Dubina, 14. OKT. 2012

Letové dni 2012
Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Dubina, 14. OKT. 2012

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Pozerám, že tracklogy Miša G. a Jara S. sú už nahodené (http://www.xcontest.org/world/en/flight ... ore-hg-rw/" onclick="window.open(this.href);return false;), ale info o celkom vydarenom letovom dni žiadne!
Michal, gratulujem k výdrži (cez 3 hod. letu). Keď sme pred 17,00 boli vo vzduchu už len my dvaja a ja som Ťa videl odlietavať po hrebeni smerom na východ od vých.štartu, vedel som, že si si nasadil svoje klasické túlavé topánky. Pravdupovediac, pri tejto situácii, keď fantasticky nosila Dubina práve východne od V štartu, by miesto Tvojho pristátia dosiahla asi väčšina tých, kto sme sa tam spolu "vyvážali". Mňa Thalhofer GT vyniesol tiež cez 4 tis. stôp (1200 mnm) a ak by som v točení pokračoval aj za hrebeň, asi by to vydalo aj viac. Dravce dnes opäť boli parádnymi indikátormi stúpaní.
Naproti tomu na západnom štarte to nefúkalo vôbec. Boli tam dvaja kamaráti PG a vraj to tam nebolo ani na odštartovanie! ... potom si polietali na Lendaku, kým ich silný vietor(!) neuzemnil!
Aj tak bol na vás ostatných zo vzduchu parádny pohľad. Takú "výdatnosť" a "výtlak" východnej časti Dubiny som osobne ešte nezažil. Škoda, že tá "deka" dnes bola taká, aká bola. Ak by sa to dnes popretrhalo a slnka by bolo viac, asi by to bola iná káva aj na štarte. Tam potiž, oproti našim očakávaniam, to vôbec nebolo silné. Keď som tesne pred 16,00 po dlhom čakaní na "prífuk" štartoval ako posledný a už som zabudol, čo je to razantný rozbeh (naposledy som lietal 1. júla t.r.!), mladé výhonky dubčekov pod štartom mi pošteklili brucho(!). Neviem, ako sa to páčilo asistujúcemu Mariánovi, ale odštartoval som úspešne na vyše hodinový let aj ja.
Verím, že to toho roku na Dubine nebolo naše posledné lietanie. Vraj ešte bude druhé babie leto!
Ináč, gratulujem dnešnému peknému Chefovmu výkonu na Delte Polaris, ktorú som minulý rok "obsluhoval" ja (dokonca až v talianskom Castellucco (Norcia)! - viewtopic.php?f=70&t=1257" onclick="window.open(this.href);return false;. Dnes Chefo kočíroval Deltu ako skúsený pilot a ona sa za neho určite nehanbila!
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Dubina, 14. OKT. 2012

Príspevok od užívateľa Norbert »

Keby bolo viac slnka asi by si pre silnu terniku ani nestartoval.
A pravdepodobne by sme aj zmokli.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina, 14. OKT. 2012

Príspevok od užívateľa jaro »

.. :x .. kua Norbert, torcha pozitivneho myslenia by ti nezaškodilo. Bolo to uplne bohovske. Len škoda že sme neodhadli to zosilnenie vetra, boli by posvahovali aj ďalší.
V každom prípade ulohy dňa sme splnili. Chlapci sa zase priučili pohybu okolo svahu. Po doladení techniky a vyjdeni počka to bude určite zase lepšie.
Naozaj ta početnosť nášho lietania robí atmosferu. Juj ale mi je dobre aj ked som statočne prechladený ale skôr zo soboty ako zo včera.
Naozaj to počko na Dubine je hodné veľkej vedy, respektive vietor. Po štarte som s Lacom skoro skapal pred Kamenolomom. Od vysielačov sa nepohol ani kriačik. Zato na východe to držalo spoľahlivo, naviac trochu slniečka robilo svoje. Vietor bol cca 23 km a po pol hodine sa zrýchlil na 30 km. To už daval aj lom aj zapadný hrebeň. Ale zase, od vrchola nad Kravanmi to padalo jak šalene dole. Proste vplyv KH a doliny od Telgartu je veľmi markantný a treba to brať na zreteľ. Aj v termickom počasí treba chvíľu kým sa kotliny prehreje a je to potom OK.
Teda Dubina zase potvrdila svoje predpoklady dobrého kopca.

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina, 14. OKT. 2012

Príspevok od užívateľa Chefo »

Myslím, že Dubina Open Fest sa vydaril na výbornú. Dokopy ak dobre počítam 10 pilotov a LŠZ typu ZK :D. Aj keď to vôbec na štarte nevyzeralo ani na najmenšiu nádej svahovať a priemer vetra bol niečo cez 1,5 - 2 m, zázračne to fungovalo. Najprv sme pozorovali miša a uvažovali nad tým, odkiaľ má toľko trpezlivosti s "oberaním šišiek". Ale vysvahoval to. Potom skočil basileo, ale na vranu to bolo veľmi slabé. Paľo sa na atlase veľmi pekne držal, ale kôli pár chybičkám v zákrutách už vyklesal veľmi nízko a už to nestačilo. Najviac nás mrzel Vlado. Aj vďaka perfektnej pilotáži nemal na tom žltom atlase šancu sa udržať (má to opadanie takmer ako vrana). Jaro mucha musel skočiť do ticha, lebo mu to nevydalo. Ja som skočil pár minút za ním a po dvoch zákrutach popred štart som mal 20m plus a letel na východ, kde to predtým norovi a mišovi stúpalo. Objavilo sa aj slniečko a pár bubliniek, ktore sa dali točiť. Točím a vidím ako sa povedľa mňa zgrupil aj laco, jaro, mišo a ešte niekto. Nádherný pocit vidiet točit toľko krídiel všade okolo mňa v jednom stupáku. Šlo to do 970 MSL. Potom to bolo vozenie sa do bezvedomia :D. Po 50 minútach som zbadal od vernára oblak, ktorý vyzeral ako Morning glory (horyzontálna os rotácie) a pod ním len hlma a šinul si to k nám. Stúpaniebolo všade a stále zosiľovalo. Rozhodol som sa ísť pruistáť, ale s hrazdou pod pásom som stúpal pol metra hore :D. Este 10 minút som sa nevedel zbaviť výšky 1050 MSL :D. Stihli sme to všetci, teda takmer. Edmond bavil supermana, lebo to ignoroval a dalej sa vozil. Proste domáci pozná a vedel, že z dažďa nič nebude. Nad pristávačkou to nešlo dole, ale nakoniec sa každý dostal kam chcel. Nádherný deň s mojou prvou hodinovkou a spoločným krúžením a lietaním.

Sum> 1:15:00 hod a skúseností na nezaplatenie, svalovica na krížoch jak sviňa

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
basileo
Príspevky: 608
Dátum registrácie: St Sep 07, 2011 5:13 pm
Bydlisko: Košice

Re: Dubina, 14. OKT. 2012

Príspevok od užívateľa basileo »

pekne ste lietali, az cudesne ked to ako pisal checfo hore vobec nefukalo. Vrana krkakorka padala ako vrana a skoda je toho ze pristavacka bola tak daleko ze vyska neostala ani na jednu 360, len nejaka slabsia zakruta pri skracovani. gratulujem vam, tesim sa na lepsie kridlo a na duinu kedze sa fakt potvrdilo ze to je poriadny kopec aj ked sa nezda. vecer poslem nejake fotky a videa s pristavania
atlasar <= vranar

Užívateľov profilový obrázok
Ivan
Príspevky: 613
Dátum registrácie: Pi Apr 18, 2008 8:17 am
Bydlisko: Kosice

Re: Dubina, 14. OKT. 2012

Príspevok od užívateľa Ivan »

Dubina je u mna zatial tutovka ... kolko krat som tam bol vzdy som tam polietal. Tentokrat mi to prekazili pracovne povinnosti tak snad na buduce...
Laminar 13 R ...

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Dubina, 14. OKT. 2012

Príspevok od užívateľa juraj »

Chlapci, pekne. A ked polietaju aj nasi ziaci, bude to uplne bez chyby.

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: Dubina, 14. OKT. 2012

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Norbert napísal:Keby bolo viac slnka asi by si pre silnu terniku ani nestartoval.
A pravdepodobne by sme aj zmokli.
.
Aj keď si už môžem hovoriť "veterán", pilotnými skúsenosťami sa k Tebe určite nemôžem prirovnávať. Ale ak by bolo slnka viac, štartoval by som s o to väčšou radosťou! :wink: Napokon, "charakter" termiky v daný letový deň zo štartoviska ťažko presne odhadnúť. Neviem, koľko je medzi nami takých super pilotov, ktorí to cítia v nozdrách už pri rozbaľovaní krídla. :lol: Zatiaľ takéto konštatovania prišli od pilotov až po lete, resp. počas letu cez vysielačku ako info pre ostatných. ... a termiku celkom milujem a som smutný, ak sa v priestore nevyskytuje!
Včera pri druhom návrate nad hrebeň som vo vzduchu zažil také lomcováky, že z nich bol celkom zmagorený aj samotný variometer - občas zobrazoval klesanie, a pípal pri tom ako pri stúpaní. :shock: Na pristátie som nešiel preto, že by mi z toho bolo zle, ale pre pokročilý čas. Z pristávačky som aj tak odchádzal už po zotmení.
Súvislosť medzi väčším slnečným svitom a možným dažďom vôbec nechápem. :roll:
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina, 14. OKT. 2012

Príspevok od užívateľa sidewinder »


Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina, 14. OKT. 2012

Príspevok od užívateľa jaro »

Majko môžem si dovoliť pre propagaciu našho nebezpečného športu použiť dve-tri fotky na facebook stranke?

Paľo, na videjku kresne vidno o čom sme hovorili. :roll:
Vladov štart je od nedele etalon štartu na rogale. :D

Majo kup si poriadne baterky aby som aj ja na štarte bol na videju, nie len pri drbnutí na pristavačke. :oops:

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina, 14. OKT. 2012

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Jaro .. rob s fotkami co chces ;-)

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Dubina, 14. OKT. 2012

Príspevok od užívateľa eduardo »

Preco niekto uz konecne nevezme toho psa trochu polietat. Chudak tam za vami beha na strate ...

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina, 14. OKT. 2012

Príspevok od užívateľa Chefo »

Tak som si nakoniec nasiel ten kus casu a dal som dokopy to slubene videjo. Dufam, ze sa bude pacit. Basileovi a majovi dik za foto a video. Bas, dufam, ze ti nebude prekazat, ze som pouzil aj material co bol pri fotkach (par foto ilustracnych). Ak hej, tak sa ozvi a podpiseme zmluvu :D

http://youtu.be/IFR3rrtGX4o


ak vrchny link nejde tak pojde tento:

https://www.youtube.com/watch?v=IFR3rrtGX4o
Naposledy upravil/-a Chefo v So Nov 03, 2012 12:05 pm, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina, 14. OKT. 2012

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Parada.. taketo vydejka nam tu chybali

pS: moj agent SOZA si ta najde pre vyber euracov za autorske prava :lol: :lol: :lol: :lol:

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Dubina, 14. OKT. 2012

Príspevok od užívateľa Laco »

No dobre, ale to najkrajšie je zostrihané. Ide o náborovo-propagandistické video? Či? Kde sú konce jednotlivých pristáti? :lol:

Napísať odpoveď