj ...", žiadam vstup do TMA. Odpoveď je v duchu vraj kde som sa tam zobral, odpovedám že zo zeme, že ako bezmotorovec mam zámer letieť na Zadiel a Hrhov aby som mohol isť do väčšej výšky. Dostávam 30 minút na opustenie riadenej oblasti. Stúpak stale buší a ja 70kou utekám cez dolinu. Miestami mi to trhá hrazdu hore. Ten ... na veži nevie ako sa lieta a netuší ako sa ťažko drží "malá" výška v termickom dni. No dobre, za hradom sa odhlasujem lebo mam už len nejakú stovku. Šmýkam ponad hrebeň cez zadiel, dotáčam stovku dve, míňam rebro, za Hrhovom začínam stúpať, dva to do 1800. Potom je to už jednoduché, kocham sa výhľadom na Kraľovku na DGombasecký kameňolom a Plešivec. Zahaňam myšlienku letieť proti sice slabemu vetru ale koplikovaný zvoz v nedelu mi nesedel.
Cestou spáť pri zadiely dobieham Ivana, ten pristáva. Ja sa pod štartom rozzipsujem a nalietam s Jurom nejake bubliny. Ja to ustredujem a pozeram ako Juro sakrementsky presne pristáva. Stúpam a preskakujem späť ku Zadielu, slabe stupanie treba hľadať. Dosť veľa tieňa vpredu. Vraciam sa a pristávam. Skramentsky nepresne.
Krásny deň, zase to chcelo mať polhodku naviac. Aj napriek pokročilej ročnej dobe to bola termika jak v máji.
Prístup niektorých ľudí k slobode pohybu v čase a priestore EU mi dnes pripadalo ako za čias 80tych rokov. Bože nás ochraňuj pred niečim takýmto.

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 09.09.2012 Haj

Príspevok od užívateľa Norbert »

Dneska sa presne potvrdila predpoved co sa nestava casto.
Trebalo startovat skor. Skoda toho casu co sme stratili opravou defektu na kopci.

Ked si predstavim ako som sa trapil a ako nas mlady Ivan odstartoval rovno do stupaku... :twisted:

No nic, blahozelam Ivanovi k jeho prvemu vacsiemu preletu.

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: 09.09.2012 Haj

Príspevok od užívateľa Chefo »

Ako tak pozeram, mali ste to systemom hop, alebo trop. Ivan to zobral naozaj zhusta. Ta kralovka nam mladym pomohla :D. Pri basileovom minimalkovani ma az zmrazilo. Ale s tou vranou to tam v termike rozbalil poriadne. Jardo, uprimnu sustrast pri komunikacii s vezou.

robo-b
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Št Okt 23, 2008 4:18 pm

Re: 09.09.2012 Haj

Príspevok od užívateľa robo-b »

zdá sa, že ivan vám to dneska natrel.
v klube čuší, ale zato počúva a tu ho máš.
ivan gratulujem.

Užívateľov profilový obrázok
basileo
Príspevky: 608
Dátum registrácie: St Sep 07, 2011 5:13 pm
Bydlisko: Košice

Re: 09.09.2012 Haj

Príspevok od užívateľa basileo »

muselo to prist, skor ci neskor, ale aspon sa neprelievala dalsia krv, ze Robo (ked som zosuchal blato tak som prisiel na to ze to nebola sranda s tou krvou) :D Skoda toho lebo hore sa mi velmi pacilo a hlavne to bolo o niecom co som za tych 9 let. dni este nezazil, super super. Snad sa to bude opakovat co raz viac ale bez toho neprijemneho stratenia ovladatelnosti. neviem cim som to presne zavinil ale nastastie to dopadlo na nudzove pristatie myslim ze velmi dobre..... no a otom druhom starte ani nerozpravam... musim si pripominat ze to mam drzat na rampe az po okraj alebo neviem.... nehoraznu debilinu spom spravim.... och :|
atlasar <= vranar

Hlebasko
Príspevky: 292
Dátum registrácie: So Nov 24, 2007 9:27 pm

Re: 09.09.2012 Haj

Príspevok od užívateľa Hlebasko »

Bolo to ozaj dost termicke,ja som o 17,15 nad Soroskou chytal 2-2,5m hore a cestou spet z Hucina o 18,00 nad Gemerskou horkou to tiez este slusne tahalo.Bol som Vas pozriet o 18,45 pri motoreste ,ale nik tam nebol,zato v lufte bol dobry bordel zo zeleziarni a veza niekomu hlasila na drahe slaby premenlivy,ja som mal 30km/hod protivietor SV - V v 100m vyske.

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 09.09.2012 Haj

Príspevok od užívateľa Norbert »

A blahozelam aj Basileovi, ktory vyrovnal moj rekord v pocte stromovaciek za jeden den zo Starej Kopy :mrgreen:
Naposledy upravil/-a Norbert v Po Sep 10, 2012 10:28 am, upravené celkom 1 krát.

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: 09.09.2012 Haj

Príspevok od užívateľa Michal »

jaro napísal: Zahaňam myšlienku letieť proti sice slabemu vetru ale koplikovaný zvoz v nedelu mi nesedel.
- aby Ti to nakoniec nechybalo :D
basileo napísal:muselo to prist
- nemuselo, nenechaj sa vytesovat.
Noro zdrziava a este sa aj predbieha na starte :) . Marian - pekne fotky a videa, mas aj to stromovacie?

parasano
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Ne Aug 28, 2011 8:48 am

Re: 09.09.2012 Haj

Príspevok od užívateľa parasano »

Po ceste z KE volám na letisko a dostávam šokujúcim tónom zákaz do TMA KE. Ako keby sme boli prašivý.

Presne take nieco zazivame my od PG, ak sa chceme uz zo zeme ohlasit na RLP, ze sme tu, ze mam legal vysielacku a ze sa mu vo vzduchu prihlasim. To bol ten moj pripevok, ked ma ten pako uzemnil otazkou, ci mam odpovedac. Mam taky dojem, ze na vezi v KE sa uz vsetci RLP dohodli, ze nam budu automaticky zakazovat vstup do riadenych oblasti. Ozaj nerozumiem ich arogancii. Skor si myslim, ze je to o ich lenivosti (naco si v pekny den pridavat na tomto obrovskom medzinarodnom letisku robotu) alebo o ich neschopnosti (uriadit naraz viac ako dva stroje vo vzduchu, asi neboli preskoleni na to, ze v oblasti mozu mat aj padaky a rogala, mozno ani nevedia, co to je). Mozno je to mix toho vsetkeho...

Ak by sa nam vobec nepodarilo oficialnymi cestami pretlacit povolenie na lietanie v Krase, navrhujem, ze kazdy kto ma vysielacku na spojenie s vezou, tak pocas lietania, ak dostupas TMA, tak sa hlasit. Zakaze? O dve minuty znova ziadat o vstup. Zakaze? Zasa iny stupak a znova. A vsetci, nech ma riadny bolehlav z toho svojho zakazovania. Mozem sa predsa ohlasit tolkokrat, kolkokrat sa priblizim k TMA.

Kazdopadne s tym treba nieco robit.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 09.09.2012 Haj

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Michal vsetko co som stihol je v tom zipe.

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: 09.09.2012 Haj

Príspevok od užívateľa Michal »

A my ne-radiofonisti dufajme, ze nas tato vysielackova evolucia rychle preskoci.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 09.09.2012 Haj

Príspevok od užívateľa jaro »

Michal trepeš dve na tri.
Pekne to porozpisuj ako to robíš ty aby všetci vedeli že existujú exoti ktorým je všetko jedno aj to že sa mu v lietadle na zostupe vracia dcéra z dovolenky. Nepochopil si základný princíp zmeny systému a vytváraš ilúziu slobody. Dosť som si v 80tych skúsil s hlupákmi ktorí nevedeli nič iné len pozor pohov a vybrané slová po "k" (koko..). Aj na PG fore sa už popisuje ako čo riešiť. Neriešte, robte v tom že tam naozaj pôjdete, či už samy alebo s našim RLP ako pomoc pre diskusiu. V čase keď Gašpi začal a mal dobrý nábeh RLP neurobil ďalšie veci aby to začalo fungovať. je tu koniec sezóny a my sa drbeme v tristo metroch cez päťkove stúpaky.
Teda ja si svoje napíšem ale už konkrétne a nebudem dalej verejne diskutovať kým nebude od oficialít nejaký normálny postup.

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: 09.09.2012 Haj

Príspevok od užívateľa Michal »

Ano Jardo, mal by si napisat doporuceny list, ako zbytocne nadavat po forach. Ved RLP dostal davnejsie pisomne navrh zmien a kde su ? a x rokov hovorim ze z TMA-KE niet spojenie - a co ? Len nech skusi dakto na mna ukazat prstom :D . Mimochodom ,akorat minule som pozeral , ze najnizsia TMA-Budapest je 600m! Musim este spomenut, ze na vezi v KE su bajeni chlapi. Posledne 2x mi dali co som chcel. Oni za tie priestory nemozu. A niesomovca. :D

Užívateľov profilový obrázok
Ivan
Príspevky: 613
Dátum registrácie: Pi Apr 18, 2008 8:17 am
Bydlisko: Kosice

Re: 09.09.2012 Haj

Príspevok od užívateľa Ivan »

Neviem kde začať,
po štarte to bolo chvíľu rozpačite potom sa vario zobudilo a už to išlo. Mal som pocit ako by som s tým laminárom lietal už celu večnosť. Ako by to šlo samo. Otočak som si spravil ešte pred Jablonovom nad Turňou. Tu som si dal osobný preletový rekord. Niekde medzi nim a Hrhovom som si dal osobný výškový rekord.

Nazbiehala sa tam oblačnosť trochu churava a ťahala hore.

Návrat nad Háj kde som ešte chvíľu sledoval. Nejaké vrany a deltu. Ešte jeden preskok. (Len pre istotu, že to nebola nejaká náhoda.) Sadám na somárskej lúke. kolieska to istia.
(s rozpočtom na tom Laminari to ešte musím dopilovať)

Laminar mi sadol ako riť na šerbeľ.
Laminar 13 R ...

Napísať odpoveď