10.11.2012 Dubina

Letové dni 2012
Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

10.11.2012 Dubina

Príspevok od užívateľa Laco »

Po minulotýždňových skúsenostiach a včerajších predpovediach mám taký rozpačitý pocit. Nakoniec sme zvolili taktiku "na sever a potom sa uvidí". Pod Kapušaňákom ešte porada s meteorológom (Gašpim) po telefóne, test Audi A6 ako zvláda výjazd na štart. Napriek tomu, že Gašpi vykreslil situáciu v ružových (rozumej nebovo modrých) farbách, špecifická "bojkunoidná" meteo situácia nepustí. Po počiatočných úvahách typu: Počkáme, asi sa to urobí... mi o 11:30 zazvonil Edmondov provokačný telefón. "Ahoj, už lietate? ... a v PP na letisku fúka od rána juh, cca 4m/s a svieti slniečko, ...no nič, ja len tak, ... tak sa majte..." Rýchle matematické prepočty ukazujú, že to ešte stihneme. Zbalenie Danovej vranky a bleskový presun krídel zo štartu na auto, Nora a Miša nechávame v krčme...

Cestou na Dubinu-východný štart A6-ka opäť ukázala kto je tu pánom. Na štarte vietor na komoru v nárazoch do 10m/s. V rozhovore s TWR Tatry pýtam priestor pre naše lietanie. Rozprávam s príjemným (podľa hlasu ešte nezaťaženým / rozumej mladým) dispečerom. Zjavne som ho zaskočil, lebo nevedel čo nám vlastne má dovoliť. Keď som mu povedal, že ako zvyčajne od Sp. Štiavnika po Vikartovce, do 4000 ft, tak len nesmelo súhlasil :wink: . (Keby som vedel, tak poviem po Levoču do 8500ft :lol: ) Okolo 15:00 štartujem prvý, aby som "čekol" situáciu. Po pár minútkach vozenia sa ohlásim na vežu, a požiadam ho o dovolenie poskytnúť našim info o "vzduchu". V cca 50-70 m nad štartom je vietor cca 20km/h a takmer žiadna turbolencia. Do dvoch minút sú vo vzduchu 2 "atlasoidy", a počasie vypína režim DEMO a začína fungovať štandardne. Ešte som 2x nadletel nad štart, aby som ich oboznámil s novo vzniknutou situáciou, ...ale mladí vedia čo je turbolencia? (dzecko zna co češke?)
Celkovo úloha splnená na 50%, teda dvaja "atlasisti" polietali a dvaja nie. O Jurajovi a mne veľmi nie je čo, ... ako spieva Jarek Nohavica : děcka majú zmrzlé kosti a sáňkuju jen z povinnosti..
Na záver ešte spomeniem riadiaceho z TWR, keď som mu po pristáti telefonicky hlásil ukončenie prevádzky, tak ako prvý mi on poďakoval za spoluprácu a mal som z neho pocit, že sa z nás úprimne teší. Očividne ho tá práca baví. Keby všetci dispečeri mali taký prístup, tak netreba žiadne konferencie a boje o vzdušný priestor...
Naposledy upravil/-a Laco v Po Nov 12, 2012 8:32 am, upravené celkom 1 krát.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 11.11.2012 Dubina

Príspevok od užívateľa juraj »

Vidim, ze vcera bol Laco plny zazitkov z A6 (mozno aj z lietania) a dlho nevedel zaspat. Ja som sa musel hrat s mojim malym dzumigarom, ktoremu sa nie a nie do postele. Pred obrazovym spravodajstvom sa treba zmienit o nasich atlasaroch. Je velmi zaujimave, ze ti, ktori velmi pekne startovali (Vlado a Laco), polietali asi po 11 minut, popristavali kde-kade a velmi daleko nosili kridla na pleci. Ti, ktori start ludovo povedane od.......li (Palo a Bobo) si v pohode polietali do zapadu slnka a pristavali na hlavnej pristavacke. Ja uz neviem....
Prílohy
Takto to vsetko zacalo - na Kapusanaku
Takto to vsetko zacalo - na Kapusanaku
7 ludi a 7 kridel - aj toto zvladne A6-tka
7 ludi a 7 kridel - aj toto zvladne A6-tka
Laco ide vyskusat pocasie
Laco ide vyskusat pocasie

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: 11.11.2012 Dubina

Príspevok od užívateľa Michal »

Mne a Norovi Kapus usiel medzi prstami. Ja som bol na letisku vymenit fotky: viewtopic.php?f=6&t=1602&p=20853#p20853 a Noro prespal po bujarej noci v aute. Lietat sa dalo od 14:00 hod.
Prílohy
K1.jpg
K2.jpg

Užívateľov profilový obrázok
basileo
Príspevky: 608
Dátum registrácie: St Sep 07, 2011 5:13 pm
Bydlisko: Košice

Re: 11.11.2012 Dubina

Príspevok od užívateľa basileo »

bol to pekny den, a vela novych poznatkov som aspon ja ziskal, sal som do seba ako spongia :) skoda len ze ten atlas chce ist tiez skoro na zme, asi uz je stary a nevladze.... tu je mapa kde cervenou je draha letu..... podla mapy to bolo cca 1,5km na moju pristavacku a 1 km na oficial pristavacku, preletel by som tie velke stromy? a este taka pikoska zevraj som preniesol kridlo na ramene 1350metrov :) :? a celkova dlzka letu cca pod 10km ale ot vsetko sa mi zda nejak nerealne podla toho pravitka na G. earth, vlado pristal ako je zlty kriz
Prílohy
nový-2.jpg
atlasar <= vranar

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: 11.11.2012 Dubina

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Laco, veľmi pekne si to napísal o tých popradských riadiacich. :D ... len si zabudol doplniť, že oni to berú až tak zodpovedne a lojálne, že - tušiac chýbajúce technické vybavenie pri vašom lietaní - riadiaci po službe (!) zašiel svojím osobným autom až na pristávačku, aby vám tam zapichol svoj vlastný (skoro služobný) veterný rukáv. :lol: :lol: :lol: Toľkej pozornosti sa od košických riadiacich pri lietaní v ich TMA/CTR určite nikdy nedočkáte! :lol:

Zo SO si určite budem pamätať, že 10. novembra o 15,30 hod je slnko už tak nízko nad obzorom, že štartovať už fakticky nemá zmysel... :wink: Škoda, že ste na Dubinu nestihli prísť trochu skôr.

Z Mišovho príspevku neviem posúdiť, či napokon na Kapušanskom hrade lietali alebo nie.
Mimochodom, dnes v Poprade bola obdobná situácia ako v SO, ibaže celý deň bola len malá oblačnosť a fúkalo o čosi silnejšie. Bohužiaľ, ja som bol celý deň v službe, Jarovi M. sa na kopec samému nechcelo ísť, Jaro S. oddychoval na záhradke, Marek bol v KE a Laco po včerajšom dni mimo rodiny sa asi už bál dvíhať telefón. Jednoducho, niekedy nie sú (k dispozícii) žiadni ľudia. :shock: :mrgreen:
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: 11.11.2012 Dubina

Príspevok od užívateľa Laco »

Povedané rečou starého rappera: "Si zabil" :lol:

Užívateľov profilový obrázok
Dano
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Št Okt 13, 2011 9:09 pm
Bydlisko: Košice

Re: 11.11.2012 Dubina

Príspevok od užívateľa Dano »

Pripájam nejake videa :

štart Vlado : http://www.uloz.to/xmAWwcb/video0074-mp4" onclick="window.open(this.href);return false;

štart Juraj : http://www.uloz.to/x2qyAHf/video0075-mp4" onclick="window.open(this.href);return false;

pristatie Juraj : http://www.uloz.to/x6gDcyM/video0078-mp4" onclick="window.open(this.href);return false;

pristatie Laco : http://www.uloz.to/xeMm1gk/sdc11053-avi" onclick="window.open(this.href);return false;
ZK-1A

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: 11.11.2012 Dubina

Príspevok od užívateľa Laco »

juraj napísal:Vidim, ze vcera bol Laco ... a dlho nevedel zaspat....
Aha, vidím že tento svoj príspevok si písal ráno o 6:35.
To máš už raz tak, mladí už v princípe vládzu a teda ťahajú dlho do noci, zatiaľ čo starci ráno nevedia spať. :lol: :lol: :lol:

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: 11.11.2012 Dubina

Príspevok od užívateľa Chefo »

Laco ale v tom zmetku si aj zly datum napisal :D

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: 10.11.2012 Dubina

Príspevok od užívateľa raf3 »

Chefo ale v tom zmetku si aj zlé "e" napisal :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: 10.11.2012 Dubina

Príspevok od užívateľa Chefo »

Dobre dobre, uz drzim pysk :D

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: 10.11.2012 Dubina

Príspevok od užívateľa raf3 »

Len pekne pokračuj a neprestávaj! Nech ti to lieta! :wink:

Napísať odpoveď