23.9. prva jesenná Sľubica

Letové dni 2012
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

23.9. prva jesenná Sľubica

Príspevok od užívateľa jaro »

Rano si potvrdzujem počko, vo výške bude slabý západ. Som zvedavý čo to urobí ked predpoved je sever a prízemný vietor juh.
Pod kopcom je plno PG z PL. Na Defender nakladáme batohy navrch rogalko, ja si sadám na strechu zabezpečovať moje drahocennosti. Adrenalín na streche by mal byť za príplatok.
Kým Sa auto druhy krát otáča mam rozbalené a prichystané veci do vzduchu je asi 12:30. Deka Strato kumulov je ale hustá aj keď rýchlo postupuje. Vzadu sa ukazuje od Tatier modrá diera. Je ale už po pol druhej keď štartuje Pišta s tandemom a Andy.
Pišta sadá a Andy to na JZ rebre hobľuje až po zem a potom sa v ničom dvíha a miestami celkom pekne. Postupne skáču aj ostatní. Ja čakám na modré okno aj keď skupina padákov sa drží.
Prišlo slnko a tiež južný vietor. Kým som si dočkal rad tak to bolo hodne zboku. Nikto neštartuje. Po 20 minútach tíchne interval a ja rozbieham do bezvetria s jednou flerou otočenou ku mne. Bez problému odpaľujem a hľadám sa v hromade bublín. Spod štartu sa s dvoma padákmi dvíham. Je to naprd s tými bojkami, oni to netočia tak ako treba mne. Postupne som sa ale osamostatnil a pekne dostal pod mrak asi 1650 m. Postupne za Smrekovicou 1850. Od Dubovice po SB je veľký mrak a tieň. Ruším zámer isť s vetrom a tlačím proti nie silnému vetru po Levočských vrchoch. Na dedinami je mrak ale neviem odhadnúť či sa robí alebo rozpadáva. Nad dedinou nič nekupujem a výška ubúda. Otáčam už v tieni smerom na Levoču pod druhý mrak. Malo výšky mi nedáva dosť pevnú vôľu na postup nad lesy pod mrak. Nad lesom chytám nejakú nuličku, dravce točia le za nimi už už sa to odtrhne ... chýba slnko. Krásnym dlhým doklzom pristávam skoro pri diaľnici. Žena je akurát na Branisku tak sa po mňa vracia.
Bolo to dnes krásne a dobré po dlhšej pauze. Padáky ale lietali do zblbnutia. Trebalo viac na kopcoch a viac na slnku.
Motivačne foto od Štefana http://s.xcontest.net/filespace/20120923_145018.jpg
Naposledy upravil/-a jaro v Po Sep 24, 2012 12:52 pm, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 23.9. prva jesenná Sľubica

Príspevok od užívateľa Norbert »

Pekne Jaro.

My sme s Marianom vybehli na býkoch na Lajošku.
Povodil ma po všelijakých cestách necestách - výsledok 4 páday, jedna opuchlina, 3x cestný lišaj a zopár modrín.
Ale bolo to super. Pilot aj býk znova použiteľný. :mrgreen:

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 23.9. prva jesenná Sľubica

Príspevok od užívateľa sidewinder »

KUrnik noro.. o zraneninach si mi nic nepovedal..
Inac ja som tiez poriadne rozobraty..

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: 23.9. prva jesenná Sľubica

Príspevok od užívateľa raf3 »

Chalani, fakt je ten rogalizmus taký nebezpečný ... ??? :shock:
:wink:

Napísať odpoveď