Dubina, 16.6.2013

Letové dni 2013
Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Dubina, 16.6.2013

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Krásny deň, juh "ako vyšitý", na TWR pohodiví riadiaci.
Lietali piloti zvučných mien - Sojka a Mucha :lol:
Celkový nálet - 2 x 2h :wink:
Zaváhal, kto neprišiel! :cry:

Heslo dňa: "Lepšie obojsmerné ako jednosmerné spojenie!" alebo "Čo môžeš odskúšať na zemi, už neodskúšaš vo vzduchu!" :lol: :lol: :lol:
Naposledy upravil/-a Edmond PP v Ne Sep 14, 2014 10:43 pm, upravené celkom 1 krát.
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Dubina, 16.4.2013

Príspevok od užívateľa Norbert »

No a Ty Edmond co si nesiel lietat...?
Ja keby som mohol tak idem!

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: Dubina, 16.4.2013

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

... no, ja som bol ten "pohodový riadiaci" v službe. :lol:
Okrem toho, kým si nepreliečim boľavé kríže, tak do vzduchu nemôžem ísť! :cry:
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina, 16.4.2013

Príspevok od užívateľa jaro »

Večer mi dosšla baterka v ntb tak teraz na rýchlo.
tracklg je na webe, fotky budu pozdejšie Krasne videjko aj s Jarom okolo.
Rano som ešte vybehaval dačo v meste a s hrôzou, sice už zbalený po podl desiatej dopijam doma kavu, Jaro na spiši ma už suri. Je mi to jasné že sezónu zmeškám. O 11.15 nakladám Jara a šijeme po ceste pikle. Nosiť bude treba :shock:
Teda skúsime pozrieť aspoň cestu na V štart. Pomaličky, nejaké kamene poodhadzujeme a po 10 minutach sme 50 m pred sedlom. Tam je ešte 30 cm snehu. Cesta inak dobrá. Skladáma a cuvam asi 200 m späť kde sa aj daá otočiť. Berieme postroje a krídlo, stupame po chvalabohu firme hore stupakom. Potom s druhým krídlom. Pri pokuse pokračovať singl to vzdávame lebo po ceste je miestami aj 40 cm snehu a nedá sa inak ako vo dvojici. Na štarte fuja "juh jak vyšitý" 6-8 m. Dobehame duhé krídlo, skladáme a 13:45 je Jaro na štarte, štelujeme GoPro a poďho hore. Parada. Ja si chystám kabliky, a iné, Jaro sa mi sice nehlasil ale letisko počujem, teda OK idem. Mal som teda aj bobky aj stres leo som si nezapol foťak na filmovanie štartu. Odpal OK ale kým som hohy dostal kde chcem, kridlo točí vľavo a nechce posluchať, chýbajú správne nohy a tak... a tak. začiatky sú ťažké. Moyesík začina poslúchať, zipsujem a pichám 2 m stupanie pod Jarom. Za chvíľku ho dobieham e spolu chvíľu točíme. To už viem že ma veža nepočuje. Nechapem prečo, manipulujem s kablikymi radiom, konštatujem že je to až nebezpečné tak rezignujem. Edmond pochopil že počujem lebo som zakľúčoval. Postupne preskumavam starý štart, priesmyk od Bystreho, dravce nam ukazujú stupanie, je tam a dotačam v ich spoločnosti 5000 ft a napínam smerom na západ. Takto to pekne zaberalo každú chviľku. Na konci hreneňa oblietam peknú skalku a v JZ kotle znova niečo kupujem. Vraciam sa späť, hore fuky slabý západ, v strede nič a dole juh. Jaro ide sadať a luči sa s vežou. Je mi jasné že bez spojenia tu nemôžem byť tak nasadzujem na pristátie medzi dva rybníčky na pristávače. Je tam kvanum vody. Pristátie paradne, s Moyesom sa to naozaj musí inak.
Po prebrodení sa v blate a vode, skušam radio naozaj nejde, potom ma uputal mikrofon, prečo mám práve tento ktorý s AM radiom nefunguje. To zato že som si ho vymenil lebo mal molitan, en správny nemal a zabudol som že ten prvý je šitový. Blbosť jak traky a v letectve fatalny.
Papkame v Utopii a nechame sa drbať Edmondom za "efektivnosť" dňa- edo, u mi to po tej zime chýbalo.
Super deň.
Meškali sme len hodinu so začiatkom sezonoy.
Vďaka najlepším dispečerom na veži. Poučenie do veľkej knihy.

http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater
Naposledy upravil/-a jaro v Po Apr 22, 2013 8:53 pm, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: Dubina, 16.4.2013

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Jaro, ten kompliment si nemusel napísať až tak okato!
Teraz si všetci budú myslieť, že sme sa dohodli.
:lol: :lol:
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina, 16.4.2013

Príspevok od užívateľa jaro »

.. a nie sme? :shock: :lol: :lol:

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina, 16.4.2013

Príspevok od užívateľa jaro »

to Jaro: naše videjko. Mal si sa trocha usmiať do objektívu.
http://youtu.be/sMwXmz7o-pc

Hlebasko
Príspevky: 292
Dátum registrácie: So Nov 24, 2007 9:27 pm

Re: Dubina, 16.4.2013

Príspevok od užívateľa Hlebasko »

Naš kamarát z Lučenca si takto krásne polietal.Keď vletel do toho tunela ,tam som tomu neveril ze tam pôjde. Priznám sa ,ja by som sa asi potentoval...


http://www.youtube.com/watch?v=1kjQN3si ... e=youtu.be

Užívateľov profilový obrázok
Dano
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Št Okt 13, 2011 9:09 pm
Bydlisko: Košice

Re: Dubina, 16.4.2013

Príspevok od užívateľa Dano »

nadhera
dalo by še takto aj bezmotorovo na atlase v termickych podmienkach?
ZK-1A

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Dubina, 16.4.2013

Príspevok od užívateľa juraj »

Dano, toto je motorak, toto bezmotorakom dokazes len za vynimocnych okolnosti (napr. vystupat do tej vysky na aktivnej strane mraku ale mimo neho ap.) Iank z hladiska predpisov toho porusil viac nez dost.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina, 16.4.2013

Príspevok od užívateľa jaro »

Minule v Nitre som zažil niečo málo podobne. Šlo to pred mrakom náramne hore a bol som z toho hodne potentovaný lebo naokolo bolo veľa vetroňov. Je to síce krásne ale hooodne nebezpečné. Od istého času sa tomu vyhýbam ako čert krížu.

Napísať odpoveď