Čierna Kopa 8.5.2013

Letové dni 2013
Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Čierna Kopa 8.5.2013

Príspevok od užívateľa Norbert »

04:30 vstávam spolu so svojím mladším synom.
05:30 začínam baliť
06:30 ma napadne že sme dohodnutý pred garážou ale ja mám krídlo u Ivana. Budím ho a dohadujem sa s ním, že sa preňho stavím
06:40 volá Mišo. Tým pádom sme 4 z Košíc a nevojdeme do jedného auta, takže volám Chefovi že idem s Mišom a nedôjdem pred garáž.
Ešte budím Mariána aby prišiel otvoriť garáž o 08:15 ak bude treba.
07:15 sadám do Mišovho auta. Ideme pre moje krídlo
08:20 volá Laco, že kde som, že ma čaká pred garážou. No bol som v Sabinove. Mal som volať Lacovi a nie Chefovi...sa ospravedlňujem.
11:35 štartujem do kľudného ale silného stúpania
12:30 oddychujem pod krídlom pri Novej Ľubovni. Pohnojil som to.
Potom dlhý zvoz pre Miša ale doma som ešte za vidna.

Klobúk dole pred Audinou ktorá to vyšla až na štart.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Čierna Kopa 8.5.2013

Príspevok od užívateľa sidewinder »

neviem nakolko sa da tomu verit.. kedze mne si volal 7:40 (a urcite si ma nezobudil).
Moze byt ze to mas cele "omylom" hodene o hodinu dozadu.. takze:
-05:30 vstávam spolu so svojím mladším synom. ....

:mrgreen:

PS: Celkom pekny, aj letovy den, mna laco zobudil 22:17 z celkom dobre nastartovaneho tvrdeho spanku (resp gabriela ma zobudila, ze mi zvoni telefon), potom som nemohol cca do jedenj zaspat :-D :-D, dakujeme.... :-D

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Čierna Kopa 8.5.2013

Príspevok od užívateľa juraj »

Marian, hlupa vyhovorka s tym telefonom. Ja mam napriklad na kazdom mobile take tlacidlo, pomocou ktoreho ho viem vypnut :D

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Čierna Kopa 8.5.2013

Príspevok od užívateľa Laco »

No čo už. Gašpi nechodí a tú Guľu si nechal pre seba. (Noro, pohodička... :wink: ).
Po Marianovej oprave údajov opravím ešte jeden aj ja... Sme 5 z Košíc.
8.23 - Noro mi dáva info o polohe - Sabinov.
8.25 - Juraj nám prišiel ukázať nový bicykel, - zjavne má priepustku, len asi s obmedzenou územnou platnosťou.
8.35 - Majo nám otvára garáž, nakladáme atlasy, vyrážame...
8.50 - Začínam zvažovať taktiku... Čierna kopa alebo Maguriča? Zisťujem v akom stave sú Paľo s Vladom... Kontrolný telefonát na Vyparinovcov...
Vývoz prvdepodobne nestíhame, tak sa prestávame ponáhľať. V Prešove čakáme na Paľa (ktorý s Vladom už sú hore od 4.00 a už majú nalúskané po hodine na motoráku vo Svidníku)
Pred medzi 10 a 11 hod. sa prekladáme na Paľove audi... cestou spod kopca sledujeme Mišov štart... vystupujeme na štarte. Okrem Sojkových žien s doprovodom, a Gabiky už v dohľade nie je žiaden padák či rogalo. Iba jeden bližšie neurčený padáčkar rozkladá padák (veľmi s nami nekomunikuje) a odlieta asi na pristávačku.

Chefo štartuje ako prvý, traumu ktorú si nesie z posledného štartu vidieť aj cítiť. Snažím sa o jeho čo najnestresovejší štart. Úloha je bezpečný štart a pristátie. Vyberám mu čo najkľudnejší interval. Asi na tretí krát odštartuje-bezpečne. Tie stromčeky vľavo pod štartom povyrástli... :shock: Aj napriek tomu, že mal naplánovaný zleťák, slniečko a vietor rozhodli inak.
Potom Vlado, Paľo... (ten sa po 15 minútach rozhodol, že má dosť a dobrovoľne išiel pristáť) Medzičasom sa vietor stočil na juh (miestami som mal pocit, že už je to juhozápad až západ), takže Stano už len zletel.
Ja som predsa počkal, kým slnko trochu umravní okolitý vzduch a ešte som vymákol jeden interval... Posledný stupák dňa mi ale nedal dosť výšky na odlet... takže pristávam pri chalanoch, zbalím krídlo, ideme do Torysy na zmrzlinu (0,3 eur za kôpku).
Po všetkých kontrolách... Robo B. je na ceste do Svidníka, tak v Prešove presadáme k nemu a letecký deň pokračuje... (ale to už je iné vlákno...) :lol:

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Čierna Kopa 8.5.2013

Príspevok od užívateľa jaro »

Takto to má byť, myslím ten report ale aj ten čas štartu.
Noro štart si mal dobrý aj keď sa to tam medzi stromkami mlelo. Stále si ale myslím že by si mal po štarte isť skôr do hrazdy aby si neriadil prvých 40 m v trapezach.
Pri tej SL sme to obaja schytali, predpokladám aj podľa porovnania trackov že prave v tej dobe tam bol akýsi utlm a rozpady lebo aj ostatní údolie v tom čase len preklzali a zodvihli sa na kopcoch za Ružbachmi. Ja som tam nechcel ísť a stale som dúfal že tie dva mraky dajú. Nedali. Potom som pristával síce v bordeli ale za pohľadu okoloidúcich aut a posádok do protivetra. Prichádzam na nové taje týchto paradnych krídiel. Stačí naozaj kus vetríka a nie je treba behať a behať. No paráda. Akurát s týmto Moyesom sa nedá preklapať na finále, ležíš až do zeme. :o

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: Čierna Kopa 8.5.2013

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

... som še našmial.
Najkrajšie na tom vašom včerajšom lietaní bolo všetko to ešte pred samotným lietaním. :lol:
Zjavne tam chýbal "veliaci dôstojník" s patričným rešpektom a schopnosťou skoordinovať nie len
vstávanie vojska, ale aj veliteľský čas. :lol:

Noro by určite nemohol byť dopravným pilotom - namiesto kapitánovi,
by zatelefonoval frajerke-letuške z inej linky a z hotela by odišiel na letisko k lietadlu
bez svojho kapitána. :lol: :lol: :lol:
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Čierna Kopa 8.5.2013

Príspevok od užívateľa jaro »

Edmond, už si mi zjavne chýbal :lol: :lol: :lol:

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Čierna Kopa 8.5.2013

Príspevok od užívateľa Chefo »

Fajne citanie toto, uplne ako keby som to prezil este raz :D.
7:00 - som vstaval
7:38 - vola noro, ze idem s lacom, ze on ide skorej a ze laco ma kluce od garaza
7:39 - volam lacovi, ze sa budeme musiet zmestit do jeho auta :)
7:45 - na kolobezke smer garaz
8:xx - prichadza laco s tym, ze kluce ma noro a ze vraj pride...nechapem
:D
8:30 - volam majovi aby prisiel otvorit garaz :D

Potom sme sa nevedeli rozhodnut ci ist, lebo shmu vydal vystrahy pred burkami. Nakoniec sme sa rozhodli, ze ideme. Cestou volam edmondovi a ten potvrdzuje, ze sa burky konat nebudu. V presove sa nakladame k palovi a vladovi a jedeme na CK. Audina ide ako slak, ale trochu nad hranicou lesa sa zohriala, tak davame oddych a niektori sa vyberame po vlastnych. Zahajujem druhu cast dnesneho triatlopnu a bezim po ceste az na start. Rozkladame, debatime. Stojim na starte, trasie ma jak osiku. Stale vidim pred sebou stromy z Magurice :(. Vdaka chlapcom som sa ukludnil a laci mi nasiel vhodny ionterval. Odpalil som to s pokrikom a-la gaspi a uz ti to slo hore. Mal som trochu problem zo zaciatku sa nasukat do postroja, ale vyska zostavala. Pomaly popod mna skacu chlapci. Vlada to hned vytiahlo hore, paliho to nejak nebavilo, tak odletel.Nad krizom to pipalo viac, zbadal som pod sebou vyletiet dravca, tak som letel nad nim, zatocil, ja tiez a supa jak z dela hore. Potom som tocil stupaciky nad SV kotlom asi 350-400m nad start. Zacinal som mat dost, tak som letel vpred ale jaksik som stal na mieste :D. Vitor silnel a svah sa zatienil, tak sme s vladom leteli silou mocou radsje prec. Popod seba vidim startovat stana, ale startoval uz do nicoho. Priostatie vsetci krasne, ako do vaty. Sedime na pristavacke a obzerame Laca ako bojuje. Sada pri nas. Vecer este robo predviedol svoj novy stroj v svidniku na letisku. Hladny smadny, zniceny a nadmieru spokojny frcime domov.

Sum>
Vlado - do 40 min
Pali - do 15min
Ja - do 45 min
Stando - Zletak
Laci - okolo pol hodiny

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Čierna Kopa 8.5.2013

Príspevok od užívateľa sidewinder »

juraj napísal:Ja mam napriklad na kazdom mobile take tlacidlo, pomocou ktoreho ho viem vypnut :D
Take nieco by som rogalistom v nudzi nikdy neurobil... "Leda že" :mrgreen:

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Čierna Kopa 8.5.2013

Príspevok od užívateľa jaro »

Chefo, to trasenie nie je od osiky to je od tej radosti že budeš lietať. Opýtaj sa Laca ako ho z tej "radosti" bolelo brucho a ako sa radoval ked ste boli všetci v suchu. Toto je lietanie pre radosť :o :shock: :lol:

Napísať odpoveď