Dubina, 18.5.2013

Letové dni 2013
Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Dubina, 18.5.2013

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Včera 5 ZK na novom štarte, piloti - Jaro S, Jaro M, Laco, Noro a Marián D. aj v úlohe zvozára.
Ja som akciu monitoroval a držal chlapcom prsty z TWR. Napokon som stihol prísť na pristávačku
a videl pekné Lacove pristátie. V tom čase (cca 17,15 hod.) Jaro S.už opúšťal TMA Poprad nad
Jablonovom. To sme ešte netušili, že to má namierené ďalej na východ, a že pristane pri Šariši
pred Prešovom.
Verím, že vlastné správy o svojich letoch napíšu aj samotní aktéri tohoto pekného letového dňa.
Naposledy upravil/-a Edmond PP v Ne Sep 14, 2014 10:39 pm, upravené celkom 1 krát.
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: Dubina, 18.4.2013

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

... všetci aktéri včerajšieho lietania mlčia, akoby sa za niečo hanbili.
Jediné, čo ich ctí, je to, že sa v práci nevenujú svojim koníčkom.
:wink:
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina, 18.4.2013

Príspevok od užívateľa jaro »

Zisťujem že riporty (toto je podľa prekladača ok?) treba písať včas a hneď. Po toľkých iných zážitkoch sa mi to už asi aj pletie. Ak by som niekde pomýlil OB tak mne 7^2+1 prepáčte.
Teda Nitra mne a Norovi padla kvôli vývozu. Dovolenka napísaná tak marš na Dubinu. Sme polhodinku pred Norom, Lacom a Marianom. Cesta je evidentne suchšia a snehu menej. Už sa aj prvé motýle objavili. To nám vysvetlil okoloidúci "maskovaný urbárnik" z ktorého sa vykľul motyľkár a nereagoval na našu ponuku zhliadnutia štartov rogala na miestnom faaantastickom teréne.
Rádio odskúšané, teda na zemi. Do vzduchu išiel Mariam s Atlasom ale mal počkať 30 min. Ostatní sme sa už chytili.
Skúšal som znova isť na západ a urobiť si východiskovú pozíciu na Kozích chrbátoch. Ale prd. Otáčam a plazím sa 100 m ponad zem, ponad rozliaty Hornád a radujem sa z "mäkkého" pristátia. Pred kameňolomom to pípne a v nasledujúcom kotli to zabralo. Tak sme si poletovali okolo hrebeňa a pozerali na nedozerného Jara v 4000 ft.
To som už vedel že moje spojenie je mizerné a nerozumieť ma. Rozhodol sam sa teda zmiznúť z priestoru. Nad Vidrníkom som sa pekne zodvihol a pokračoval na vchod. Okolo Levoče som vyzeral hlásiaci sa vrtuľník aj Víparinovcov ale zbytočne. Planujem aspoň ku tunelu ako pred rokom. Pri hrade to kus zaberá a mam na doklz vrchol Braniska aj Dubravu. Pôjdem pozrieť PG? Ruším, veď čo by mi povedali na pristátie? Nalietam bielu vežu, rovno do 2 m stúpania. Končí to nad Smrekovicou, pozerám smerom na dvor chaty kde sa opaľuje moja bývalá frajerka, hore bez? Je 17:30 a rozhodujem smer PO. Od pol cesty v 1400 to prestáva kleať a letím asi 10 km so stratou 50 m, fantazia. O tomto sa nám niekedy sníva. Pred CTR to ťahám na 70ku a pred Šarišom a CTR zhadzujem asi 700 m. Pristávam a konštatujem že by som ešte vedel naviazať na Stráž a Kapušianský hrebeň. Mohla byť 100ka. Nabudúce, lebo ráno treba cestovať do Nitry a musím ešte stíhať veľa veci pripraviť. (To sa mi teda nepodarilo)
Dnes už "zmierený" s osudom ďakujem kamarátom za spoločnosť. Hádam mi to v budúcom živote odpustia.
:) :) :)

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina, 18.4.2013

Príspevok od užívateľa jaro »


raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: Dubina, 18.4.2013

Príspevok od užívateľa raf3 »

Jaro, prečo máš na kamere vyváženie bielej nastavené na Sneh?

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina, 18.4.2013

Príspevok od užívateľa jaro »

Nemám, mal som. A neviem prečo. Asi za to, že týždeň pred lietaním som filmoval na chate pol metrový závej, cez ktorý som sa musel prekopať.

Napísať odpoveď